SİVAS KATLİAMI 20. YILDÖNÜMÜNDE İZMİR’DE BİR KEZ DAHA LANETLENDİ.

 

SİVAS KATLİAMI 20. YILDÖNÜMÜNDE İZMİR’DE BİR KEZ DAHA LANETLENDİ.

 

İnsanlık tarihinin en vahşi katliamlarından biri olan Sivas Katliamı 20. Yıldönümünde Halkın Kurtuluş Partisi, İşsizlik ve Pahalılıkla Savaş Derneği, Yamanlar Kültür ve Spor Kulübü, Sevdilli ve Çevre Köyleri Sosyal Dayanışma Derneği İzmir Şubesi tarafından yapılan bir etkinlikle anıldı. Ortaçağcı gericiler tarafından yapılan bu katliamı lanetleme ve yaşamını yitirenleri anma etkinliği Yamanlar Mahallesinde gerçekleştirildi. 2 Temmuz Salı günü saat 20.30’da İPSD binası önünde toplanan kitle burada kortej oluşturup meşalelerle ve sloganlarla etkinliğin yapılacağı Nazım Hikmet Meydanı’na doğru yürüyüşe geçti. Halkın yoğun ilgi gösterdiği yürüyüş boyunca sık sık “Gün Gelecek Devran Dönecek Katiller Halka Hesap Verecek”, “Sivas’ın Hesabı Sorulacak”, “Kahrolsun ABD-AB Emperyalizmi”,”Şeriat Ortaçağdır”, “Her Yer Taksim Her Yer Direniş”  sloganları atıldı.

Nazım Hikmet Meydanındaki etkinlik Sivas Katliamında ve Gezi Direnişinde yaşamını kaybedenler ve tüm devrim şehitleri için yapılan saygı duruşu ile başladı. Saygı duruşunun ardından etkinliği düzenleyen kurumlar adına Halkın Kurtuluş Partisi Bayraklı İlçe Başkanı Yusuf GENÇER bir konuşma yaptı.

GENÇER konuşmasında, Sivas Katliamını anarken bu yıl ki anmanın Gezi Direnişi ile örtüştüğünü ve artık halklarımızın hesap sormaya başladığını söyledi. Bundan sonra tarihimiz gözden geçirilirken Taksimden Önce, Taksimden Sonra diye anılacaktır dedi. Bu konuşmanın ardından Devrimci sanatçı Aliyar NİHAN sahneye çıktı ve söylediği güzel türkülerle duygularımızı dile getirdi.

Bu konserden sonra HKP İzmir İl Başkanı Av. Tacettin ÇOLAK söz aldı. ÇOLAK konuşmasında, Tayyipgillerin Allahla adam kandırdıklarını, bunların Hz. Muhammed ve Dört Halife’nin İslamlığıyla hiçbir ilgilerinin bulunmadığını, bunların yaptığının CIA İslamlığı olduğunu söyledi. Ama artık Gezi Direnişi ile başlayan Halk İsyanı ile birlikte, bunlardan hesap sorulacağını söyledi. Bu konuşmanın ardından sinevizyon gösterimi yapıldı. Etkinlik Mustafa Özenç konseriyle sona erdi. 02/07/2013

 

SİVAS KATLİAMINI UNUTMADIK UNUTTURMAYACAĞIZ!

 

İzmir’den Kurtuluş Partililer

 

Print Friendly, PDF & Email