Yasaklarınızla Devrim Şehidimiz Kubilay’ı Unutturamazsınız! Unutturamayacaksınız! 23 Aralık’ta Menemen’deyiz!

kubilay_HKPCumhuriyetin genç Teğmeni Kubilay’ın hunharca katledilmesinden bu yana 85 yıl geçti.

Bugün; “tekbir” naraları ile insanların kafalarını vücutlarından ayıran canilerin ataları, 85 yıl öncesinde de aynı canavarlıkla Kubilay’ın kafasını gövdesinden ayırmışlardı.

85 yıl öncekiler de “şeriat istiyoruz” diye yapıyorlardı bu canavarlıklarını.. Bugünküler de..

Bu caniler böyle de diğerleri masum mu?

Elbette hayır!

Bunlardan kendilerine “Ilımlı İslamcı” diyenleri de 13 yıldır, Cumhuriyetin kazanımlarını birer birer yıkarak, Laiklik ilkesini fiilen işlemez hale getirmiştir. Sinsi bir şekilde bu tahribatlarını her geçen yıl artırıyoriar ve bu saldırıların bir parçası olarak da Kubilay’ı kerte kerte unutturmaya çalışmaktalar.

On yıllardır düzenli olarak Devlet Töreni ile yapılan Kubilay’ı anma etkinliklerinde, ilkin Valileri gelmemeye başladı, sonra Kaymakamları konuşmayı kesti, şimdi de Belediye Başkanı’nın konuşmasına yasak getiriyorlar.

Bu da yetmedi, her yıl törenleri organize eden Genel Kurmay Başkanlığı bu yıl tören alanına TRT ve AA muhabirlerinin dışında Basın Mensubu alınmayacağını açıkladı. Böylece halkın haber alma özgürlüğünü ortadan kaldırdıkları yetmiyor muş gibi, törenleri gerçek içeriğinden uzaklaştırıp, Kubilay’ın katillerinin ortaçağcı yüzlerinin teşhir edilmesini ve bu teşhirin Halka ulaştırılmasını engellemeyi amaçlamaktalar.

Çünkü Kubilay Anmaları; ortaçağcı katillerin teşhir edildiği, Cumhuriyetin en önemli kazanımlarından olan Laiklik vurgusunun yapıldığı etkinliklerdir. Halkımızın ciddi anlamda sahiplenişi vardır bu etkinliklere.

İşte bundan rahatsız oluyorlar.

Halkımızı Allahla kandıranların bu rahatsızlıklarını anlıyorduk ve anlıyoruz da..

Ancak, Teğmen Kubilay’ı Menemen’deki Şeriatçı isyanı bastırmakla görevlendiren ve bunların üzerine gönderen Ordu’nun şehidine sahip çıkmaması, törenleri Basına yasaklama kararı alması, Ergenekon, Balyoz vb. operasyonlarının bu kurumu nasıl içler acısı bir duruma düşürdüğünün içler acısı bir kanıtı olmuştur. Artık Türk Ordusu, içinden çıkan şehidine dahi sahip çıkamaz haldedir.

Ancak meydan boş değildir.

Ülkemizde; ortaçağcılara karşı mücadeleden milim sapmayan ve bu uğurda her türlü bedeli ödemekten kaçınmayan, Cumhuriyetin en ciddi kazanımlarından olan (uygulanışı eksik gedik de olsa) Laiklik ilkesini sahiplenen, dolayısıyla Devrim Şehidi Teğmen Kubilay’ın anısını yaşatan ve yaşatacak olan biz gerçek devrimciler de varız.

Halkın Kurtuluş Partisi bugüne kadar olduğu gibi, bu yıl da 23 Aralık günü Menemen’de olacak ve Kubilay’ı anacaktır.

Hiçbir yasak ve engel Kubilay’ı anmamızı engelleyemeyecektir. 19/12/2015

Halkın Kurtuluş Partisi
İzmir İl Örgütü

Print Friendly, PDF & Email