Şehit Edilen 9 Vatan Evladının Katilleri, ABD-AB Emperyalist Haydutlarıdır! Sevr’in yeni adı olan BOP’un Eşbaşkanları AKP’giller’dir! Emperyalist Çakalların Yerel Müttefiki Amerikancı Burjuva Kürt Hareketidir! “Katil ABD, Ortadoğu’dan defol!”, diyemeyen her siyasi bu katliamın suç ortaklarındandır!

Kuzey Irak’ta 9 vatan evladı daha gencecik yaşta, ömürlerinin baharında uçup gitti. Bölgeden gelen haberlere göre 4 vatan evladımız ise yaralı durumda.

Yüreğimizin en derinlerine saplanan bu tarifi imkânsız acının müsebbipleri kimlerdir?

Vatan evlatlarımız neden gencecik yaşta toprağa düşüyor? Kerpiç evlerde, çadırlarda yaşayan yoksul insanlarımız neden bu büyük acıya gark oluyor?

AB-D Emperyalistlerinin aşağılık, halk düşmanı Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) yüzünden…

BOP Eşbaşkanı AKP’giller’in ABD Emperyalist Çakalına hizmet aşkı yüzünden…

“Katil ABD, Ortadoğu’dan ve Ülkemizden defol!”, diyemeyen gafiller, korkaklar ve hainler yüzünden…

İşte bu hainler, halk düşmanları yüzünden analar, babalar, kardeşler, eşler acılar yaşıyor, gözyaşları döküyor.

Genel Başkan’ımız Nurullah Efe Ankut yıllardır feryat ediyor, uyarıyor; canlarımızın yitip gitmesine neden olan, gözyaşları döktüren, ülkemizi en az üçe bölecek olan Yeni Sevr Projesi olan BOP’a karşı. Kitabını da yayımladı. 2015 yılında TRT’de yaptığı Seçim Konuşmalarında hançeresini yırtarcasına bağırdı:

Yugoslavya, Irak, Libya, Suriye… Sıra Sende Türkiye”, diye.

Ve Genel Başkan’ımız yine yıllardır uyardı, uyarmaya devam ediyor:

Emperyalist Çakal, başmüttefiki AB Çakallarıyla birlikte 1990’dan bu yana BOP Haritasını hayata geçirmek için Türkiye’nin içinde bulunduğu Ortadoğu, Asya ve Kuzey Afrika’yı kan gölüne çeviriyor. İşte bu haydudun insan soyuna verdiği zararlardan, ettiği kötülüklerden, kıydığı canlardan ve emperyalist aşağılık projelerinden söz etmeden, eğer namusluysanız hiçbir siyasal, sosyal olaydan söz edemezsiniz. Eğer Gerçek İnsanım ben, diyorsanız; bu kanla beslenen emperyalist hayduda karşı;

“‘Katil Amerika, Ortadoğu’dan defol, diyemeyen her siyasi, her aydın, her akademisyen, her sanatçı, her gazeteci ya gafildir, ya korkaktır, ya da haindir!’, diyeceksiniz!

‘“Katil Amerika defol ülkene!’, diyeceksiniz.”

Genel Başkan’ımız onlarca kez tanık olunduğu gibi PKK’yi Amerikancı Burjuva Kürt Hareketi olarak adlandırmıştır. Meclisteki ya da Meclis dışındaki, en sağcısından en solcu geçinenine kadar Amerikancı Partilerin bir teki olsun bu kadar net bir tanımlama yapıyor mu?

Yapmıyor.

Ne diyor İnsan soyunun Başdüşmanı, BOP’un babası ABD Çakalı, PKK için?

“Ortadoğu’daki yerel gücümüz, müttefikimiz”, diyor.

Yukarıda andığımız Amerikan uşakları ne yapıyor?

Sözde PKK’ye karşı çıkar görünüyorlar ama onu askeri, siyasi, ekonomik, sosyal açılardan destekleyen ve bizzat onu kumanda ederek yöneten Amerika’ya ve onun NATO’suna gık bile diyemiyorlar.

Diyemezler de…

İşte bu sebepten Genel Başkan’ımız her seferinde tekrarlıyor; “Farklı olan yalnız biziz, diye. Bizim dışımızdaki tüm siyasi hareketler Emperyalizm Cephesinde yer alır, diye.

Kuvayimilliyeci Atalarımız gibi Antiemperyalist olan; işgalci, BOP’çu, Yeni Sevrci, emperyalizme karşı savaş yürüten yalnız biziz. Vatanımızı halkımızı ülkemizi ve vatan evlatlarını tabiî ki gerçek anlamda savunan, onların acılarıyla yanan yalnız biziz.

Yaşanan bütün bu acılar, halk çocuklarının şehit edilmesi işte ABD-AB Emperyalist Çakallarının ülkemizde yaşama geçirmeye çalıştığı BOP’unun bir sonucudur. Bu projenin yaşama geçmesi için savaş gerekiyor. Kan dökülmesi gerekiyor. Gözyaşlarının sel olması gerekiyor. İşte Halklara acılar yaşatan bu savaşı ABD başlattı ve yönetiyor. Yugoslavya’da, Irak’ta, Libya’da, Suriye’de ne yaptıysa Türkiye’de de aynısını yapıyor. Adım adım Yeni Sevr’in adı olan BOP’u ülkemizde yaşama geçiriyor.

AB-D’yi, onların kanlı askeri örgütü NATO’yu savunmak, işte ana kuzusu askerlerimizin katledilmesine yol açıyor. “Katil AB-D, Ülkemizden defol!” demedikçe, bunun mücadelesini vermedikçe bu savaş durmayacak, silahlar susmayacak, akan kan da, kınalı kuzuların katledilmesi de durmayacak.

O hayatını kaybeden gençlerimizin kanı; AB-D Emperyalist Haydutlarının, Yerli İşbirlikçilerinin ellerine bulaşmış durumdadır. Er veya geç hesabı sorulacaktır!

Halkın Kurtuluş Partisi olarak Şehit Vatan Evlatlarının yakınlarına başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz. Kolay değildir evlat acısı. Genç yaşta eşini yitirmek, kardeşini toprağa vermek kolay değildir. Sabırlar diliyoruz Kınalı Kuzuların yakınlarına. Paylaşıyoruz acılarını.

13 Ocak 2024

 Halkın Kurtuluş Partisi
Genel Merkezi

Print Friendly, PDF & Email