Savaşın patronu ve taşeronu

Dünyada senden daha sadık ve heveskâr BOP Eşbaşkanı, daha açığı BOP taşeronu ve ABD işbirlikçisi var mıdır acaba, Tayyip?

Aklı başında, konuya hâkim tüm askerler ve aydınlar, ısrarla belirtiyorlar ki; Suriye bataklığında bugüne kadar üst üste yapılan onlarca yanlıştan dönmenin ve onu bir nebze de olsun telafi etmenin biricik yolu vardır, o da meşru Suriye Hükümetiyle yani Beşşar Esad liderliğindeki BAAS İktidarıyla gecikmeksizin işbirliğine girmektir.

Sense asla buna yanaşmıyorsun, bu olağanüstü doğru öneriye dönüp bakmıyorsun. Bıkıp usanmadan ABD Emperyalist Çakalının BOP’unda öngörülen Amerikancı Burjuva Kürt Devleti’nin Suriye ayağını da hayata geçirmek için ABD Hayduduyla birlikte iş tutuyorsun.

Yok 30 km derinliğinde “Güvenli Bölge Koridoru” oluşturacakmış da, buraya iki milyon Suriyeli sığınmacıyı yerleştirecekmiş de, burada 50-60 milyar dolara mal olacak yeni şehirler kuracakmış da ve buralara iskân ettiği Suriyeli Arapların iaşesini Türkiye sağlayacakmış da vs. vs…

Yahu diyelim hadi bunları yaptın. Peki, 30 km’nin güneyinde kim var olacak?

BOP’un Suriye için öngörülen bölümü. Yani İkinci İsrail’in Suriye parçası.

Ne diyor, Faşist Bunak Trump?

“Türkiye, benim derin ve eşsiz anlayışıma göre, sınırların dışında olduğunu düşündüğüm bir şey yaparsa, Türkiye’nin ekonomisini mahvederim ve yok ederim (Bunu daha önce yaptım).” (https://www.cnnturk.com/video/dunya/trumptan-turkiyeye-yonelik-yeni-aciklama)

Sen de ABD’li emperyalist efendinin bu emrine harfiyyen uyuyorsun, vardığınız mutabakat çerçevesinde.

Üstelik de sana bir ek görev daha veriyor efendin: “Şu an Suriye’de bizim ve PYD’nin tutsağı konumundaki 70 bin civarında IŞİD’cinin sorumluluğunu ve bakımını da sana devrediyorum”, diyor. Yani askerlerimizi diri diri yakan, tavuk keser gibi insan kafası kesen, akla gelmeyecek vahşiyane yöntemlerle katliamlar yapan, Ezidi kadınları, Türkmen kadınları cariye olarak alıp götüren, onlara hem tecavüz edip hem de esir pazarlarında satan bu insan görünümündeki canavarları da biz zaptedecekmişiz bundan sonra… Onların bakımını, muhafazasını biz üstlenecekmişiz.

Yani yapıp ettiklerin, Suriye’de 2011 yılından bu yana yaptıklarının aynı kategorideki devamından başka hiçbir şey değildir, Tayyip.

Yani özetçe; ihanet, halk düşmanlığı, İslam düşmanlığı ve ABD taşeronluğu…

İşte bu teslimiyet ve ihanetini de, cahil, bilinçsiz insanlarımıza hamasi nutuklarla kahramanlık diye yutturuyorsun be Tayyip. Oysa kahramanlık kim, siz kimsiniz…

Bak, yapıp ettiklerinin ne olduğunu Emekli MİT Müsteşar Yardımcısı Cevat Öneş bile nasıl açıkça ortaya koyuyor:

“Eski MİT Müsteşar Yardımcısı Cevat Öneş, ABD’nin Suriye’nin kuzeyindeki kamp ve cezaevlerinde bulunan “IŞİD’lilerden artık Türkiye’nin sorumlu olacağı”na yönelik kararını değerlendirirken, “Biz IŞİD’li teröristlerin bekçisi olamayız” dedi. Çıkar çatışmasında olan Rusya ve ABD’nin oluşturduğu çıkmaz bir sokakta son noktaya geldiğimizi belirten Öneş, “Suriye rejimi ile anlaşmadan Suriye’ye girmek demek, ABD ile böylesine çatışma görüntüsü vermemize rağmen ABD’nin stratejik hedefleriyle uyumlu olmaktır. Bu, Suriye’yi bölen, parçalayan bir durum yaratabilir” dedi.

“Cumhuriyet’ten Alican Uludağ’ın haberine göre, eski MİT Müsteşarı Cevat Öneş, iktidarın Suriye politikasını şöyle eleştirdi:

“Geldiğimiz nokta, bölgedeki emperyalist amaçları için karşılıklı çıkar çatışması içinde olan Rusya ve ABD’nin oluşturduğu çıkmaz bir sokak. Bu son nokta, tabiî ki bize Ortadoğu bataklığının şartlarını daha açık şekilde gösterdi.

“Suriye’ye girme meselesi bu çerçevede düşünüldüğü zaman Türkiye için yeni açmazlar da karşımıza çıkaracaktır. Suriye rejimi ile anlaşmadan Suriye’ye girmek demek, ABD ile böylesine çatışma görüntüsü vermemize rağmen ABD’nin stratejik hedefleriyle uyumlu olmaktır. Bu, Suriye’yi bölen, parçalayan bir durum yaratabilir.

“Bu bataklığa girdiğimiz takdirde terör örgütleri ile olağan olmayan şartlarda askerimizin karşılaşması ve daha fazla kayıplar vermemiz durumu ortaya çıkar. Suriye sorununu çözemeyeceğimiz gibi hem mahalli halklar ve ülkeler ile çatışma ve ABD-Rusya çıkar çatışması içerisinde sıkışmış bir Türkiye konumunu ortaya çıkarırız.” (https://t24.com.tr/haber/eski-mit-mustesari-cevat-ones-turkiye-rusya-ve-abd-nin-surukledigi-cikmaz-sokakta,842934)

Açıkça görüldüğü gibi, BOP Eşbaşkanlığı ihanetine büyük bir sadakatle devam ediyorsun, Tayyip. Sizden asla yurtsever olmaz, halksever olmaz. Antiemperyalist hiç olmaz…

Sizin gibi Siyasal İslamcılar, Muaviye-Yezid Dincileri tüm hayatları boyunca yapımcıları, devşiricileri olan ABD ve AB Emperyalistlerine hizmete kusursuz biçimde devam etmek için yarışırlar birbirleriyle.

Siz de öylesiniz, Meclisteki Beşli Çete’nin diğer parçaları da öyledir, yani CHP, MHP, HDP ve Akşener’in İP’i de öyledir. Ve yeni kurulacağı söylenen Davidson’la Babacan’ın partileri de öyledir.

Yukarıda görüşlerini aktardığımız Cevat Öneş’in tutumunu, değerlendirmesini, Genelkurmay Emekli İstihbarat Daire Başkanı General İsmail Hakkı Pekin de benzer cümlelerle dile getirmektedir:

Sayın Cumhurbaşkanı ile Trump arasında geçen pazar günü yapılan telefon görüşmesinden sonra bir mutabakata varıldı. Trump, Savunma Bakanı ve Genelkurmay Başkanı ile görüştü ve Türkiye’nin bir yere kadar ilerlemesi konusunda anlaşma sağlandı. Türkiye, Kobani’nin doğusundan Tel Abyad arasında bir bölgeden girecek. Amerika, 30 kilometre ilerlememizi istedi. Bu durumda YGP de güneye inecek. Biz de o bölgede sığınmacılarla ilgili bir alan yaratacağız.

“(…)

“Türkiye, ABD ile anlaşacağına Suriye devleti ile anlaşsaydı daha kolay olacaktı.” (http://www.krttv.com.tr/gundem/e-korg-ismail-hakki-pekin-den-flas-iddialar-erdogan-ve-h15997.html)

Yine görüldüğü gibi yapıp ettiğin, daha öncekiler gibi bütünüyle ABD taşeronluğudur ve BOP’çuluktur, Tayyip.

Suriye’yi BOP çerçevesinde parçalamaktan asla vazgeçmiyorsunuz ABD’li efendinle birlikte. ABD’li efendin Amerikancı Burjuva Kürt Devleti’nden vazgeçmiyor; sense buna ilave olarak Ortaçağcı katiller sürüsünden oluşan CIA-Pentagon Dincisi bir karanlık din devleti oluşturmak istiyorsun Suriye’de aynı zamanda.

ÖSO (şimdi ona “Suriye Milli Ordusu” adını taktın) filan diye bu Ortaçağcı devletin bir bölümünü oluşturdun ya Tayyip… Oralara kaymakamlar atadın, okullar açtın vb. işler yaptın.

Şimdi aynı şeyi Fırat’ın doğusunda da yapma hayalleri içindesin. Bunu da açıkça itiraf ediyorsun. Yani Suriye’nin topraklarının bir bölümünü, meşru yönetimin elinden alıp kendi kuracağın ya da en azından hamiliğini yapacağın Ortaçağcı din devletinin kullanımına veriyorsun.

ABD’li emperyalist efendinle birlikte Suriye’yi üç parçaya bölme hayalinizi uygulamaya koyma derdindesin.

Bak, Tayyip; Suriye’de son sözü Rusya, Çin, İran ve Beşşar Esad yönetimi söyleyecektir.

Yani ABD’li haydutla birlikte Suriye’yi BOP’a göre parçaladığınızı bir an için varsaysak bile karşınızda yukarıda andığımız bloku bulacağınızdan hiç şüpheniz olmasın.

Ne olacak o zaman?

Önce büyük bir hezimet yaşayacaksınız, sonra da tıpış tıpış dönüp geleceksiniz Türkiye’ye. Bunu hiç aklınızdan çıkarmayın.

2011’den bu yana hep söyleyegeldiğimiz gibi ve yukarıda da bir kez daha tekrarladığımız gibi, bu hezimetin hazin gerçeğinden kısmen de olsa kurtulmanın yolu, Beşşar Esad yönetimiyle vakit geçirmeksizin işbirliğine girmekten geçer.

İşte o zaman mülteciler sorunu da, IŞİD sorunu da bizim sırtımızdan kalkar.

Amerikancı Burjuva Kürt Devleti’nin Suriye ayağını oluşturması da engellenmiş olur. Beşşar Esad yönetimi Suriye Kürtleriyle bir şekilde anlaşır. Zaten yıllar öncesinde federatif bir yapı oluşturma önerisinde bulunmuştu sınırları içinde yaşayan Kürtlere…

Fakat sen bunları dinleyecek, anlayacak karakterde ve anlayışta değilsin. Sizi yapımcınız ABD kendi çıkarları doğrultusunda nasıl kurduysa, öyle çalışıyorsunuz, başka türlü olamazsınız.

İhanetlerin dibine kadar yaşandığı toprakların halkı olan Arap’ın bir özdeyiş biçiminde söylediği gibi: “El Hain la iflah!”

Halkız, Haklıyız, Yeneceğiz!

10 Ekim 2019

Nurullah Ankut
HKP Genel Başkanı

Print Friendly, PDF & Email