SELAM OLSUN DİRENEN TOGO İŞÇİLERİNE!

 

SELAM OLSUN DİRENEN TOGO İŞÇİLERİNE!

            27 Nisandan bu yana kararlı bir direniş sergileyen, ekmekleri ve onurları için mücadele eden Togo İşçileri er ya da geç kazanacaktır. TÜRK-İŞ’e bağlı Deri –İş Sendikasına üye olan Togo İşçileri, daha onurlu bir yaşam için yasal haklarını kullandılar. Ama gel gör ki Parababaları kendi yasalarına dahi aykırı davranarak işçileri işten attı. Sendikalı oldukları için işten çıkarılan işçiler ODTÜ’nün karşısındaki işyerlerinin önünde mücadelelerini sürdürüyorlar. Çevik kuvvet ekipleri, her zamanki gibi işyerinin önünde hakkını arayan emekçilere karşı, işçilerin attığı slogandan, durduğu yere kadar müdahale ederek, Parababalarının hizmetlerinde olduklarını bir kez daha gösteriyorlar. Direnişin başladığından 18 Mayıs tarihine kadar çeşitli bahanelerle işçiler üç kez gözaltına alınmış durumda.

            İnsanın hayvan yerine konulmasına karşı çıkanların, başta işçi sınıfımız gelmek üzere diyerek kavgaya koşanların ve işçi sınıfı içinde sayısız direniş-işgal-grev örgütleyen HALKIN KURTULUŞ PARTİSİ onurlu Togo işçisini yalnız bırakmadı. ‘Togo işçisi yalnız değildir.’sloganıyla işçilerin bulunduğu yere gelen HKP’liler işçilerin coşkulu ve mücadeleyi özetleyen sloganlarla karşılandı. ‘Togo işçisi yalnız değildir”, “İşçilerin birliği sermayeyi yenecek”, “Sendika yoksa üretimde yok”, sloganları hep bir ağızdan atıldı. Otoyoldan geçmekte olan vatandaşların korna çalarak ve el sallayarak destekleri de görülmeye değerdi.

            Çankaya İlçe Başkanı Bayram Yoldaş işçilere hitaben bir konuşma gerçekleştirdi. 27 Nisan’dan bu yana direnen işçilerin sendikalı olmasının yasal bir hak olduğunu belirtti. Bayram yoldaş direnen işçilerin örgütlü ve bilinçli olduğunu, örgütlü işçilerin asla yenilmeyeceğini söyledi. Bayram Yoldaş Hz. Ali’nin “Doğru ile savaşan yenilir” sözünü anımsatarak, işçilerin de doğru olduğunu, işçiyle savaşan Togo Patronlarının da yenileceğini belirterek konuşmasına devam etti. Bayram Yoldaş işçilerin yürüdüğü bu yolda HKP’nin de işçinin her zaman yanında olacağını söyledi ve yürüdükleri yolda işçilere başarılar dileyerek konuşmasını tamamladı. Konuşmanın ardından işçilerle HKP’liler tek sıra kortej oluşturarak Togo’nun önünden duraklara doğru sloganlar eşliğinde yürüdü. (18 Mayıs 2012)

ANKARA’DAN KURTULUŞ PARTİLİLER

     

Print Friendly, PDF & Email