SEVDA YOLDAŞ ÖLÜMSÜZDÜR!

(06.10.1976 – … )

SEVDA YOLDAŞ, DEVRİME OLAN İNANCI, BİLİNCİ VE KARARLI DURUŞUYLA

İNSANLIĞIN KURTULUŞ MÜCADELESİNDE YAŞAMAYA DEVAM EDECEK

 

Partimize, Usta’mıza, Önderliğimize ve Pratiğimize “Sevda”lı bir yürek artık atmıyor. O gülen gözler bizlere artık sadece resimlerden bakacak.

O yüreğin, o gözlerin sahibi Sevda Ceylan Yoldaş’ı 29 Eylül 2011 Perşembe sabahı ölümsüzlüğe uğurladık.

Şairin, yolun yarısı diye nitelediği 35 yaşında bedence aramızdan ayrıldı Sevda Yoldaş’ımız.

Çorum’da mücadele eden Yoldaş’ımızın daha yapacak çok şeyleri vardı. 6 yıl önce, kanser illetine yakalanmadan önce, başlamıştı mahalle çalışmalarına. Yayınlarımızı, kitaplarımızı dağıtmaya, mahalleden insanlarla ilişki kurmaya başlamıştı. 1 Mayıs’lara, Usta’mızı Anma Etkinliklerine insan taşımaya, yakınında kim varsa Teorimizin ışığını ve sıcaklığını yansıtmaya başlamıştı.

ABD ve AB Emperyalistlerinin, onların yerli ortaklarının yarattığı Kanser düzenine karşı başlattığı örgütlü mücadele, Yoldaş’ımızın vücudunu saran kanser illetine rağmen kesintiye uğramadı. Yoldaş’ımızın İnsanlığın Kurtuluş Mücadelesine olan inancı ve bilinci son nefesine dek sürdü. Ankara’da geçen yıl yapılan Hikmet Kıvılcımlı’yı anma etkinliklerine o hasta haliyle kendisiyle birlikte bir aileyi de getirmişti. Ne kadar mutluydu, ne kadar coşkuluydu yoldaşlarıyla birlikte olmaktan…

Sevda Yoldaş, kendisine önerilen Parti Yöneticiliğini ikirciksiz kabul eden bir Yoldaş’ımızdı. Ağır bir kemoterapiden sonra gerekli belgeleri imzalamak için arabanın içinde beklemiş, “Hastalığım nedeniyle şu anda başka bir şey yapamıyorum kusura bakmayın” diyerek atmıştı belgelere imzaları. Bu kadar alçakgönüllüydü. Ağır hastalığı nedeniyle pratikte bulunamamanın ezikliği ancak bu kadar duyulabilirdi. Kıvılcımlı’nın düşünce kızına da bu yakışırdı zaten…

Sevda Yoldaş’ımız, insanlığın kurtuluş mücadelesinde düşen yoldaşlar kervanına katıldı. İnancını ve kararlılığını son nefesine dek yitirmedi.

Bu yüzdendir ki unutulmayacak!

Bu yüzdendir ki, anısı devrimci mücadelemizde yol göstermeye devam edecek.

Sevda Yoldaş, sana ant olsun ki, mücadeleni zaferle taçlandıracağız.

Demokratik Halk İktidarını gerçekleştirip bu kanser düzenini ortadan kaldıracağız.

 

Sevda Yoldaş Ölümsüzdür!

 

HALKIN KURTULUŞ PARTİSİ

GENEL MERKEZİ

Print Friendly, PDF & Email