RECEP VURMUŞ YOLDAŞ, KURTULUŞ PARTİLİLERİN BİLİNCİNDE, YÜREĞİNDE YAŞIYOR… İstanbul

RECEP VURMUŞ YOLDAŞ, KURTULUŞ PARTİLİLERİN BİLİNCİNDE, YÜREĞİNDE YAŞIYOR… / İstanbul

İşçi Kardeşlerinin Recep Başkanı bedence aramızdan ayrılalı 4 yıl olmuş. Zaman geçiyor. Ama acısı yüreğimizde taptaze duruyor.

Kimdi Recep Yoldaş?

Kurtuluş Partisi’nin bir neferi. Bir devrimci önder…

23 Mayıs 2007’de Malatya’ya işçi örgütlenmesi için giderken geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti, bedence aramızdan ayrıldı. Ömrünü İşçi Sınıfı mücadelesine, halkların kurtuluşu, sosyalizm mücadelesine vakfetmişti. Ne yazık ki çok erken ayrıldı aramızdan. Daha bu mücadelede yapacağı-yapabileceği öyle çok şey vardı ki… Ölüm yakışmadı Recep Başkan’a, erken gidenlere hiç yakışmadığı gibi.

Bedence aramızdan ayılışının 4’üncü yılında Recep Yoldaş’ımızı Kurtuluş Partisi Gebze İlçe Örgütü’nde düzenlediğimiz bir programla andık.

Program sinevizyon gösterimiyle başladı. Ardından İşçi Sınıfı mücadelesinde Recep Yoldaş’la omuz omuza mücadele eden Ayhan Erkan Yoldaş, Recep Yoldaş’ın devrimci kişiliği nezdinde Partimizin gelişen mücadelesini anlattı. Ülkemizde ve dünyada yaşanan gelişmeleri kısaca değerlendirdi.

Anmaya, Partimizin Genel Başkanı Nurullah Ankut Yoldaş da katılarak, duygu ve düşüncelerini kısaca dile getirdi.

Tüm yoldaşları, Recep Yoldaş’a verilmiş, “mücadeleni zafere ulaştıracağız” sözünü inanç ve kararlılıkla tekrarladı bir kez daha.

 

İstanbul’dan Kurtuluş Partililer

 

Print Friendly, PDF & Email