Venezüella Halkının Uyanış Günü İskenderun’da Kutlandı!

Venezüella Halkının Uyanış Günü İskenderun’da Kutlandı!

 

 “4 Şubat 1992 Venezüella Bolivarcı Devriminin İlk Adımı ve Venezüella Halkının AB-D Emperyalistlerine Başkaldırı Günü” adlı Konferans, 05 Şubat 2012 saat 13.00’da İskenderun Belediye Kültür Sarayı’nda Venezüella Büyükelçisi Raul Betancourt Seeland Yoldaş ve HKP Genel Başkanı Nurullah Ankut Yoldaş’ın katılımlarıyla kutlandı.

250 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen Konferans, son yıllarda İskenderun’daki en geniş katılımlı eylemdi.

Konferans öncesi tüm Çukurova bölgesinde yoğun bir çalışma yürütüldü. Mersin’den Adana’ya, Antep’ten Samandağ’a, Antakya’dan İskenderun’a afişlemeler, stantlar, binlerce el ilanı dağıtımları, gazete ilanları, röportajlar, haberler, radyo ilanları, kurum ziyaretleri gerçekleştirildi. İskenderun’da bütün bunlara ek olarak sesli ajitasyon faaliyeti yürütüldü.

Genç yaşlı, kadın erkek tüm yoldaşlar, gece gündüz demeden çok yoğun bir faaliyet yürüttüler. İş içinde kardeşleşmenin, paylaşmanın, Partimizin ve Sosyalizmin sesinin duyurulmasının heyecanıyla koşturdular. Tüm bölgede Konferansı duymayan, afişlerini, ilanlarını görmeyen neredeyse kalmadı.

Konferans günü salon; Bolivar, Chavez, Che, Fidel, Hikmet Kıvılcımlı’nın posterleriyle, Partimizin pankartlarıyla, dövizleriyle süslendi. Derleniş Yayınları’nın standı açıldı.

Ve bütün bu çalışmalar, Konferansa katılımdaki büyük sayıyla taçlandı…

Ankara İl Başkanı Sait Kıran Yoldaş’ın açılış konuşmasıyla başlayan Konferans, İskenderun İlçe Başkanı Ali Görülmez Yoldaş’ın konuşmasıyla devam etti.

Ankaralı yoldaşların hazırladığı Bolivarcı Devrim sürecini ve Partimizin eylemlerini gösteren sinevizyon gösterimi yapıldı.

Ardından Venezüella Büyükelçisi Raul Betancourt Seeland Yoldaş, Bolivarcı Devrimin 13 yılda Venezüella Halkı için yaptıklarını özetledi.

Halkın Kurtuluş Partisi Genel Başkanı Nurullah Ankut, Hugo Chavez ve Bolivarcı Devrim sürecine değindikten sonra, Türkiye’nin ve dünyanın güncel meselelerini Lenin sonrasının Marksizm-Leninizmi olan Hikmet Kıvılcımlı Usta’nın teorik hazinesinin ışığında değerlendirdi.

Konferans, Samandağlı Yoldaşların müzik etkinliğiyle sona erdi.

İskenderunlu yoldaşlar Konferanstan sonra Büyükelçi Raul Yoldaş’a ve Partimizin Genel Başkanı Nurullah Yoldaş’a bir akşam yemeği verdiler. Bu yemekte de güncel konularda sohbetler yapıldı.

Konferans sonrası yapılan görüşmelerde söylenenler de Konferansın çok başarılı oldu yönündeydi.

Bu Konferans bizim için mücadelemizde yeni bir hamlenin başlangıcıdır. Zafer er güç Türkiye Halklarının olacak, zalim Parababaları düzeni mutlaka yıkılacaktır.

 

Şan olsun Bolivarcı Devrime!

Şan olsun Kurtuluş Partisi’ne!

 

Çukurova’dan Kurtuluş Partililer

 

Lütfen resimlerin üzerine tıklayınız:

{gallery}iskenderun_2012{/gallery}

 

Print Friendly, PDF & Email