Tekirdağ’da “Emek Hırsızı ÖSYM” eyleminden dolayı HKP Yöneticilerine dava açıldı

 

Tekirdağ’da “Emek Hırsızı ÖSYM” eyleminden dolayı

HKP Yöneticilerine dava açıldı

 

Geçen sene, yüz binlerce öğrencinin geleceğini etkileyen Tayyipgiller’in ÖSYM’’sinin şifreleme skandalı nedeniyle Türkiye’nin her tarafında binlerce öğrenci ve velileri sokaklara dökülmüş ve günlerce yürüyüşler, basın açıklamaları ve eylemler düzenlenmişti. Yapılan bu eylemlere birçok ilde “Emek Hırsızı ÖSYM Grubu” öncülük etmişti.

İşte bu eylemlerden bir tanesi de 15.04.2011 tarihinde Tekirdağ’da yapılmıştı. Eyleme çok sayıda öğrenci katılmış ve Tekirdağ Halkından da büyük destek gelmişti.

Ancak bu eylemden Tayyipgiller Yargısı rahatsız olmuş olacak ki, Halkın Kurtuluş Partisi İstanbul İl Başkanı Av. Pınar Akbina ve yine Kurtuluş Partisi yöneticileri Çağatay Döldöş ve Ethem Erten Kırk’a “Kanuna Aykırı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Düzenleme ve Yönetme, Bunların Hareketlerine Katılma”dan dava açıldı. Dava 5 Mart 2012 tarihinde saat 09.00’da Tekirdağ 1. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülecek.

Davanın açılma sebebi çok açık: Tayyip Erdoğan’ın son günlerde söylediği “dindar gençlik yetiştirmek” için en ufak bir gençlik hareketini dahi susturmak,  sindirmek ve yok etmek!

Çünkü onlar biliyorlar ki, Yıldırılamaz Gençliğin bitmek tükenmek bilmez mücadele geleneği ve azmi var. Bu yüzden her geçen gün artarak devam eden soruşturma, okuldan uzaklaştırma ve tutuklama terörleri…

Ama yanılıyorlar!

Gençliği bu gibi davalarla, tutuklamalarla baskılarla yıldıramazlar. Tayyipgiller’in soruşturmaları da, davaları da, tutuklamaları da vız gelir bize…

 

Halkın Kurtuluş Partisi

Merkezi Gençlik Komitesi 

 

Print Friendly, PDF & Email