Şanlı 15-16 Haziran İzmir’de de Unutulmadı

Halkın Kurtuluş Partisi İzmir İl Örgütü olarak 15-16 Haziran işçi sınıfının şanlı direnişini, ilk günkü heyecanla, işçi sınıfının iktidara yürüyüşü yolunda Karşıyaka Çarşı girişinde 16 Haziran saat 18.00’de basın açıklaması yaparak kutlamaya, 15-16 Haziran 1970’de katledilen işçilerimizi anmaya devam ettik…

Basın açıklamamızı İzmir Büyükşehir Belediyesi işçisi Grand Plaza işyeri temsilcisi yoldaşımız Nivan Gedik okudu.

Halkın Kurtuluş Partisi İzmir İl Örgütü olarak işçi sınıfı mücadelesinin mutlaka zaferle sonuçlanacağı ve devrimci demokrat halk iktidarını mutlaka kuracağımızı, bu onurlu mücadelemizden biran olsun geri durmayacağımızı belirttik.

Ortaçağcı gericiliğin ve işbirlikçi sarı sendikalar tarafından kuşatılmış halkımızın biricik kurtuluş yolunun işçi sınıfının örgütü iktidarının olduğunu haykırdık İzmir halkına bir kere daha.

AKP’giller hükümetiyle iyice gemi azıya alan sermaye sınıfının Covid19 gibi kritik bir süreçte bile insanlıktan uzak azgın sömürü anlayışını bir an olsun durdurmadığını virüs konusunu bile daha çok sömürü aracı olarak fırsat gördüklerini İzmir halkımızla paylaştık.

15-16 Haziran 50 yıl önce işçi sınıfının yeter be çığlığıydı. o çığlığı bugün büyüterek aradan geçen yarım yüzyıllık parababaları iktidarının halka karşı işledikleri suçların katlanarak arttığını belirttik. Emperyalizm ile yerli işbirlikçi siyasilerden, partilerinden, sarı gangster sendikalarından biricik kurtuluş yolunun işçi sınıfının örgütlü mücadelesinde olduğunu İzmir halkımızla paylaştık.

Usta’mız Hikmet Kıvılcımlı‘ nın “ Başta İşçi Sınıfımız Gelmek Üzere” dediği ve Kurtuluş Partisi olarak bizlerin de bu sözden hareketle işçi sınıfını olan inancımız ve güvenimiz de Türkiye İşçi Sınıfı Tarihine altın harflerle yazılan bu onurlu direnişe sahip çıkmaya devam edeceğiz.  16.06.2020

Selam Olsun 15-16 Haziran’ı Yaratanlara…
Selam Olsun 15-16 Haziran’ı Yaşatanlara…
Yaşasın Şanlı 15-16 Haziran Direnişimiz…
İşçilerin Birliği Sermayeyi Yenecek…

HKP İzmir İl Örgütü

Print Friendly, PDF & Email