İŞVERENE KARŞI DİRENEN SAVRANOĞLU DERİ İŞÇİLERİNİ KURTULUŞ

KURTULUŞ PARTİLİLER, İŞVERENE KARŞI YİĞİTÇE DİRENEN SAVRANOĞLU DERİ İŞÇİLERİNİ ZİYARET ETTİ

23 Aralık günü, Menemen’de bulunan Savranoğlu Deri Fabrikası İşçilerinin Direnişini Kurtuluş Partililer olarak ziyaret ederek, mücadelelerinin mücadelemiz olduğunu anlattık.

Savranoğlu Deri Fabrikası işçileri, TÜRK-İŞ/Deri İş Sendikası’nda örgütlendikleri için işten atılmış, atıldıkları günden bu yana, 145 gündür, fabrika önünde kurdukları çadırda gece gündüz Direnişlerini sürdürüyorlar.

Bir yandan kararlı bir şekilde direnişlerini sürdürürken, diğer yandan mahkemelerde hukuk mücadelesini yürütüyorlar.

İşveren kaçak olarak çalıştırdığı ruhsatsız işyerinde üretime devam ederken, işçiler sendikal haklarının tanınması ve işe dönmelerini sağlamak için kadın erkek mücadelelerine devam ediyorlar.

Direniş çadırlarında Savranoğlu Direnişçilerinin çaylarını içip söyleştikten sonra, Savranoğlu (yeni adıyla RODEO) fabrikasının önünde Halkın Kurtuluş Partisi İzmir İl Başkanı Av. Tacettin Çolak bir konuşma yaptı. 

Tacettin Çolak konuşmasında; Savranoğlu İşçilerinin onurlu mücadelesinin yanında olduğumuzu, İşverenin hukuk tanımazlığına karşı işçilerin sendikalaşma mücadelesinin en doğal anayasal hak olduğunu anlattı.

İşverenin direnişi kırmak için çalıştırdığı işçilerin de yarın işveren tarafından işine gelemediği anda işten çıkartılacağını, İşçi Sınıfının çıkarının ortak olduğunu ve hakların mücadele edilerek kazanılacağını, İşçi Sınıfının dağınıklığından işverenlerin güç aldığını, buna karşı işçilerin birleşerek ve mücadele ederek işverene haklarını kabul ettireceklerini, söyledi.

İşverenin her türlü ayak oyunlarına karşı kararlı mücadele yürüten Savranoğlu işçilerinin tarih yazdıklarını ve mücadelelerinin yanında olduğumuzu söyleyerek başarılar diledi.

Savranoğlu İşçileri ile birlikte; “Yaşasın Sınıf Dayanışması”, “Hak Verilmez Alınır Zafer Sokakta Kazanılır”, “Birlik Mücadele Zafer, Zafer, Zafer, Zafer” “Zafer Direnen Emekçinin Olacak”, “İşçiye Kalkan Elleri Kıracağız” “İşçilerin Birliği Sermayeyi Yenecek”  sloganlarını haykırdık.

İnanıyoruz ki, Savranoğlu İşçileri kararlı mücadeleleri sonucunda sendikal haklarını alacaklar, Direnişlerini zaferle sonuçlandıracaklardır. 23 Aralık 2011

{gallery}savranoglu{/gallery}

Print Friendly, PDF & Email