İZMİR’DE KURTULUŞ PARTİLİLER 4+4+4’e Karşı ALANDAYDI!

İZMİR’DE KURTULUŞ PARTİLİLER 4+4+4’e Karşı ALANDAYDI!

          Tayyipgiller iktidarı özellikle son seçim oyunundan galip geldikten sonra halk düşmanı yüzlerini daha netçe göstermeye başladı. eğitim sisteminde yaptığı “köklü” değişikliklere bir yenisini daha eklemek üzereler:” 4+4+4“. bu sistem ülkemizi en az 300 yıl geriye götürecek ve özledikleri “dindar nesilin” büyük ve etkileyici oranda artmasına sebep olacaktır. 

          Çocuk işçi sayısını arttırarak parababalarının keselerini daha da dolduracak; çocuk gelin sayısını arttırarak kızlarımızın küçücük yaşlarda ev hanımı olmalarına neden olacak; dersane furyasını genişletecek, sınıf öğretmenlerinin bir bölümünü norm fazlası ve dolayısıyla işsiz durumuna düşürecek ve en önemlisi de imam hatiplerin ve yaş sınırının da kaldırılmasıyla kuran kurslarının daha da yaygınlaşmasına neden olacak, eğitimin ve gelecek neslin katili bu sisteme karşı, Halkın Kurtuluş Partisi olarak sesimizi İzmir’de yükselttik.

          Sık sık “AK AK  DEDİLER KARANLIĞA GÖMDÜLER!” “AKP GENÇLİKTEN ELİNİ ÇEK!” “GERİCİ-FAŞİST EĞİTİME SON!” “PARASIZ EĞİTİM PARASIZ SAĞLIK!” sloganlarının atıldığı, iyi katılımlı olan eylemimizde, duvaklı çocuk gelin, kara çarşaflı ve imam kostümlü olan yoldaşlarımız renk katan, etkileyici ve ilgi çeken unsurlar oldu.

          And olsun ki ; AB-D emperyalizminin yönlendirmesiyle Tayyipgiller eliyle “Yeni Ortadoğu’ya” hazır hale getirilmeye çalışılan ülkemize sahip çıkacak, emperyalizmin ve yerli uşaklarının bütün hayallerini boşa çıkaracağız. Demokratik-Laik-Anadilde Eğitimi ülkemizde ve tüm dünyada, eğitim sisteminde egemen kılacağız! 06.03.2012

 

 GERİCİ-FAŞİST EĞİTİME SON!

 AKP, GENÇLİKTEN ELİNİ ÇEK!

 PARASIZ EĞİTİM, PARASIZ SAĞLIK!

 

                                                 KURTULUŞ PARTİLİ EĞİTİM EMEKÇİLERİ/ İZMİR

 

 

Print Friendly, PDF & Email