TÜRK ORDUSU’NU SURİYE’DE SAVAŞA GÖNDEREN TEZKERE İZMİR’DE PROTESTO EDİLDİ

tezkereTÜRK ORDUSU’NU SURİYE’DE SAVAŞA GÖNDEREN TEZKERE İZMİR’DE PROTESTO EDİLDİ

AB-D Emperyalistlerinin kendi eliyle yarattığı canavarı IŞİD’i durdurma bahanesiyle Türk Ordusu’nu Arap coğrafyasında savaşa göndermesi için tezkere mecliste onaylandı.

Askerlerimizin Ortadoğu Halklarının bağımsızlıklarını ellerinden almak isteyen AB-D emperyalistlerinin maşası olarak savaşa gönderilmesine karşı Halkın Kurtuluş Partisi İzmir İl Örgütü 3 Ekim 2014 günü bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

 

           Konak Meydanı İş Bankası Önünden başlayan yürüyüşte “Çıktı Tezkere Bilal Gitsin Askere”, “Katil AB-D Ortadoğudan Defol”, “Katil AB-D Halk Düşmanı AKP”, “Tezkereye Hayır, Yaşasın Halkların Kardeşliği” sloganları atıldı. Yürüyüşün ardından Konak YKM önüne gelindi ve burada HKP İzmir İl Başkanı Av. Tacettin Çolak tarafından bir basın açıklaması yapıldı. İzmir halkı tarafından coşkuyla izlenen açıklamanın ardından eylem “Kahrolsun AB-D Emperyalizmi”, “Yaşasın Halkların Kardeşliği”, “Emperyalistler, İşbirlikçiler Geldikleri Gibi Gidecekler”, “Halkız Haklıyız Kazanacağız” sloganlarıyla sonlandırıldı.

                                                                                 

tezkere2

 

 

 

 

Konuyla ilgili okunan açıklama metni aşağıdadır

 

                                                       

 

Türk Ordusu’nu Suriye’de Savaşa Göndermek Halklara, Vatana ve Tarihe İhanettir!

 

Çıktı Tezkere! Bakalım, Bilal Gidecek mi Askere!

 

Tabii ki gitmeyecek. Yine alavere dalavere Türk-Kürt Memetler nöbete.. Üç yıldan beri yıkamadıkları Esad yönetimini bu kez IŞİD bahanesiyle devirmeyi deneyecekler. AB-D Emperyalistlerinin Tayyipgiller ve Fetogiller eliyle şamar oğlanına çevirdiği Türk Ordusu, Emperyalistlerin vurucu gücü olarak Suriye’ye gönderilecek.

 

Kendi pis canları kıymetli, kıyamıyorlar canlarına Conilerinin. Türk Askerinin canı sudan ucuz. AB-D Emperyalistlerinin projeleri yaşam bulsun diye onlar adına ölecek Mehmetler. Artık “yan gelip yatmayacak”lar.

 

ABD’li bir CIA görevlisi (Robert Baer); “buralardaki çıkarlarımızı gözetmek için bizim askerlerimiz öleceğine Müslümanlar ölsün. Onlar birbirini öldürsün” demişti, 2012 yılında.

 

 İşte aynen bu trajedi yaşanmaktadır. Namussuzca ve alçakça olan bu görüş sadece bir CIA şefinin düşüncesi değildir. Bu, CIA’nın, Pentagon’un, Washington’un, AB’nin ortak görüşüdür. Ve bu görüş doğrultusunda Türk Ordusu alavere dalavereyle, AB-D Emperyalistlerinin emri doğrultusunda Tayyipgiller tarafından cepheye sürülüyor. Müslümanları katletmek üzere, Ortadoğu Halklarıyla aramıza onulmaz kan davaları sokmak üzere. Türk Askerine bu sefer ulusal bağımsızlık için değil, AB-D Emperyalistleri Ortadoğu Halklarının bağımsızlığını ortadan kaldırsın diye ölmesi emrediliyor.

 

Peki bu IŞİD canavarlarını siz yaratmadınız mı? Siz eğitmiyor muydunuz? Onlara para, silah ve cephane veren siz değil miydiniz? Öyleyse besleyip büyüttüğünüz, insan eti yiyen, kelle kesen bu vicdansız yaratıkların caniliklerinden şikâyet edemezsiniz. Daha doğrusu hiç bir zaman olmadığınız gibi bu noktada da samimi olamazsınız. Siz de aynı şerefsizlikleri çekinmeden uygulamadınız mı Ebu Garip’te, Guantanamo’da..

 

Ne acıdır ki, insan soyunun en büyük düşmanı, alçak, aşağılık Amerika ve müttefikleri kurtarıcı rolünde bugün. Ve herkes de, bu elleri yüz milyonlarca masum insanın kanına bulanmış alçak emperyalistlerden “özgürlük” bekliyor, alkışlıyor, onlardan medet umuyor, gelsinler de bizi IŞİD canavarından kurtarsınlar diye.

 

Kardeşler;

 

ABD Emperyalistleri IŞİD’i durdurma bahanesiyle Türk Ordusu’nu Arap coğrafyasına sokmak istemektedir. Bu, ülkemiz için vahim bir hatadır. Ve Arap Halkıyla aramızda 10 yıllar boyunca sürecek soğukluğun, kırgınlığın ve hatta düşmanlığın tohumlarını atacaktır böyle bir sürükleniş. Ne yazık ki ABD hizmetkârlığında sınır tanımayan Tayyipgiller, meclisten çıkarttıkları tezkere ile Türkiye’yi böyle bir felaketin içine atmayı da kabullenmiş durumdadır.

 

Bir de, AKP ne zaman dara düşse, hemen ona can simidi olan Bahçeli MHP’si var. Dünkü oylamada Tezkereye kabul oyu vererek burada da yaptı yapacağını. D. Bahçeli, MHP’nin başına tekrar seçilebilmek için Tayyip’e aracılar göndermesinin diyetini ödemeye devam ediyor.

 

Tıpkı Tayyip’in “Müslümanlığı” gibi bunların “Milliyetçiliği” de sahtedir. AB-D Emperyalizminin ekonomik, siyasi, askeri, kültürel vb. politikalarının ülkemizde yaşama geçirilmesi için görevlendirilmiş ajanlar sürüsüdür bunlar. 

 

Tayyipgiller; Irak işgalini yapan, Müslüman kadınlara, kızlara tecavüz eden, camileri bombalayan ABD askerlerinin sağ salim evlerine dönmeleri için dua eder. Bahçeli gibi Kontrgerilla’nın sivil ajanları ise Telekom’un İsraillilere satılmasına karşı çıkan bakanlarını azleder, sarhoş ABD askerlerinin Marmaris’ten defolmasını isteyen ilçe yöneticilerini görevde alır. Yani her ikisi de aynı toptan kesme. Her ikisi de sahibine hizmette kusur etmeyen, halkına, ülkesine yabancılaşmış hain..

 

Ama bu böyle gitmeyecek. Eninde sonunda yaptığınız bu ihanetlerin hesabını vereceksiniz. O zaman efendileriniz yanınızda olmayacak, bilmezlikten, görmezlikten gelecekler. Tanımayacaklar sizileri.. Emekçi Halkların tükürüğünde boğulacaksınız. 03/10/2014

 

Halkız Haklıyız Yeneceğiz!

 

Halkın Kurtuluş Partisi İzmir İl Örgütü

 

Print Friendly, PDF & Email