Zam Zam Zam, Ucuzluk Ne Zaman? Elektrik Zammı Geri Alınsın!

Gün geçmiyor ki AKP’giller temel ihtiyaçlarımıza zam yapmasın. Yerli-yabancı Parababalarının siyasi temsilcisi AKP’giller ellerine geçirdikleri her fırsatta ekonomik zulüm politikalarını hayata geçirmektedirler. Halkımızı içine düşürdükleri İşsizlik ve Pahalılık Cehenneminde inim inim inletmeye devam ediyorlar. Asgari Ücretin alım gücü her geçen gün düşerken, milyonlarca emekli 10 bin liralık maaşla yaşamını sürdürmeye çalışırken elektriğe yapılan yüzde 38’lik zamla bu zulüm bir kat daha artmıştır. Finans-Kapitalistlerin ve Tefeci-Bezirgânların her türlü talimatını yerine getiren AKP’giller, iş biz emekçilere gelince düşman yüzünü hemen gösteriyor.

Asgari Ücrete en ufak bir artışı dahi çok gören ve Asgari Ücret artışının enflasyonu körüklediği alçakça yalanını söyleyen bu anlayış, enflasyonu asıl artıran mal ve hizmetlere zam yapılmasında bir mahsur görmüyor.

AKP’giller’in bir hinlikleri de; bu zammın Haziran ayı enflasyonuna etki etmemesi için 1 Temmuz itibariyle yürürlüğe konacak olmasıdır. Böylece memurlara ve emeklilere yapılacak olan enflasyon oranındaki artışı da düşük göstermiş olacaklar.

İşte bunlar emekçi halka bu kadar düşmandırlar. Onun için bunlara “Yüzyılın Felaketi” diyoruz. Onun içindir ki ülkemizi Yüzyılın Felaketi AKP’giller’den bir an önce kurtarmamız gerekiyor. Çünkü bunlar yalnızca Mustafa Kemal ve Laik Cumhuriyet’in düşmanı değil, aynı zamanda uyguladıkları ekonomik zulüm politikaları ile de halk düşmanıdırlar.

Yerli-yabancı Parababalarının sömürü ve soygun düzenine hizmet ediyorlar. Bunların zulüm düzenine son vermedikçe refah içinde yaşayamayız.

Halkımızı bu zulüm düzenine son vermek için, Hür, Güçlü, Mutlu, Tam Bağımsız bir Türkiye için Partimiz önderliğinde kurulacak Devrimci Demokratik Halk İktidarı mücadelesine katılmaya çağırıyoruz.

29 Haziran 2024

HKP Merkezi İşçi Örgütleri Komitesi

Print Friendly, PDF & Email