Taksim Gezi Parkı rant uğruna yerle bir edilemez!

 

Taksim Gezi Parkı rant uğruna yerle bir edilemez!

Boşuna demiyoruz biz “Tayyipgiller’in tanrısı para tanrısı” diye. En ufak bir rant, en ufak bir menfaat gördükleri her yeri halka aitmiş, tarihiymiş, insanlar tepki gösterirmiş; hiç dinlemeden satıp geçip gidiyor Tayyipgiller.

AB-D Emperyalistleri tarafından iktidar koltuğuna oturtuldukları günden beri kamuya ait ne varsa “babalar gibi” sattı bu halk düşmanları. İktidarları döneminde satılmadık büyük kamu malı bırakmadılar; büyük fabrikalar, işletmeler, devlete ait bankalar, madenler, limanlar, tarım kombinaları, köprüler, otoyollar… Tayyipgiller İktidarı halklarımızın kanları pahasına var ettiği Kuvayimilliye yadigârı ne varsa yerli-yapancı Parabalarına peşkeş çektiler, çekmeye devam ediyorlar.

Şimdi de gözlerini Taksim’de bulunan Gezi Parkı’na diktiler. İstanbulluların nefes alabildiği ender alanlardan biri olan Gezi Parkı’nın o güzelim doğal yapısını ortadan kaldırıp yerine “Topçu Kışlası” adı altında, içinde AVM’lerin, otellerin bulunduğu bir beton yığını inşa etme niyetindeler. Bu amaçlarını hayata geçirebilmek için de Gezi Parkı’nın içinde yer alan ağaçları kesmeye başladılar.

Bu insanlık düşmanı, doğa düşmanı projeye karşı çıkıp Gezi Parkı’ndaki ağaçların kesilmesine ve parkın dozerlerle yerle bir edilmesine karşı çıkan, o alanda sabaha kadar nöbet tutan insanlarımıza sabahın beşinde yine gazlarla, tazyikli sularla saldırdı, Tayyipgiller’in kolluk güçleri. Son günlerde özellikle 1 Mayıs süreciyle birlikte sıkça yaptıkları gibi yine insanlarımızı yaraladılar.

Tayyipgiller’in bu saldırısı Gezi Parkı’nın rant uğruna peşkeş çekilmesini engellemeye çalışan insanlarımızı yıldırmadı. Aksine, daha büyük bir kalabalıkla toplanan halkımız saldırı günün akşamında Gezi Parkı’na akın etti. 30 Mayıs akşamı yıkıma ve saldırılara karşı binlerce insan Taksim Gezi Parkı’nda bir kez daha toplanmıştır. Birçok demokratik kitle örgütü ve siyasi partinin de katılımıyla bir eylem gerçekleştirildi. Halkın Kurtuluş Partisi İstanbul İl Örgütü olarak biz de bu eylemde yerimizi aldık, destek verdik.

Gün Gelecek Devran Dönecek AKP Halka Hesap Verecek”, “Direne Direne Kazanacağız”, “Faşizme Karşı Omuz Omuza”, “Taksim Halkındır Halkın Kalacak” sloganlarımızla Tayyipgiller’in erken bayram etmemesi gerektiğini haykırdık.

Türkülerle, halaylarla yeni bir 1 Mayıs kutlaması yapılırken hep bir ağızdan “İstanbul Bizim, Taksim Bizim” sloganları haykırıldı.

Ve direnen mücadele eden bir halka asla tahammül edemeyen Tayyipgiller’in kolluk güçleri bugün sabaha karşı alçakça haince yine saldırmıştır.

Nasıl ki akrep doğası gereği sokarsa, Tayyipgiller de sınıf karakterleri gereği halka ait ne varsa yağmalar, talan eder, satar, yakıp yıkar. Her zaman ifade ettiğimiz gibi Tefeci-Bezirgân Sermayenin temsilcisi olan Tayyipgiller’in tarih sahnesine çıkışı da zaten kamu mallarını kendi menfaatleri için küpleyerek gerçekleşmiştir.

Gezi Parkı İstanbullular için çok değerli bir alandır. Ayrıca oraya bu beton yığını kompleksin yapılmasında amaçlanan en önemli şeylerden birisi de İşçi Sınıfının Uluslararası Birlik Dayanışma ve Mücadele Günü olan 1 Mayıs’ın kutlama alanının ortadan kaldırılmasıdır. Taksim Meydanı, 1 Mayıs’ın Anavatanıdır. Tayyipgiller, İşçi Sınıfının kanıyla sulanmış olan 1 Mayıs Alanına saldırmaya devam etmektedir.

İnsana ve doğaya bu saldırıları yapanlar insan kategorisine dâhil edilemez. İnsanı insanlıktan çıkaran düzen Kapitalizm ve onun en yüksek aşaması olan Tekelci Kapitalizm, yani Finans-Kapitalizmdir. Ülkemizde de ne yazık ki Finans Kapitalizmin bitmek tükenmek bilmeyen açgözlülüğü Tefeci-Bezirgân Sermayenin anasını boyayıp babasına satan zihniyetiyle birleşmekte, olan halkımıza ve güzelim doğamıza olmaktadır. Dolayısıyla her zaman ifade ettiğimiz gibi, insanlığa ve doğaya yönelik her türlü saldırının müsebbibi başta AB-D Emperyalistleri olmak üzere onlara işbirlikçilik yapan satılmış İktidarlardır.

Yukarıda söyledik; akrebin doğasında sokmak, Tayyipgiller’in doğasında satıp savmak, zulmetmek varsa, biz Devrimcilerin doğasında da mücadele etmek, zulme boyun eğmemek ve kesinlikle sonunda zalimi dize getirmek vardır. Tayyipgiller istedikleri kadar saldırsın, direnen mücadele eden örgütlü bir gücün karşısında hiçbir zalim, insanlık düşmanı duramamıştır. Tayyipgiller Hükümetinin de sonu farklı olmayacaktır, er ya da geç aynı akıbete uğrayacaktır. 31.05.2013

HALKIN KURTULUŞ PARTİSİ

İSTANBUL İL ÖRGÜTÜ

Print Friendly, PDF & Email