Suriye Büyükelçiliği önünde açıklama

“Büyük Ortadoğu Projesi” (BOP) kapsamında Suriye’de kaos ve yıkım gerçekleştirmeye çalışan ABD ve AB Emperyalistleri ve bu kaos ve yıkımda koçbaşı rolü verilen Tayyipgiller Suriye Büyükelçiliği önünde protesto edildi

 

ABD ve AB (AB-D) Emperyalist Haçlı Ordularının Irak işgalinin ardından, şimdi de Suriye’yi işgal hazırlıklarına girişmesini ve bu işgalde Türkiye’ye koçbaşı görevi verilmek istenmesini, AB-D Emperyalistlerinin sözünü yerine getirmeyi görev kabul eden Tayyipgiller’in ülkemizi bataklığa sürüklemesini protesto etmek ve Suriye Halkının yanında olduğumuzu göstermek için Suriye Büyükelçiliği önünde, 26 Ağustos’ta bir basın açıklaması gerçekleştirdik.

Ankara İl Sekreteri Av. Doğan Erkan’ın yaptığı basın açıklamasında, Halkın Kurtuluş Partisi’nin Arap Halklarının dostu, AB-D Emperyalizmi ve yerli uşaklarının düşmanı olduğu, Arap Halklarına karşı AB-D Emperyalistlerince oynanan hain oyunu bozmanın görev olduğu sloganlar eşliğinde vurgulandı.

Basın açıklaması sonrası Genel Başkan Yardımcısı Metin BAYYAR’ın Başkanlığında bir heyetle Suriye Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Mounzer Mounzer ile bir görüşme gerçekleştirildi.

Yapılan görüşmede, Halkın Kurtuluş Partisi’nin Suriye Halkıyla dayanışma içerisinde olacağı, Ortadoğu Halkları üzerinde AB-D Emperyalistlerince oynanan oyunun ve tetikçi rolüne boylu boyunca atılan Tayyipgiller’in teşhir edildiği ve AB-D Emperyalistlerinin ve yerli ortaklarının ülkemizi bir kaosa sürüklediği vurgulandı.

Suriye Maslahatgüzarı Mounzer Mounzer de; Partimizin Suriye Halkıyla dayanışma içerisinde olmasından ve olayları tek gözle değil dört gözle görüyor olmamızdan dolayı teşekkürle başladı konuşmasına.

Halkın Kurtuluş Partisi’yle aynı bakış açısına sahip olduklarını, ABD ve AB Emperyalistlerinin amacının bölgeyi küçük küçük ülkelere bölerek tümden değiştirmek olduğunu, bu durumun da ABD ve İsrail’in işine geldiğini belirtti.

Suriye’ye yönelik bu komplo ve fitnenin eskiye dayandığını, bunun nedeninin de Suriye’nin bölgede üstlendiği rol olduğunu belirten Maslahatgüzar, Suriye’nin ABD ve İsrail’in işine gelecek şekilde bir iç savaşa sürüklenmek istediğini ama Suriye Halkı tarafından bu komplonun boşa çıkartılacağını, Halkın reformları sahiplendiğini ve her zamankinden çok daha fazla dayanışma, huzur ve güven içerisinde olduklarını vurguladı.

AB-D Emperyalistleriyle el ele, kol kola “demokrasi ve özgürlük mücadelesi” verilemez.

A-D Emperyalistleri, dünyayı bin devletli bir hale getirme alçakça emellerine asla ulaşamayacak, halklar emperyalistlerin bu oyunlarını mutlaka bozacaktır.

Bugün Suriye Halkıyla, Libya Halkıyla dayanışma günüdür.

Ankara’dan Kurtuluş Partililer

 

Print Friendly, PDF & Email