Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim; bilinçlice, kararlıca Halkının davasına baş koydu Halkın davasına baş koyan bütün kahramanlar gibi unutulmayacak

Suriye Vakıflar Bakanı, Dışişleri Bakanı Velid Muallim’in bedence kaybı üzerine:

“Hepimiz seni özleyeceğiz, uluslararası platformlar her ne kadar yokluğuna, verimliliğine ve vatanına olan sevgine üzülse de bizler sana hoşçakal demeyeceğiz. Dünyadaki bütün diplomatlara vatanların nasıl sevileceğini hak yolunda fedakârlığın nasıl olacağını hayatının son anına kadar görevinin başında kalarak öğrettin”, diyor.

İnsan doğup insan olarak yaşayan ve insan olarak bu dünyadaki ömrü tamamlamanın ölçütleridir, halkına güvenmek, önderliğine inanmak, yurtseverlikten hiç vazgeçmemek, bilinçlice, kararlıca halkın davasına baş koymak ve insan soyunun en büyük düşmanlarına karşı hep düşman olarak kalmak. Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim bu ölçütlerden hiç sapmadı. Satmadı halkını ve önderi Beşşar Esad’ı.

Suriye Halkı ve önderliği unutmaz ve unutturmaz Velid Muallim’i. Nasıl güzel ifade etmiş Beşşar Esad, Halk Kahramanlarının unutulmayacağını:

“Bizler sevinç zamanlarını yaşıyorken, bu anları yıllarca çekilen acı, elem ve hüznün yaşattığını hatırlamamız gerekiyor. Başkalarının yaşaması ve saadeti için canını feda edenleri hatırlamamız gerekiyor.”

Suriye Halkına AB-D Emperyalistleri ve kuklaları Suudiler ve AKP’giller tarafından acılar çektirilirken, elem ve hüzün yaşatılırken, Suriye Halkının gelecek güzel günleri için canını ortaya koyan Velid Muallim unutulamaz.

Velid Muallim, Ocak 2014 yılında, İsviçre’nin Montreux  kentinde, Cenevre II. Ortadoğu Barış Konferansı’na katılır. İnsan Soyunun en büyük düşmanı ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’nin Beşşar Esad’ın gelecek hükümetin bir parçası olmayacağı yönündeki açıklamasına; “Dünyada hiç kimse Suriye liderinin meşruiyetini bitirme hakkına sahip değil” diyerek sert tepki gösterir. Velid Muallim, sözünü bitirmesini isteyen Ban Ki-moon’a ise “One Minute” diye tepki gösterir, konuşmasını bir süre daha sürdürür. Kalkıp gitmez masadan AKP’giller’in Reisi gibi. Kapalı kapılar ardında pazarlıklar yapmaz, ülkesinin parasını akıtmaz kendisini affettirmek için.

Hiç kini bitmez ülkesini yıkan, döken, halkına acılar çektiren AB-D Emperyalistlerine ve Kuklalarına karşı. Şubat 2016’da ABD Emperyalist Hayduduna Kukla olmakla kendini var eden CIA İslamcısı Suudiler, IŞİD’e karşı savaşmak bahanesiyle birliklerini Suriye’ye göndermeyi planlar, hiç düşünmez Suriye’nin meşru Hükümetine ve önderliğine bunu sormayı. Yurtsever, onurlu Velid Muallim, hükümet izni olmadan Suriye’ye giren herhangi bir yabancı ordu askerinin “ahşap tabutlarda eve döneceği” uyarısını yapar. İşte budur Kahramanlık, işte budur Devlet Adamlığı, işte budur gerçek İnsanlık.

Halkın Kurtuluş Partisi olarak Suriye Halkına ve önderi Beşşar Esad’a Velid Muallim’inbedence kaybından dolayı başsağlığı dileklerimizi iletiyor, acılarını paylaşıyoruz.

                                                                                                                      20.11.2020

Halkın Kurtuluş Partisi
Genel Merkezi

Print Friendly, PDF & Email