Tayyipgiller Halka Zulmetmekte Sınır Tanımıyor

Tayyipgiller Halka Zulmetmekte Sınır Tanımıyor

AB-D Emperyalistlerinin desteğiyle vatan topraklarını örümcek ağı gibi saran Tayyipgiller, halk düşmanı politikalarını uygulamaya aralıksız biçimde devam ediyor. En ufak bir hak arama mücadelesine, demokratik talebe karşı tazyikli su, gaz ve copla cevap veren, efendisi Obama’dan aldığı emirler doğrultusunda kardeş Suriye Halkının meşru iktidarına karşı tehditler savuran Tayyipgiller, bir taraftan da halkımızın cebine, sofrasına el uzatmaya devam ediyor.

Benzine art arda yapılan yüksek oranlı zamlardan sonra halkımızın harcama kalemleri içerisinde önemli bir yer tutan elektrik ve doğalgaza, son zammın üzerinden yedi ay geçmeden ikinci kez zam yapıldı.

Hatırlayacağımız gibi 2011 Ekim ayından geçerli olmak üzere elektriğe % 9.57, doğalgaza ise % 14.35 oranında zam yapılmıştı. Daha bu zammın üzerinden altı fatura geçmişken aynı enerji türlerine bu sefer daha fahiş oranda zamlar yapıldı. İşsizlik, pahalılık, zam, zulüm cehenneminde inleyen halkımız artık elektriği % 9.6, doğalgazı ise % 18.72 oranda zamlı ödeyecek.

Utanmak gibi insani bir duyguya sahip olmayan Tayyipgiller’in enerji bakanı Taner Yıldız, “Bu zammı yapmamak için kendimizi çok zorladık. Zammın sebebi arz-talep dengesizliği değil”, diyor.

Peki, neymiş bu fahiş zamların sebebi?

“Bu enerji türlerini satın aldığımız coğrafyalardaki siyasi istikrarsızlık”mış…

Bu bölgeyi siyasi istikrarsızlığa mahkûm edenler kimler?

Tabiî ki AB-D Emperyalistleri.

Emperyalistler gelecek, Ortadoğu’yu kan gölüne çevirip meşru iktidarları yıkacak, bizim yerli satılmışlarımız da bu durumu gerekçe göstererek enerji kaynaklarına fahiş zamlar yapacak…

Siz değil misiniz o bölgelerdeki istikrarı bozan politikaları uygulayan emperyalist devletlerin işbirlikçiliğini, tetikçiliğini yapanlar?

Siz değil misiniz ağababanız Obama’dan aldığınız emirler doğrultusunda İran’dan petrol alımını % 20 azaltıp emperyalistlerin kan gölüne çevirdiği, bütün kaynaklarına el koyduğu Libya gibi devletlere yönelerek halkımızın parasını emperyalistlerin kasasına akıtanlar?

Yapılan son zamlar bir kez daha göstermiştir ki para tanrısının kulları olan Tayyipgiller için halkımıza zulmetmenin sınırı yoktur.

Ama biliyoruz ki hiçbir zalimin, hiçbir halk düşmanının devranı sonsuza kadar sürmez. Tarihte halkına zulmeden tüm iktidarlar hak ettikleri cezayı görmüşlerdir. Tayyipgiller’in zamları, zulümleri arttıkça halkımız da tepkisini daha net biçimde ortaya koyacaktır.

Ve eninde sonunda halkımız Partisinin öncülüğünde, Kurtuluş Partisi’nin öncülüğünde örgütlenecek ve bu zalimleri iktidardan alaşağı edecek, Demokratik Halk İktidarı’nı kuracaktır. 02.04.2012

 

Elektrik ve Doğalgaz Zammı Geri Alınsın!

İşsizliğe, Pahalılığa, Zamma, Zulme Son!

Yaşasın Demokratik Halk İktidarı!

Yaşasın Sosyalizm!

 

Kurtuluş Partisi

İstanbul İl Örgütü

Print Friendly, PDF & Email