Tayyipgiller Kürt Ve Türk Halklarını Katletmeye Devam Ediyor! Lice’de Katliam Var!

Tayyipgiller Kürt Ve Türk Halklarını Katletmeye Devam Ediyor!

Lice’de Katliam Var!

       Günler ağır…

       Günler ölüm haberleriyle dolu…

       Bugünlerde “öldürmeyi iyi biliyorlar” Tayyipgiller… Her geçen gün yeni öldürme haberleri alıyoruz “destan yazan”lar tarafından…

       Görünen o ki son da olmayacak bu haberler…

       Gezi İsyanı’mız sırasında gencecik fidanlarımızın katledildiği gibi, Cemevine cenazeye gidip cenazesi çıkan gencimiz gibi Tayyipgiller’in polis ve askeri katletmeye devam ediyor.

       6 Haziran 2014 tarihinde Lice’de karakol ve kalekol inşaatlarına karşı yapılan eylemlere polis ve askerler saldırdı. Saldırıda Ramazan Baran (24) ile Hacı Baki (40) öldürüldü. Ayrıca ağır yaralı ve yaralı insanlarımız da var.

       Kürt Halkı için karakol demek; dayak demek, işkence demek, bir torba unu evine götürünceye kadar onlarca kez kontrolden geçmek ve eve yarısını bile götürememek demek… Bu nedenle direnişte Lice halkı. Gezi Direnişi günlerinde, Medeni Yıldırım da işte bu nedenle yapılan bir gösteri sırasında katledilmişti.

       Katledilen insanlarımızın ailelerine ve tüm Kürt Halkına başsağlığı diliyoruz ve diyoruz ki; Bu katliamlara dur demenin bir tek yolu vardır: O da Kürt ve Türk Halklarının birlikte verecekleri Anti-Emperyalist, Anti-Şovenist ve Anti-Feodalist mücadele ile Emperyalistleri ve uşaklarını yok etmek, Halkların gerçek kardeşliğinin yaşandığı Demokratik Halk Devrimini gerçekleştirmektir. Emperyalizm kaybedecek direnen haklar kazanacaktır! 08.06.2014

Kahrolsun Emperyalizm!

Gün Gelecek Devran Dönecek Tayyipgiller Halklara Hesap Verecek!

Yaşasın Türk ve Kürt Halklarının Kardeşliği!

Biji Bratiya Gelan Kurd ü Tırk!

Print Friendly, PDF & Email