YURTSEVER SAVCI İLHAN CİHANER’E TAHLİYE!

YURTSEVER SAVCI İLHAN CİHANER’E TAHLİYE!

Onurundan bir an olsun taviz vermeden, sözde yargılandığı süre boyunca hem Tayyipgillerin oyunlarını hem de kendisine yapılan “Ergenekon” saldırısını açık eden Laik-Yurtsever-Namuslu Başsavcı İlhan CİHANER özgürlüğüne kavuştu.

18.06.2010 tarihinde Yargıtay 11. Ceza Dairesi’nde yapılan yargılamada mahkeme heyeti, CİHANER’in Erzurum’da yargılandığı düzmece dosya ile Yargıtay’daki davanın birleştirilmesine karar verdi. Geçen duruşmada,  Erzurum özel yetkili “F tipi” hakimlerin dava dosyasını hukuksuz gerekçelerle Yargıtay’dan kaçırması üzerine, CD halindeki dava dosyası üzerinden inceleme yapılmasına karar veren mahkeme, bu duruşmada ise birleştirme kararı ile birlikte CİHANER’in tahliyesine karar verdi. 11. Ceza Dairesi, Erzurum’daki özel yetkili sözde hakimler hakkında da suç duyurusunda bulunacak.

Halkın Kurtuluş Partisi de CİHANER’in tutuklandığı andan tahliye sürecine kadar onun yanındaydı. Yapılan engellemelere rağmen, her duruşmada gerek basın açıklamalarıyla, gerekse Kurtuluş Partili Hukukçuların duruşmayı takibiyle CİHANER’in sesine ses katmaya çalıştık. Yapılan son duruşma sırasında da basın açıklaması yaparak CİHANER’e destek olduk. Bundan sonra da, AB-D Emperyalistlerinin ve Tayyipgillerin “Ilımlı İslam” ve “Yeni Sevr” projesi gereği yaptığı saldırılara karşı Mustafa Kemalci-Laik-Yurtsever-Namuslu aydınlarımızın, hukukçularımızın, bilim insanlarımızın ve subaylarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. 18.06.2010

 

İLHAN CİHANER ONURUMUZDUR!

YAŞASIN İKİNCİ KURTULUŞ SAVAŞIMIZ!

Ankara’dan Kurtuluş Partililer

Print Friendly, PDF & Email