Tekel İşçilerine destek için İzmir Karşıyaka’da eyleme katılanlara dava açıldı

TEKEL İŞÇİLERİNE DESTEK İÇİN İZMİR KARŞIYAKA’DA EYLEME KATILANLARA DAVA AÇILDI

Aralarında; Halkın Kurtuluş Partisi Karşıyaka İlçe Örgütü, Halkın Kurtuluş Partisi Bayraklı İlçe Örgütü, İşsizlik ve Pahalılıkla Savaş Derneği İzmir Şubesi, Yamanlar Spor Kulübü, Sevdilli ve Çevre Köyleri Sosyal Yardımlaşma Derneği İzmir Şubesi ve Malatya Topraktepe ve Çevre Köyleri Sosyal Yardımlaşma Derneği Yöneticilerinin ve üyelerinin bulunduğu örgütler tarafından 5 Şubat 2010 tarihinde yiğit Tekel İşçileriyle dayanışma için İzmir’de Karşıyaka Çarşıda bir yürüyüş ve Basın açıklaması yapılmıştı.

Bu eylemin ardından polis savcılığa suç duyurusunda bulunmuş ve açılan soruşturma sonucunda bu eylemi gerçekleştiren kurumların yöneticileri hakkında dava açılmıştı.

 

Açılan davanın ilk duruşması 26 Ekim 2010 tarihinde Karşıyaka 3. Asliye Ceza Mahkemesinde görüldü. Duruşmada tüm katılımcılar, bu eyleme katıldıklarını ve bunun yasadışı bir eylem olmadığını, bir hak arama eylemine destek olduklarını söylediler.

 

Duruşma sırasında davalıların vekili Avukat Tacettin Çolak da söz alarak, kendisinin aynı zamanda Halkın Kurtuluş Partisi’nin İzmir İl Başkanı olduğunu, bu eyleme kendisinin de katıldığını, bunun yasadışı bir eylem olmadığını ve aynı zamanda müvekkillerinin konumları gereği bu tür toplumsal olaylara sessiz kalamayacağını vurguladı ve tüm sanıkların beraatını istedi.

Mahkeme, gelmeyen sanıkların dinlenmesi için 25 Ocak 2011 tarihine ertelendi.

 

Tekel İşçisi Yan Gelip Yatmadı Vatanı Satmadı!

Baskılar Bizi Yıldıramaz!

Print Friendly, PDF & Email