YURT İSTEYEN 43 KURTULUŞ PARTİLİ GENCİN DAVASI

YURT İSTEYEN 43 KURTULUŞ PARTİLİ GENCİN DAVASI :

BASKILAR, DAVALAR BİZİ YILDIRAMAZ!

Ne cemaat evi ne tarikat yurdu Yurtkur uyuma öğrenciye yurt kur! diyen kurtuluş partililerin bugün davası vardı. Sabah 9 da Adliye binası önünde basın açıklaması yapan kurtuluş partisi gençliği “Asıl Biz Davacıyız” dedi. Kurtuluş partisi gençliği adına basın açıklamamasını okuyan Semra ALİMOĞLU “Tayyipgiller tarafından 43 arkadaşımıza açılan dava, her birimiz için birer onur nişanıdır. Her ne kadar 2911 sayılı yasa uyarınca “kanuna aykırı toplantı-yürüyüş yapmak”la suçlansak da, tümüyle demokratik eylemimize,

pankart açmamız bahane edilerek kolluk kuvvetlerinin saldırması sonucu yaşananların asıl suçluları da Tayipgillerin “F tipi” kolluk güçleridir.

 

Bugüne kadar yürüttüğümüz mücadele ve gösterdiğimiz direnç ancak sonraki saldırıları da nasıl göğüsleyeceğimize dair örnek olabilirler.” dedi. Eyleme “Gün Gelecek Devran Dönecek Tayipgiller halka hesap verecek!, yaşasın 2. kurtuluş savaşımız!, Demokratik laik anadilde eğitim!, tarikata mürit olmayacağız sloganları eşlik etti.

Ardından duruşma salonuna geçen kurtuluş partililer duruşmada” üniversitede okuyan öğrencilerinin en büyük problemlerinden biri barınmadır. Bilinçli bir şekilde devlet yurtları yapılmıyor öğrenciler Fettullahın kucağına atılıyor bunu gündeme getirdiğimiz için de haksız yere bizi suçluyor Tayipgillerin uşakları. Yaptığımız eylem meşrudur, demokratik hakkımızı kullandık” dediler.  Dava 10 Haziran 2011 tarihine ertelendi.

 

YURTKUR UYUMA ÖĞRENCİYE YURT KUR!

NE CEMAAT YURDU NE TARİKAT EVİ İNSANCA BARINMAK İSTİYORUZ!

ŞERİAT ORTAÇAĞDIR!

BASKILAR BİZİ YILDIRAMAZ!

YAŞASIN GENÇLİĞİN DEVRİMCİ MÜCADELESİ!

 

KURTULUŞ PARTİSİ GENÇLİĞİ

Print Friendly, PDF & Email