Ülkemizin kanayan yarası olan kadına yönelik şiddeti “Sadece bizim değil bütün dünyanın problemi” diyerek önemsizleştirmeye çalışan “Adalet” Bakanı Yılmaz Tunç kadın düşmanıdır!

AKP’giller’in “Adalet” Bakanı Yılmaz Tunç, birkaç gün önce TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) toplantısına katılarak kadına şiddet olaylarına ilişkin açıklamalar yaptı.

Tunç açıklamasında, “Özellikle kadına yönelik şiddetin önlenmesi hususu bütün dünyanın da problemi yani sadece ülkemizin değil. İstatistiklere baktığımız zaman, tabii bunu bir istatistik meselesi olarak da görmemek lazım, bir kadınımızın bile kötü muameleye maruz kalması hepimizin yüreklerini acıtan bir durum”, diyerek kadına şiddet ve kadın cinayetlerini sıradan-adli vakalar durumuna düşürmeye çalışıyor.

Ayrıca AKP’giller iktidarının kadına yönelik şiddetin önlenmesiyle ilgili önemli çalışmaları hayata geçirdiğini hiç yüzü kızarmadan söyleyip geçiyor.

AKP’giller’in “Adalet”sizliğinden sorumlu Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’a göre, kadına şiddet  “tüm dünya”nın sorunuymuş. Yüreği acıyormuş kadınlar kötü muameleye maruz kalınca. Dahası, AKP’giller kadına yönelik şiddetin önlenmesi için canla başla çalışıyormuş…

Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu demezler mi adama Bakan Efendi?..

Ufak at da civcivler de yesin; ama biz Emekçi Kadınlar yemeyiz bunları.

Mensubu olduğun parti döneminde, 22 yıllık iktidarınızda en az 7 bin 600 kadın katledildi. Türkiye’de kadın cinayetlerinin sayısı 2000’li yıllarda geçmiş yıllara göre büyük artış göstermiş; 474 kadının öldürüldüğü 2019 yılı, ülkede son 10 yılda en fazla kadının öldürüldüğü yıl olmuştur.

Demek ki neymiş?

AKP’giller kadın düşmanıymış. Ülkemizi Ortaçağ karanlığına-Faşist Din Devletine götürmeye çalışıyorlarmış. Kadınlarımızı yatak odasıyla mutfak arasında mekik dokuyan “ev köleleri”ne dönüştürmeye çalışıyorlarmış. Kadın cinayetleri, kadına yönelik şiddet ve çocuk istismarlarının artması tesadüf değilmiş, AKP’giller’in kadına verdiği, daha doğrusu vermediği değerin ve kadın düşmanlıklarının bir göstergesiymiş.

AKP’giller’in “Adalet” Bakanı Yılmaz Tunç’un kadın cinayetlerini önemsizleştirme ahlâksızlığı, onların sınıf karakterlerinin gereğidir.

Kurtuluş Partili Kadınlar olarak, kadınlarımızın ve çocuklarımızın Ortaçağ karanlıklarına sürüklenmesine, acılar içinde yaşamalarına, hayatlarının karartılmasına karşı canla başla mücadele etmeye devam edeceğiz.

Kurtuluşumuz Sosyalizmdedir!

10 Mayıs 2024

Kurtuluş Partili Kadınlar

Print Friendly, PDF & Email