Yasa değil, Yüzyılın Felaketi AKP’giller’in Patili Dostlarımıza Yönelik Katliam Fermanı!

Vicdan, Merhamet Yoksunu; Hayvan, İnsan, Doğa Düşmanı AKP’giller’den de Böylesi Beklenirdi

AKP’nin sokak hayvanlarıyla ilgili kanun teklifi hazırlıklarının sonuna gelindi. 4 Bakanlığın ortak çalışmasından masum canlara katliam planı çıktı. Bu yasa tasarısına göre sokak köpekleri toplatılıp barınaklara yerleştirilecek.  Sahiplendirilmeleri için ilan açılacak. 30 gün içinde sahiplenilmeyen köpekler uyutulacak yani öldürülecek. Boşalan yerlere yeni köpekler getirilecek ve sistematik bir şekilde patili canlarımız katledilecek.

İsyan ediyoruz, yüreğimiz yangın yeri! Kısırlaştırma yapmadınız, aşı yapmadınız, hayvan üretim çiftliklerinin önüne geçmediniz, bir hevesle alınıp sokağa terk edenleri, masum canlara işkence ederek öldürenleri yargılamadınız ya da hak ettikleri cezayı vermediniz. Aç, susuz, sevgisiz bıraktınız. Otoban kenarlarına, kent çöplüklerine fırlatıp attınız. Ama suçlu bulundu: Sokak hayvanları! Cezaları: Ölüm! Ama nasıl olacak? Merhametlice! Acısız, uykusunda… Siz bütün okyanusların suyuyla yıkansanız da arınamazsınız!

Biz Halkın Kurtuluş Partisi olarak bir kez daha hayvansever halkımıza sesleniyoruz: İnsan katliamlarının, Kadın cinayetlerinin, İş Cinayetlerinin, Hayvan, Çevre, Doğa katliamlarının, Çocuk taciz ve tecavüzlerinin ardı arkası kesilmeden yaşandığı şu kara günlerde, tüm bu kötülüklerin, ahlaksızlıkların hepsinin temeli sınıfsaldır, içinde yaşadığımız Parababaları düzenidir!

Şu anda da bu düzenin bekçiliğini 22 yıldır tepemize çökertilen, halkımıza gün yüzü göstermeyen Ortaçağcı gerici AKP’giller iktidarı yapmaktadır. Tüm diğer katliamların olduğu gibi Hayvan katliamlarının da baş müsebbibi onların topluma yaydıkları kendi rezil ve çamur ahlaklarıdır.

Tüm bu sevgisizliğin, acımasızlığın, haksızlıkların, kötülüklerin kaynağı siyasidir, başımıza çöreklenen halk düşmanı siyasi iktidarlardır. Bu nedenle hayvan hakları mücadelesi de siyasidir ve çözümü de insana, hayvana, doğaya dost bir iktidar kurabilmekten geçer.

Halkın Kurtuluş Partisi, programının ve mücadelesinin temeline sevgiyi koymuş tek parti olarak, hayvan hakları mücadelesini de siyasi mücadelesinin bir parçası olarak gören tek partidir. Savunduğumuz her görüşte olduğu gibi hayvan sevgimizde de onların da özgürce yaşadığı bir dünya kurma çabamızda dürüst ve samimiyiz. Bu nedenle, her türlü haksızlığa karşı olduğu gibi, patili dostlarımıza karşı yapılan haksızlıklara, zulümlere ve katliamlara karşı da alanlardaki fiili mücadelemizin yanı sıra, hukuki mücadelemizi kararlıca sürdürüyoruz.

Fatih Camii çevresinde katledilen kedilerin, Eros kedinin davaları, Partimiz avukatı hukukçu yoldaşlarımızın, partimiz adına takipçisi oldukları davaların bazılarıdır.  Kendisi de militan bir hayvansever olan Genel Başkan’ımız Nurullah Efe Ankut’un, Hayvan Hakları mücadelesi nedeniyle aldığı pek çok ceza vardır. Şu anda da hayvan ve doğa düşmanı komşularının saldırısı nedeni ile yaşanan kavga sonucu ev hapsindedir. Ev hapsini de kıt kanaat geçindiği emekli maaşının tamamını harcadığı, kendi deyimi ile “antidepresanlarım” dediği kedi ve köpekleri ile geçirmektedir.

Genel Başkanı hayvan sevgisi ve onlar için verdiği mücadele nedeniyle yargılanmış ve cezalar almış tek parti olarak, Sokak Hayvanları konusundaki acil çözümlerimiz, Partimizin 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri Bildirgesinde de yer aldığı gibi çok açık ve nettir:  Etkin kısırlaştırma ve kısırlaştırılan hayvanların aşılanarak doğal çevrelerine bırakılması, sokak hayvanlarının uğrak yerleri olan bölgelerde besleme noktalarının oluşturulması ve besleme yapan hayvanseverlere mama desteği sunulması, yaşlı ve hasta hayvanların rehabilite edilecekleri sağlıklı merkezlerin oluşturulması, patili canlarımızın ölümüne çiftleştirildiği üretim çiftliklerinin kapatılması,  petshoplarda hayvan satışlarının engellenmesi kısa vadede gerçekleştirilebilecek en etkili çözümler olacaktır.

İnsan hayatının sürmesinin, bitkiler ve hayvanlarla birlikte, doğal dengeyi hiç bozmadan mümkün olabileceğini çok iyi bilen Partimiz, insana dost, hayvana dost, doğaya dost, tümünün birbirinin ayrılmaz bir parçası olarak uyum içinde varlığını sürdürdüğü bir dünyayı kurma mücadelesini kazanıncaya kadar sürdürecektir.

Genel Başkan’ımız Nurullah Efe Ankut’un söylediği gibi “Ne Zalimler İnsafa Geldi, Ne de Biz Vicdanımızı Terk Ettik…” Her haksızlıkta olduğu gibi bu konuda da sesimizi, sözümüzü, mücadelemizi yükseltecek, sokaktaki canlarımızın yanında olacak, sevgisizliğinize birini bile feda etmeyeceğiz.

23.05.2024
Halkın Kurtuluş Partisi
Genel Merkezi

Print Friendly, PDF & Email