Venezuela seçimlerinde zafer Birleşik Sosyalist Partinin, zafer Maduro’nun! Kazanan Bolivar, kazanan Chavez Yoldaş!

5 yıldır Maduro karşıtı, AB-D Emperyalistleri hizmetkarı muhaliflerin elinde bulunan Venezuela Ulusal Meclisinde hakimiyet artık Maduro’ya ve Birleşik Sosyalist Parti’ye geçmiş durumda.

Yüreksiz, AB-D Emperyalistlerinin kuklası hain Juan Guaido seçimleri boykot etmiş ne gam, Venezuela Halkının yüzde 67,6’sı Maduro’dan ve Birleşik Sosyalist Parti’den yana seçimini yaptı.

İnsan Soyunun en büyük düşmanları AB-D Emperyalistleri ardı ardına açıklamalar yapıyorlar, seçimler hileliymiş de, Maduro’yu tanımıyorlarmış da, “Gayrimeşru Maduro rejimi tarafından duyurulan sonuçlar Venezuela halkının iradesini yansıtmıyor”muş da ne gam, zafer Maduro Yoldaş’ın. Zafer Hugo Chavez Yoldaş’ın. Zafer Che’nin, Fidel’in. Zafer Venezuela Halkının.

Çok uğraştılar AB-D Emperyalistleri kendi kuklalarının seçimleri kazanması için. Yerli İşbirlikçilerine her türlü yardımı yağdırırken, Venezuela Halkının değerlerini gasp ettiler. Venezuela’nın ABD bankalarında bulunan hesaplarındaki parasının kontrol hakkını Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro’nun elinden aldılar; kendisini devlet başkanı ilan eden ama yasal olarak herhangi bir yetkisi olmayan Amerikancı Juan Guaido’ya devrettiler. Emperyalist İngiltere Venezuela’nın altınlarına el koydu. AB-D Emperyalistleri Venezuela Halkına ve Maduro’ya karşı ambargo uyguladılar. Ve kanlı zalim ABD, Venezuela’ya uygulanan bu yaptırımların ihlal edilmemesi konusunda diğer ülkeleri, yabancı bankaları ve şirketleri alçakça tehdit etti. Sopayı gösterdi Maduro Yoldaş’ı görevi bırakmaya zorlamak için.

Ama bütün bunlar sökmedi. Bütün bu yaptırımlara, Venezuela Halkının bütün değerlerine el konulmasına, CIA güdümünde Kontrgerilla taktiklerine başvurulmasına, ekonominin darma duman edilmesine rağmen Venezuela Halkı Hogu Chavez anısına, emaneti Maduro Yoldaş’a ve Venezuela’ya sahip çıktı. Maduro Yoldaş tehditlere, baskılara boyun eğmedi. Halkıyla birlikte Komutanı Chavez Yoldaş gibi emperyalistlerin gururunu kırdı, bir kez daha.

Umuyoruz ki artık Maduro Yoldaş, bir daha Juan Guadio gibi hainlere, içerideki yerli satılmışlara, ekonominin çarklarını hâlâ elinde tutan Parababalarına prim vermeyecektir. Umutlandık şu açıklamayı görünce:

Maduro hükümetinin önde gelen isimlerinden Diosdado Cabello, Guaido ve diğer muhalif siyasetçileri hedef alarak, ‘6 Aralık’taki devrimci zaferin ardından’ Meclis’ten çıkarılacak ilk yasanın ‘hainleri cezalandırma’ hedefi güdebileceğini söylüyordu.”

Hainler ekonomik ve siyasi olarak temizlenmeden Venezuela ekonomisi düze çıkmaz, Bolivarcı Devrim hedefine ulaşmaz.

Halkın Kurtuluş Partisi olarak, Venezuela Halkını, Maduro Yoldaş’ı ve Birleşik Sosyalist Parti’yi selamlıyoruz. Seçim zaferleri dünyanın emekçi halklarına da moral olmuştur. Kutluyoruz.

08.12.2020

Halkın Kurtuluş Partisi
(HKP)
Genel Merkezi

Print Friendly, PDF & Email