Tüyap Bursa 2011

9.BURSA KİTAP FUARI 05–13 MART 2011 TARİHLERİ ARASINDA YAPILIYOR

 

9.Bursa Kitap Fuarı 5-13 Mart 2011 tarihleri arasında yapılıyor. Derleniş Yayınları-Kurtuluş Yolu bu yılda fuarda yerini alarak AB-D Emperyalistleri ve yerli satılmışlara karşı Bursa halkını uyarma ve bilinçlendirme görevini yaparak halkla buluşuyor.

Derleniş Yayınları-Kurtuluş Yolu bu amaçla fuar boyunca iki konferans gerçekleştirmeyi planlamıştı. Bu konferanslardan ilki fuarın ilk günü olan 5 Mart Cumartesi gerçekleştirildi.  Halkın Kurtuluş Partisi Merkez Komite Üyesi ve Ankara İl Başkanı Av. Sait KIRAN’IN sunduğu “AB-D Emperyalistleri ve Tayyipgiller Türkiye’yi Nereye Götürmek İstiyor?” konulu konferans Bursalılardan yoğun ilgi gördü. Katılımcıların yoğunluğu nedeniyle salona iki sıra koltuk yerleştirilmek durumunda kalındı.

 

 

Sait KIRAN yoldaş konuşmasında ülkemizin yangın yerine çevrildiğini gelinen durumun aynen birinci kurtuluş öncesi dönemi çağrıştırdığını belirterek, AB-D Emperyalistleri ve yerli satılmışlara karşı ikinci bir kurtuluş savaşının zorunlu olduğunu bu savaşın Hikmet KIVILCIMLI ustanın çağrısı ile 1950’li yıllardan bu güne devam ettiğinin altını çizdi. Sait yoldaş Şeriatçılık=Ilımlı İslam denklemini kurarak şeriatçılığın Türkiye için ne anlama geldiğini tarihsel süreç içerisinden örneklerle ortaya koyarak ülkemiz için şeriat tehlikesine vurgu yaparak şeriatçılığın ülkemizi ortaçağ karanlığına götürmek istediğini belirtti.

 

Derleniş Yayınları-Kurtuluş Yolu’nun ikinci konferansı 10 Mart 2011 Perşembe günü saat 17.15’de Çekirge Salonunda gerçekleştirilecektir.  İkinci konferans’ın konusu ise “Bursa’da Doğa Katliamı: Taş ve Maden Ocakları” Bursa’mızı köstebek yuvasına çevirerek köylülerimizin evlerini-köylerini başlarına yıkmak isteyen Tayyipgillerin bu yıkım projesine karşı Bursalıları uyarmayı amaçlayan konferansımıza halkımızı davet ediyoruz.

Print Friendly, PDF & Email