Ülkemizi Ortaçağın karanlığına götürme projesi olan 4+4+4 Kademeli Eğitim Sistemi Yamanlar’da halka teşhir edildi

Ülkemizi Ortaçağın karanlığına götürme projesi olan 4+4+4 Kademeli Eğitim Sistemi Yamanlar’da halka teşhir edildi

İzmir’de Yamanlar Mahallesi’nde 4+4+4 Kademeli Eğitim Sisteminin okullarımızda, öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz üzerinde yarattığı kaosu-tahribatı teşhir etmek ve bu sistemin çocuklarımızı Ortaçağ karanlığına kısa yoldan götürmek olduğunu mahalle halkına anlatmak için bir panel gerçekleştirdik.

İşsizlik ve Pahalılıkla Savaş Derneği (İPSD) ve Yamanlar Spor Kulübü olarak gerçekleştirdiğimiz panele, Eğitim-Sen 2 No’lu Şube Başkanı Mustafa Beyazbal ve Halkın Kurtuluş Partisi İzmir İl Başkanı Av. Tacettin Çolak’ı panelist olarak davet ettik.

Açılış konuşmasını yapan İPSD İzmir İl Yöneticisi Nesibe Gençer, 4+4+4 ile asıl amaçlananın ülkemizi Ortaçağın karanlıklarına götürmek olduğunu, bu sistemin eğitimin hiçbir alanıyla uyuşmadığını hazırladığı sinevizyon eşliğinde anlattı.

N. Gençer, konuşmasında “Bu sistem, özel okulları ve dershaneleri daha da yaygınlaştırmanın, tarikatlara-cemaatlere mürit yetiştirmenin, AB-D Emperyalistlerinin ülkemizi Tayyipgiller eliyle Ilımlı İslam adı altında Şeriata mahkum etme projesinin sinsi planıdır” dedi ve sözü Eğitim-Sen Şube Başkanı Mustafa Beyazbal’a bıraktı.

M. Beyazbal konuşmasında, yeni getirilen bu sistemin pedagojik olarak hiçbir uygunluğunun bulunmadığını belirtti. Zaten siyasi olarak da bu durumun eşyanın tabiatına aykırı olmadığını söyledi.

M. Beyazbal konuşmasında, “4+4+4 sisteminin ülkemiz ihtiyaçlarından kaynaklanan bir sistem olmadığını söyleyerek, ülkemizin ihtiyaçlarından kaynaklanan eğitim sisteminin Köy Enstitüleri olduğunu bunun da kapatıldığını” söyledi.

Tayyipgiller’in siyasi görüşünde olanların zaten böyle davranacağını ve yaşamın en önemli alanlarının başında gelen “eğitim” alanını kendi istedikleri doğrultuda tasarlamalarının doğal olduğunu belirtti. Bunların karşısında da maalesef sesimizin güçsüz çıktığını, Tayyipgiller’in güçlerini bizim örgütsüzlüğümüz ve dağınıklığımızdan aldığını söyledi.

Son konuşmacı HKP İzmir İl Başkanı Av. Tacettin Çolak, konuşmasına “Akrebin sokması kininden değildir, doğasındandır.” diyerek başladı.  Ve Tayyipgiller’in kendi açılarından yaptıklarının meşrepleri gereği olduğunu vurguladı.

T. Çolak konuşmasına, Tefeci-Bezirgân Sermayenin ortaya çıkışını anlatmasıyla başladı. Tayyipgiller’in ve CIA İslamcılarının ülkemiz tarihi boyunca neden ve nasıl yetiştirildiklerini, hangi dernek ve cemaatlerde örgütlendiklerini ve şu an hayallerinin büyük oranda gerçekleşip Devletin en önemli noktalarının başını tuttuklarını söyledi.

T. Çolak konuşmasında, “laiklik olmadan demokratik ve bilimsel eğitimin olamayacağını” vurguladı. Verdiği örnekler ve alıntılarla anlatımını zenginleştirdi.

Gelinen aşamada bazı sol grupların da payı olduğunu, özellikle türban eylemlerinde Ortaçağcı Gericilerin yanında saf tuttuklarını yine referandumda “yetmez ama evet’çilerin” de payı olduğunu söyledi.

T. Çolak, konuşmasında “Parti olarak başından beri Tayyipgillerin emellerini bildiklerini ve bunu her fırsatta dile getirdiklerini ve bunun için mücadele etiklerini” söyledi. Tüm bunların karşısında tek bir ses olursak, tek bir proletarya partisi etrafında örgütlenip savaşırsak yenemeyeceğimiz hiçbir gücün olmadığını belirtti.

Mahallemizde gerçekleştirdiğimiz panelimiz soru-cevap ve görüşlerle sona erdi. Bulunduğumuz her yerde 4+4+4 gerici eğitim sistemini teşhir etmeye devam edeceğiz. 06.10.2012

Yamanlar’dan Kurtuluş Partililer

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email