İzmir’de Roboski Katliamına ve Sefalet Ücretine Karşı Haykırdık

 

Tayyipgiller, halkımızı günbegün yoksulluğa, açlığa, pahalılığa mahkum ediyor. Bu cennet ülkemizde yaşamak her geçen gün daha fazla zorlaşıyor, hatta imkansızlaşıyor halkımız açısından.

Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2013 yılı için asgari ücreti belirledi. Tabi Dünya Bankası ve IMF’nin emriyle… Sonuç: “4,1+4,4”! Parababaları, işveren sendikaları bu artıştan hiç memnun değil. Bu öldürmeyip süründüren artışı bile fazla buluyorlar! İnsan sevgisi olmayanların, alınteri dökmeyenlerin, halk düşmanlarının halkımızın acılarını, yaşamla mücadelelerini anlayabilmesi zaten beklenemez. Yetmezmiş gibi değer yaratan, işgücünü satan, çalışarak ömrünü tüketen insanlarımızla, pervasızca “En yüksek maaşı, bizdeki emekliler, öğretmenler, çalışanlar alıyor.” diyerek alay ediyorlar.

Tüm bu halk düşmanı uygulamalara, bu insanlık dışı sefalet ücretine karşı bugün İzmir’de Halkın Kurtuluş Partisi olarak sesimizi yükselttik. İşçi arkadaşlarımızın yoğun olarak katılım gösterdiği eylemimizi Kemeraltı Çarşısı girişinde yaptık. Basın açıklamasını okuyan, Partimizin İzmir İl Başkanı Av. Tacettin Çolak, konuşmasına Uludere-Roboski’de geçen yıl savaş uçaklarıyla göz göre göre, bilerek ve isteyerek katledilen 34 masum Kürt kardeşimizi anarak söze başladı. Katliamın üzerinden 1 yıl geçmesine rağmen hiçbir failin ortaya çıkarılmadığını, katliamın yaşandığı ilk zamanlarda, Tayyip ve şürekasının gerek bölgeye gidip gerekse oturdukları yerlerinden sahtekârca timsah gözyaşları döktüklerini, ancak gerçek yüzlerinin bir kez daha ortaya çıktığını söyledi. Hesabının Kürt ve Türk halkları tarafından mutlaka sorulacağını belirtti. Ardından sefalet ücretiyle ilgili açıklamamızı okudu. Açıklamada, bu komisyonun göstermelik olduğunu, belirlenen ücretin de halkımıza ölüm yerine kanserle yaşamaya razı olmayı dayattığını söyledi. Eylemimiz coşkulu bir şekilde haykırdığımız sloganlarımızla son buldu. Daha fazla örgütleneceğiz. Mücadelemiz sürecek, yükselecek ve bu halk düşmanlarından elbet hesap sorulacaktır. 29.12.2012

 İZMİR’DEN KURTULUŞ PARTİLİLER

Print Friendly, PDF & Email