YALOVA KREDİ YURTLAR KURUMU YURDUNDA KALAN ÖĞRENCİYE İNSANLIK DIŞI SALDIRI

 

YALOVA KREDİ YURTLAR KURUMU YURDUNDA KALAN

ÖĞRENCİYE İNSANLIK DIŞI SALDIRI

 08.11.2010 tarihinde, Yalova ilinde bulunan “Kredi ve Yurtlar Kurumu Müdürlüğü”ne bağlı Yalova yurdunda kalan bir Yalova

 

 üniversitesi öğrencisi, yurtta tuvalet ihtiyacını karşılamak için pisuarları kullanmış, bunu gören bir grup öğrenci, bu durumun kendi inançlarınca caiz olmadığını söyleyerek önce tehditler savurmuşlar, sonra da öğrenciyi falakaya yatırmak suretiyle canice darp etmişlerdir. Bu olay esnasında yurt yönetiminden hiç kimse olaya müdahale etmemiştir. Öğrenci arkadaşımız durumu yurt yöneticilerine tekrar şikâyet etmişse de bu sefer de olayın üstü örtbas edilmek istenmiştir. Yurt yöneticileri, olayı yapanları hiçbir şekilde zan altında bırakmamak için ellerinden gelen çabayı sarf etmişlerdir.

 

 

Bu faşist-şeriatçı insanlık dışı anlayışa mensup sözde öğrencilerin rahatlığı,  yurt yönetiminin onları palazlandırması sonucudur. Hatta yurt yönetimi adeta bu insanlığından çıkmış sözde öğrencilerle ortak çalışmaktadır.

Sorumluları bu olayı soruşturmaya, suçluları cezalandırmaya çağırıyoruz.

Bu olay bize, Şeriatla yönelten ülkelerde verilen insanlık dışı cezaları hatırlatmıştır. Ne yazık ki bu olay fevri değildir. Yapılan saldırı ülkemizdeki pervasızca sürdürülen şer-i faşist saldırıların bir parçasıdır. Yurdumuzun dört bir yanında sürekli yaşanmakta ve basına yansımaktadır. Bu olay, iktidarın ülkemizi Ortaçağın karanlıklarına hızla sürüklediğinin göstergesi ve ayak sesleridir.

Bunlar sadece dile getirebildiklerimiz. Bu tür insanlık dışı davranışları durdurabilmek için hiçbir baskı ve müdahaleye boyun eğmeden haklı mücadelemize birlik olarak devam edeceğiz. 12.11.2010

 

YALOVA ÜNİVERSİTESİ

DEVRİMCİ DEMOKRAT ÖĞRENCİLERİ

 

Print Friendly, PDF & Email