Suriye Halkını ve Önderi Yiğit Beşşar Esad’ı, Kurtuluş Bayramlarının 76’ncı yılında selamlıyoruz

Suriye Halkı ve Önderliği nasıl 76 yıl önce ülkelerinden Fransız ve İngiliz İşgalcilerini kovarak bağımsızlığını kazanmışsa, bugün de Suriye Halkı ve Yiğit Önderi Beşşar Esad AB-D Emperyalistlerini yenilgiye uğratmıştır ve Dünyanın Mazlum Halklarına Suriye Halkının İkinci Kurtuluş Savaşı’nın zaferini hediye etmeye çok yakındır.

Ne demişti Beşşar Esad?

Suriye’nin zaferi bölgeye bağımsızlık; yenilgisi ise kölelik getirir.

Suriye Halkı Önderlerinin arkasında kenetlenerek, bağımsızlıklarını ellerinden alıp kendilerini köle yapacak İnsan Soyunun En Büyük Düşmanlarına karşı kahramanca mücadele ettiler, AB-D Emperyalistlerinin gururlarını kırdılar, onları püskürttüler ve yenilgiye uğrattılar. Dünya Halklarına, birleşmiş insanları hiçbir gücün yenemeyeceğini gösterdiler.

İnanırsan, onurun yaşamdan değerli olduğunu kabul edip, “söz konusu vatansa gerisi teferruattır” diyerek savaşırsan, emperyalistlere kul olmayı ölmekten beter sayarsan, işte o zaman ne kadar “akıllı” silahlara, dünyanın en gelişmiş bombalarına da sahip olsalar, AB-D Emperyalistlerinin aslında kâğıttan kaplan olduğunu, olacağını gösterdiler, Mazlum Halklara.

Suriye Halkının ve Önderliğinin örnek aldığı, Bağımsızlıklarını kazanmaları için yol gösterici olarak kabul ettikleri, Antiemperyalist Birinci Kurtuluş Savaşı’mızın Önderi Mustafa Kemal’in Halkımızla omuz omuza vererek kazandığı “Mazlum Halkların Emperyalizme Karşı İlk Zaferi Olan Çanakkale Zaferi’nde” de tüm dünya görmüştü, Halkımızın Emperyalist Yedi Düvele geçit vermediğini.

Tüm dünya; o dönemde dünyanın en gelişmiş silahlarının, kendilerine ölmeyi emreden komutanlarının emrine uyarak ölüme koşan Halklar tarafından nasıl denizin sularına gömüldüğünü gördü.

Yine tüm dünyanın Mazlum Halkları ve Önderleri; Mustafa Kemal ve Silah Arkadaşlarının arkasında kenetlenen Türk ve Kürt Halkının dünyada ilk olarak Ulusal Kurtuluş Savaşı’nı nasıl zaferle taçlandırdığını gördüler.

Ne demişti Mustafa Kemal?

Geldikleri gibi gidecekler”, “Bağımsızlık Benim Karakterimdir.

İşte bu bakış açısı Mazlum Halklara ve Önderlerine umut oldu, örnek oldu.

Bugün Suriye Halkının ve Önderi Yiğit Beşşar Esad’ın AB-D Emperyalistlerine karşı zaferinde hâkim olan bakış açısı işte budur.

Ve ne diyor Yiğit Esad?

Bizler sevinç zamanlarını yaşıyorken, bu anları yıllarca çekilen acı, elem ve hüznün yaşattığını hatırlamamız gerekiyor. Başkalarının yaşaması ve saadeti için canını feda edenleri hatırlamamız gerekiyor.

Mazlum Halklar bugün İnsan Soyunun En Büyük Düşmanlarına karşı mücadele veriyorlarsa; Çanakkale’de, Antiemperyalist Birinci Kurtuluş Savaşı’mızda, Küba’da, Vietnam’da Halklar açı çekmesin diye canını feda edenlerin, Birinci Kuvayimilliyecilerin, Mustafa Kemal’lerin, Fidel’lerin, Che’lerin, Ömer Muhtar’ların, Muhammed Necibullah’ların, Ho Şi Minh’lerin sayesindedir.

ABD-AB Emperyalistlerinin ve bölgemizdeki işbirlikçilerinin Suriye’yi Büyük Ortadoğu Projesi çerçevesinde tıpkı Irak gibi, Libya gibi bölmeyi amaçlayan saldırılarını, provokasyonlarını ilk günden itibaren lanetlemiş, daima kardeş Suriye Halkı ve Önderliğiyle enternasyonalist dayanışma içerisinde olmuş, bu dayanışmasını her platformda dile getirmiş, Türkiye’nin en Yurtsever, Antiemperyalist, Enternasyonalist Partisi olan Halkın Kurtuluş Partisi olarak; Suriye Halkını ve Önderliğini, Kurtuluş Bayramlarının 76’ncı yılında selamlıyoruz.

Suriye Halkının ve Yiğit Önderi Beşşar Esad’ın, gittikçe yaklaşan İkinci Kurtuluş Savaşı’nın zaferini de şimdiden selamlıyoruz, kutluyoruz.

21 Nisan 2022

Halkın Kurtuluş Partisi
Başkanlık Kurulu

Print Friendly, PDF & Email