TAKSİM’DEKİ POLİS TERÖRÜ 1 MAYIS ALANINI KAPATMAYA YETMEYECEKTİR.

TAKSİM’DEKİ POLİS TERÖRÜ 1 MAYIS ALANINI KAPATMAYA YETMEYECEKTİR.

            Tayyipgiller, 1 Mayıs’a 10 gün kala azgın polis terörüne şimdiden başladı. Taksim’de yapılmak istenen 1 Mayıs çağrısına saldırdı. Onlarca gözaltı var. Partimiz Genel Sekreteri, İstanbul İl Başkanı ve İl Yöneticilerimiz, Nakliyat-İş Genel Başkanı ve diğer işçi ve sendikacılarla devrimciler polis saldırısına maruz kaldı. Nakliyat-İş Sendikası Genel Örgütlenme Sekreteri Erdal Kopal’ın da aralarında bulunduğu çeşitli sendikaların yönetici ve üyeleri de acımasız bir polis şiddeti ile gözaltına alındılar.

            Her yıl tekrarlanan Taksim Gezi Parkı merdivenlerindeki 1 Mayıs’a çağrı eylemi polis saldırısıyla engellendi. Bu saldırılar ve gözaltılar 2014 1 Mayıs’ının kutlanmasını engelleyemeyecektir. Zaten her yıl günler öncesinden toplumu terörüze etmiyorlar mıydı? Bu da bir Tayyipgiller klasiği oldu ardık.

            Bu yıl biraz daha ileri gittiler. Bizzat Tayyip, dün yaptığı bir açılışta höyküre höyküre; “artık Taksim’de de Kadıköy’de de kutlama yapamayacaklar” diyerek esasında 1 Mayıs’ın kutlanmasına karşı olduğunu açıklamış oldu.

            Hep söylediğimiz gibi bunlar; yemek yer su içer gibi yalan söylerler. 2010 1 Mayısı’nda “demokrasi kahramanı” kesilerek 1 Mayıs’ı tatil ilan ederek, geçen yıl ve bu yıl olduğu gibi Taksim yasağı da koymamışlardı. Çünkü o zaman Referandum vardı. Kitlelerin kandırılması ve “demokrat”ı oynamak gerekiyordu. Şimdi ise “artık” diyerek devranın değiştiğini ve Tayyip diktatörlüğüne doğru gittiğini saklamıyor. Ne diyelim; “yetmez ama evetçi” hainler utansın.

            Ancak ne yaparlarsa yapsınlar 1 Mayıs’ı engellemeye güçleri yetmeyecektir. Ülkemizde 1 Mayıslar uğruna bedeller ödenerek kazanılmıştır. Bu yıl da kazanılacaktır. Joplu, gazlı saldırılar, gözaltılar bizi yıldırmadı, yıldıramayacak. 21/04/2014

Yaşasın 1 Mayıs,

1 Mayıs’ta Taksim Alanındayız.

HKP Genel Merkezi

Print Friendly, PDF & Email