ÜÇ KIZIL KARANFİL MAHMUT-SADİ-İBO YOLDAŞLAR İZMİR’DE ANILDI

ÜÇ KIZIL KARANFİLİMİZ YAŞIYOR!

       Faşist Pol-Bir’li polisler tarafından 1 Eylül 1978’de Ankara’nın Şentepe’sinde katledilen Mahmut, İbo ve Sadi Yoldaşlar, katledilişlerinin 33. Yıldönümünde Kurtuluş Partililer tarafından anıldı.

      Kurtuluş Partililer, Ankara’da mezarları başında diğer illerde de salon etkinlikleriyle anmalar gerçekleştirdi. Üç kızıl karanfil, Kurtuluş Partililerin mücadelesinde yaşıyor!

 

 İzmir

     Parababalarının aylıklı cellatları faşist Pol-Bir’li polisler tarafından 1 Eylül 1978’de Ankara’nın Şentepe’sinde katledilen Mahmut, İbo ve Sadi Yoldaşlar katledilişlerinin 33. yıldönümünde İPSD İzmir Şubesi’nde yapılan bir toplantıyla anıldı.

     Anma toplantısında yoldaşlarımız nezdinde tüm şehitlerimiz için saygı duruşu yapıldı.

Yoldaşlarımızın yaşamı ve mücadelesi o dönem birlikte mücadele ettikleri ve halen onların mücadele bayrağını taşıyan HKP İzmir İl yöneticisi Zeki OLKUN tarafından anlatıldı.

     OLKUN, konuşmasında Üç Kızıl Karanfilin yiğit ve davaya bağlı yoldaşlar olduğunu, kısa sürede Şentepe halkının sevgisini ve güvenini kazandıklarını vurguladı. Bu yüzdende planlı bir şekilde katledildiklerini anlattı.

     Onların mücadelesini KIVILCIMLI USTA’nın yol göstericiliğinde zaferle taçlandırana kadar sürdüreceğiz.

MAHMUT, İBO, SADİ YOLDAŞLAR ÖLÜMSÜZDÜR!

Print Friendly, PDF & Email