Venezüella Halkının ve Önderi Chavez Yoldaşın Başı Sağolsun

 

Venezüella Halkının ve Önderi Chavez Yoldaşın Başı Sağolsun

Venezüella Halkı ve önderleri en büyük acılarından birini yaşıyor. Venezüella’nın petrol endüstrisinde meydana gelen en ölümcül felaketlerden biri olan, Falcon bölgesinde bulunan en büyük petrol işleme sistemi Paraguana Rafineri Merkezi (CRP)’nin bir parçası olan Amuay Rafinerisi’ndeki patlamada 39 Venezüellalı Yoldaş hayatını kaybetmiş durumda. Yaralı sayısının ise 80’i aştığı, yüzlerce evinde kül olduğu bildirilmekte.

Chavez Yoldaş, Venezüella’da 3 günlük yas ilan edildiğini duyurdu tüm dünyaya.

“Sevinçler paylaştıkça çoğalır, acılar paylaştıkça azalır” der bir atasözümüz. Halkın Kurtuluş Partisi olarak Venezüella Halkının ve önderi Chavez Yoldaş’ın acılarını paylaşıyoruz. Bu büyük acınızı paylaşarak bir nebze azaltabilirsek, inanın biz devrimciler için en büyük mutluluklardan biri olur bu.

Nasıl ki Sivas’ta katledilen aydınlara, Uludere’de öldürülen köylülere içimiz yanmışsa, Gaziantep’te insanlık dışı vahşetle katledilen 5’i çocuk 10 insanımız için yüreğimize kan damlamışsa, depremlerde, trafik teröründe, sel felaketlerinde toprağa verdiğimiz binler için canımız acımışsa, aynı duyguları Venezüellalı 39 can için de duyuyoruz. Acınız bizim de acımızdır ve bu büyük acınızı yüreğimizin derinliklerinde hissediyoruz.

Venezüella Halkına ne mutlu ki, başlarında Yurtsever, Halksever bir önderleri var. Chavez Yoldaş’ın ve arkadaşlarının 3 günlük yas ilan etmeleri onların ne kadar insancıl bir yüreğe sahip olduklarının göstergesi. Bizim yöneticilerimiz Tayyipgiller ise, yaşanan onca felaketlere rağmen kıllarını kıpırdatmazlar, tatillerine devam ederler. Ama hep dediğimiz gibi, insan olmak için insan yüreği taşımak lazım, insan doğup insan ölmek lazım, sadece suretinin değil içinin insan olması lazım.

Sadece sureti insan olan insan sefaletleri, bu büyük felaketi bile, Chavez Yoldaş’ın Millileştirme politikalarına ve O’nun Sosyalistliğine bağlamakta. Chavez Yoldaş’ın petrol gelirlerini Venezüella Halkına aktarmasından rahatsız oluyor Parababaları ve onların medyadaki kalemşorları. Ama onların çabaları boşuna. Venezüella Halkı artık çok iyi anlamış durumda; kim insan, kim değil, kim halkın çıkarlarını temsil ediyor, kim halkın değerleriyle kendilerine saraylar inşa ediyor.

Venezüella Halkı ve önderleri bu acıların da üstesinden gelecek, bir daha bu felaketlerin yaşanmaması için bütün tedbirleri alacaklardır.

Bu duygularımızla Halkın Kurtuluş Partisi olarak, Venezüella Halkına ve Dünya Halklarının umudunu yeşerten Chavez Yoldaş’a başsağlığı dileklerimizi iletiyor, yaralı Venezüellalılara da acil şifalar diliyoruz. 27.08.2012

Halkın Kurtuluş Partisi

Genel Merkezi

 

Print Friendly, PDF & Email