TÜRKİYE DEVRİMİNİN 3 KIZIL GÜLÜ DENİZ YUSUF HÜSEYİN YOLDAŞLAR KARŞIYAKA’DA YÜRÜYÜŞLE ANILDI.

TÜRKİYE DEVRİMİNİN 3 KIZIL GÜLÜ DENİZ YUSUF HÜSEYİN YOLDAŞLAR

KARŞIYAKA’DA YÜRÜYÜŞLE ANILDI.

Türkiye devriminin üç kızıl gülü Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan, Hüseyin İnan darağacında katledilişlerinin otuz dokuzuncu yıldönümünde İzmir Karşıyaka’da inançlarına uygun bir şekilde Kurtuluş Partisi gençliği ve Halk Kurtuluşçu Liseliler tarafından anıldı.

Kurtuluş Partisi Karşıyaka İlçe binasına pankartımız asıldı ve Denizlerle ilgili müzik yayını dışarıya yapıldı.  Saat 16 da yapılacak etkinlik çağrısı buradan çarşıya yapılmaya başlandı.

 

Karşıyaka Metro önünde toplanan Halk Kurtuluşçu Liseliler tarafından yapılan çağrılarla Denizlerle ilgili etkinlik yapacağımız anlatıldı. “ Bağımsız Demokratik Türkiye ve Halkların Kardeşliği İçin Mücadele Ettiler” yazılı Deniz Yusuf Hüseyin’in resimleri olan pankartın arkasında Deniz Yusuf Hüseyin’in son sözlerinin yazılı olduğu resimlerle yürüyüş kolu oluştu.


“Deniz Yusuf İnan Savaşa Devam”, “ Deniz Gezmiş Onurumuzdur”, “Yusuf Aslan Onurumuzdur”, “Hüseyin İnan Onurumuzdur”, “ Devrim Şehitleri Ölümsüzdür”, “ Gün Gelecek Devran Dönecek Katiller Halka Hesap Verecek” sloganlarıyla yürüyüşe geçtik. Yürüyüş boyunca Deniz, Yusuf, Hüseyin ismi haykırıldı, “yaşıyor “ diye cevap verdik.

“Kahrolsun AB-D Emperyalizmi”, “ Katil ABD, Halk Düşmanı AKP”, “ Gençlik Gelecek, Gelecek Sosyalizm”, “Yaşasın Devrim ve Sosyalizm” sloganlarını attık.

Kurtuluş Partisi Karşıyaka ilçe binası önünde “Şarkışla” müziği eşliğinde Üç Fidan için saygı duruşu yaptık. Saygı duruşunun bitiminde genç yoldaşımız “Akın Var Güneşe Akın” şiirini okudu. “Devrim Şehitleri Ölümsüzdür”, “ Kahrolsun MİT CIA Kontrgerilla” sloganları atıldı. Devrimci müzik parti binasından sürekli yapıldı. Ardından yürüyüş Karşıyaka Çarşısı girişinde İş Bankası önünde basın açıklamamız genç yoldaşlar tarafından sloganlar eşliğinde okundu.

Oradan Karşıyaka İskelesinin yanında deniz kenarına yürüyerek denize şehitlerimiz için kırmızı karanfiller atılarak “Gündoğdu” marşını hep beraber söyledik. Sloganlar eşliğinde “ Çav Bella” ve “ Gündoğdu” marşını söyleyerek parti binası önünde anmamızı bitirdik.

Kurtuluş Partisi gençliği ve Halk Kurtuluşçu Liseliler olarak söz veriyoruz: Ülkemiz Tam Bağımsız Demokratik Laik Türkiye ve halklarımızın özgürce yaşayacağı bir vatan olacaktır. 6 Mayıs 2011

İzmir’den Halk Kurtuluşçu Liseliler

Print Friendly, PDF & Email