YETTİ ARTIK! PARABABALARI DÜZENİ DAHA KAÇ GENCİMİZİN HAYATINI KARARTACAK?

 
Bugün basına düşen bir haber, yine insanım diyen herkesin yüreğini dağladı. “Lanet olsun bu kahpe düzene!” dedirtti hepimize:
 “Harçlığı için okul inşaatında çalışan Muğla Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Çağdaş Türk Edebiyatı 2’nci sınıf öğrencisi Ömer Çetin, 4’üncü kattan düşerek yaşamını yitirdi. Ataşehir’deki Rotary Lisesi’nin inşaatında çalışan Muğla Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Çağdaş Türk Edebiyatı 2’nci sınıf öğrencisi Ömer Çetin (20), üçüncü kattan düşerek hayatını kaybetti. Çetin’in okul masraflarını çıkarmak için günde 30 TL yevmiye ile çalıştığı, geceleri de inşaatta kaldığı belirtildi.
“Alınan bilgiye göre, ilçe belediyesinin de katkılarıyla Uluslararası 2420. Bölge Federasyonu tarafından temeli atılan ve inşaatı devam Rotary Lisesi inşaatında vasıfsız işçi olarak çalışan Ömer Çetin'in ailesinin Ağrı'da bulunduğu, kendisinin de okul harçlığını kazanmak amacıyla inşaatlarda çalıştığı öğrenildi. Yurtkur’a bağlı Muğla Öğrenci Yurdu’nda kalan Çetin’in okul masraflarını karşılamak için her yaz farklı işlerde çalıştığı belirtildi.”
Son dönem artan bu tür haberler Parababaları düzenin giderek daha da zalimleştiğini, insanlık düşmanı uygulamalarının arttığını gösteriyor:
Milli Eğitim Bakanlığının resmi rakamları dahi 100 binden fazla öğretmen açığı olduğunu kaydederken; yaklaşık 320 bin işsiz öğretmen KPSS ve yoksullukla boğuşurken intihar eden, bir yandan öğretmenlik yaparken diğer yandan hamallık yaparken ölen öğretmen haberleri…
Dershane parasını ödeyemediği için; annesinin hapse atılmasını gururuna yediremeyerek, intihar eden öğrenci haberleri…
Tüm bunlar AB-D Emperyalistleri ve Yerli Parababalarının eğitim politikalarının sonucudur. İnsandan önce parayı her şeyin üstünde tutmalarının, eğitimi paralı hale getirmelerinin, eğitimde özelleştirme politikalarının sonucudur.
İşte bu yüzden inşaat işçiliği yapmak zorunda kalan üniversiteli Ömer’in katili de bu yere batasıca kara düzendir.
Ancak bu düzen de elbet son bulacak, Ömer ve Ömer gibi nicelerinin hesabı mutlaka sorulacaktır. Eninde sonunda; insanı, insan hayatını her şeyin üstünde tutan gerçek insanlık düzeni Sosyalizm kurulacaktır. 25.08.2010
 
KURTULUŞ PARTİSİ GENÇLİĞİ
Print Friendly, PDF & Email