TÜM TAŞERON İŞÇİLERİ YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ’ NDEN REAL MARKET İŞÇİLERİNE DAYANIŞMA AÇIKLAMASI

TÜM TAŞERON İŞÇİLERİ YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ’NDEN REAL MARKET İŞÇİLERİNE DAYANIŞMA AÇIKLAMASI

 Değerli işçi kardeşlerim

 Yaklaşık üç ay önce bir gece yarısı, bütün hakları gaspedilerek işten atılan Metro-Beğendik-Real Market İşçilerinin, Nakliyat İş Sendikası önderliğinde Türkiye’nin dört bir yanında sürdürdüğü hak arama mücadelesini sonuna kadar destekliyor ve yalnız olmadıklarını bilmelerini istiyoruz.

Taşeron işçisi kardeşlerimizin hileli iflas yoluyla işlerinden atılmasını asla kabul etmiyoruz. Herkes bilmelidir ki; Türkiye işçi sınıfına bu haksızlığı hukuksuzluğu reva görenler, bu ülkeyi yöneten yerli ve yabancı parababaları ve onlara her türlü ortamı hazırlayan siyasi iktidarlardır.

Bizler Tüm Taşeron İşçileri Derneği olarak ülkemizdeki bu hukuksuz ve adaletsiz gidişe karşı her zaman ve her koşulda mücadele etmeye devam edeceğiz. Ve ülkemizin neresinde olursa olsun yaşanan iş cinayetleri ve işten atılmalara, hak gasplarına sessiz kalmayacak, işçi kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.

Cumhuriyetimizin 94. Yılında ülkemiz yeniden işgal edilmiş durumda.  Ordusu dağıtılmış, tersaneleri ele geçirilmiş, ekonomisi talan edilmiş, işçi sınıfının başı sarı gangster sözde sendikacılar tarafından bağlanmış. Memleketimizde emekçi halkımıza her türlü hukuksuzluk ve fukaralık reva görülmüştür. İşte bizi, memleketimizin içinde bulunduğu bu durumdan ancak yine işçi kardeşlerimizin ortaya koyacağı gerçek bir örgütlülük ve mazlum halklarımızın ortak fedakarlığı ve yarınlara olan inancı kurtaracaktır.

 Değerli işçi kardeşlerim

 Bu ülkeyi yöneten vekillere, hükümetlere, sistem partilerine baktığınızda, bunların tamamının işçi düşmanı olduğunu açıkça görebilirsiniz. Zira bu ülkenin meclisinde yasama görevi yapan sözde millet velilerine baktığınızda yüzde doksanının iş adamı ve işçi sömüren işveren olduklarını görürsünüz.

Ülkemiz, yerli yabancı parababaları için cennet, işçi ve emekçi halklar için bir cehenemden farksızdır. Hergün onlarca işçi kardeşimiz iş cinayetlerine kurban gitmekte, yüzlercesi hakları gasbedilerek işten atılmakta ve sendikalar tarafından açık bir şekilde satılmaktadır. Elbette bu zulüm ilelebet sürüp gitmeyecektir. Eninde sonunda Türkiye işçi sınıfı bu düzeni yerle bir edecek bütün haklarına sahip olacaktır. İşte bu yüzden Real Market işçilerinin haklı ve meşru mücadelesini sonuna kadar destekliyor ve her koşulda yanlarında olduğumuzu, olacağımızı açıkça ifade etmek istiyoruz.

Türk İş’e bağlı Tezkop İş Sendikası tarafından satılan 1700 Real Market İşçisi yaklaşık üçaydır çoluk-çocuk, gece-gündüz demeden haklarını elde etmek için İstanbul, Ankara, Adana gibi şehirlerde mücadelelerini sürdürüyorlar.

Çocuklarının geleceği için mücadele eden ve bütün hakları gaspedilen Real Market İşçileri yalnız değildir. Saygılarımızla. 28/10/2017

METRO’YA GİTME ZULME ORTAK OLMA!

YAŞASIN İŞÇİLERİN BİRLİĞİ!

            İŞÇİLERİN BİRLİĞİ SERMAYEYİ YENECEK

                                                                                                          Tüm Taşeron İşçileri
                                                                                                          Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği
                                                                                                                     Genel Başkanı Değer Yıldız

Print Friendly, PDF & Email