İZMİR HALK KURTULUŞÇU LİSELİLER EMEK HIRSIZI ÖSYM’Yİ PROTESTO ETTİ

İZMİR HALK KURTULUŞÇU LİSELİLER EMEK HIRSIZI ÖSYM’Yİ PROTESTO ETTİ

YGS’ de cemaat üyelerine verilen şifreli cevaplar halk çocuklarını mağdur etti. Bu haksızlığa karşı sesini duyurmak için halk çocukları alandaydı. Yürüyüş şeklinde oluşan protesto gösterisine çeşitli gençlik örgütlerinin yanı sıra Halk Kurtuluşçu Liseliler olarak katıldık. Gerek örgütlülük ve disiplin gerek yaratıcı söylemlerle yürüyüş boyunca Halk Kurtuluşçu Liseliler diğer örgütlerden farkını gösterdi.

Halk Kurtuluşçu Liseliler olarak Gümrük’ten Gazi Bulvarı’ndan Konak SGK önüne yürüyerek kortejde yerimizi aldık. “Cevaplar Yandaşa Sorular Vatandaşa” yazılı Halk

Kurtuluşçu Liseliler pankartının arkasında Gündoğdu Meydanı’na kadar yürüyüş yaptık. Yürüyüş boyunca “ABCDE Kopyacı Şifreci AKP”, “Emek Hırsızı ÖSYM”, “Gelecek Hırsızı ÖSYM”, “Şifreli Kopyalı Sınavlara Son”, “Gerici Baskıcı, Şifreli Eğitime Hayır!”, “Ömür Törpüsü ÖSYM”, “Tarikata Mürit Olmayacağız” “Yarış Atı Değil Öğrenciyiz”, “Öğrenci Kasabı ÖSYM” sloganları ve devrimci marşlarımızla coşkumuzu halka gösterdik.

Alandan Alsancak Sevinç Pastanesi önüne yürüdük. Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nden bayraklarımız ve sloganlarımızla ÖSYM binası önüne geldik. Eylemimizi burada sürdürdük. ÖSYM binası önünde kalemlerimizi kırarak tepkimizi belli ettikten sonra tekrar sevinç pastanesine kadar sloganlarımızla yürüdük.

İzmir halkı yürüyüş boyunca alkışlarla destek verdi, aramıza katılanlar oldu. Halk Kurtuluşçu Liseliler olarak ÖSYM protestolarına kararlılıkla devam edeceğiz. 10.04.2011

İzmir’den Halk Kurtuluşçu Liseliler

Print Friendly, PDF & Email