Türkan Bayyar Yoldaş ölümsüzdür!

Türkan Bayyar Devrimciydi, Yoldaştı, İnsandı…

Kaybı bedencedir, anısı İkinci Kurtuluş Savaşı’mızda yaşamaya devam edecek

İnsan olarak geldiği bu dünyadaki serüvenini insan olarak tamamlayan, Eskişehir/Mihalıççık İlçe Başkan’ımız Türkan Bayyar Yoldaş’ımızı sonsuzluğa uğurluyoruz. Sonuna kadar direndi yakalandığı kanser illetine. Umudunu hiç kaybetmedi. Yaşam sevgisiyle, çok ama çok sevdiği sevgili torunlarına bağlılığıyla tutundu hayata, teslim olmadı insanı umutsuzluğa düşüren kanser illetine.

Her şeyden önce Türkan Bayyar Yoldaş’ımız; Türkiye Devrimi’ne, Türkiye Devrimi’nin Önderi Hikmet Kıvılcımlı Usta’nın çizdiği, gösterdiği yoldan Halkın İktidarına ulaşacağımıza inandı.

Kıvılcımlı Usta’nın düşünce oğulları, düşünce kızlarının kurduğu Halkın Kurtuluş Partisi’nin İkinci Kurtuluş Savaşı’mızı örgütleyeceğine, önderlik edeceğine inancını hiçbir zaman yitirmedi.

Bu inanç ve kararlılığın sonucudur ki kurulduğu günden bugüne Partimizin il ve ilçe yöneticiliklerinde yer aldı.

Bu inanç ve kararlılığın sonucudur ki Partimizin eylemlerinde, mitinglerinde, etkinliklerinde her daim yer aldı.

Bu inanç ve kararlılığın sonucudur ki, 12 Eylül Faşist Diktatörlüğünün en azgın dönemlerinde Faşist Diktatörlük tarafından aranan Yoldaşlarımızı saklamaktan hiç sakınmadı.

Bu inanç ve kararlılığın sonucudur ki Partimizin önder kadrolarına ve yoldaşlarına bağlılığını, sevgisini, saygısını bir an olsun kaybetmedi.

İnsanlığın Kurtuluş Mücadelesine, Gerçek İnsan, Gerçek Devrimci, İkinci Kurtuluş Savaşçıları HKP’lilere inancını, sevgisini, saygısını hep en yüksekte tutan Türkan Bayyar Yoldaş’ımızı, en kutsal mücadele olan Halkın Kurtuluş Mücadelesinde yaşatacağız.

Selam Olsun Bizden Önce Geçene!

Selam Olsun Savaşırken Düşene!

Türkan Bayyar Yoldaş Ölümsüzdür!

5 Ocak 2023

Halkın Kurtuluş Partisi
Genel Merkezi

Print Friendly, PDF & Email