İŞSİZLİK VE PAHALILIKLA SAVAŞ DERNEĞİ İZMİR 3. KADIN EMEĞİ FUARINDA

İŞSİZLİK VE PAHALILIKLA SAVAŞ DERNEĞİ

İZMİR 3. KADIN EMEĞİ FUARINDA

            İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle, 5 Mart 2012 tarihinde açılan Kadın Emeği Fuarı’na İşsizlik ve Pahalılıkla Savaş Derneği İzmir Şubesi Kadın Komitesi olarak katıldık.

            İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından 2009 yılında başlatılan ve bu yıl 3. düzenlenen bu fuarda belediyelerin, derneklerin ve vakıfların kadın çalışmaları yer aldı. Altı gün süren fuarda konserler, paneller, sergiler, tiyatro ve film gösterileri ile defileler yer aldı. Kadın Emeği Fuarı, Ege Bölgesi ve diğer bölgelerden de büyük ilgi gördü.

İPSD Kadın Komitesi olarak bizde bu fuarda, derneğimizi tanıttık ve el emeği ürünlerimizi satarak da derneğimize gelir sağladık. Ayrıca “Kadının Kurtuluşu İşçi Sınıfının Kurtuluşundan Bağımsız Değildir” kitabımızı ve Kurtuluş Yolu Gazetemizin satışını yaptık. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü ile ilgili Özel sayımızın da yaygın bir şekilde dağıtımını sağladık.            Fuarın tek kızıl standı olmamız oldukça dikkat çekti. Ziyaretçiler ve diğer stand da görev alan kadınların oldukça sıcak ve yakın ilgileriyle karşılaştık. Hatta kimi kadınlar, bizi böyle bir derneğe üye olduğumuz ve böyle bir dernekte mücadele verdiğimiz için tebrik ettiler. Kimileri de kendilerine çok yakın buldular. Standımızı ziyaret eden kadınlarla bol bol sohbet ettik, Derneğimizi ve mücadelemizi anlattık.

            Altı gün boyunca diğer standlarda görevli olan arkadaşlarımızla oldukça güzel zaman geçirdik ve güzel dostluklar geliştirdik. Altı gün boyunca çok yorulduk. Ama Derneğimizi tanıtmanın ve kendimizi anlatmanın katılımcılar üzerinde bıraktığı olumlu etkinin haklı gururu ile tüm yorgunluğumuz gitti ve kendimizi gelecek yıl ki standımızı daha da nasıl geliştirerek açacağımızı planlarken bulduk. 10 Mart 2012

                                                                                               İPSD İZMİR ŞUBESİ

                                                                                                 KADIN KOMİTESİ

Print Friendly, PDF & Email