Partimizden, Polise hakaret eden AKP Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz hakkında suç duyurusu!

Partimizden, Polise hakaret eden AKP Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz hakkında suç duyurusu!

Partimiz, Trafik Kontrolü sırasında Trafik Polisine hakaret eden AKP Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, AKP’giller’e yaranmak için Polisi suçlayıp açığa alan Mersin Valisi ve Mersin İl Emniyet Müdürü hakkında suç duyurusunda bulundu.

Partimiz; AKP’gilleri’n sadece vurgunlarını, soygunlarını, hırsızlıklarını, yolsuzluklarını, kamu malı peşkeşlerini değil yüzsüzlüklerini de, kamu görevlilerine hakaretlerini de yargıya taşıyor, suç duyurusunda bulunuyor.

AKP’giller’in en başta Reisleri olmak üzere Milletvekilleri, Bakanları, Bürokratları; görevini yapan Kamu Görevlilerine, Gariban Çiftçiye, arkadaşlarını, yakınlarını madene gömmüş acılı madenciye, hakkını arayan, grev yapan işçiye, yüzdelik zamlara karşı sesini yükselten Kamu Emekçilerine, Lozan’ı, Montrö’yü, Mavi Vatan’ı savunan Askerlerimize ve Mustafa Kemal’e, İsmet İnönü’ye sürekli olarak hakaret ediyorlar. Hakaret etmek ayrıcalıklarıymış gibi davranıyorlar. Bilindiği üzere zaten her türlü ayrıcalığa, yani ihalelere fesat karıştırma, evrakta sahtecilik yapma, yolsuzluk, arsızlık, hırsızlık, düzenbazlık yapma, kamu mallarını gönüllerince aşırma, vurgun vurma, dolap çevirme ayrıcalıklarına sahipler kendilerince.

En son hakaretleri, görevini yapan Trafik Polisine yönelik oldu. AKP’giller iktidarda kaldıkları, daha doğrusu AB-D Emperyalistleri tarafından lağıma süpürülmeyip iktidarda tutuldukları sürece de ihanetlerine ve emekçi halkımıza hakaretlerine devam edecekler.

AKP’giller’in Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’ın, Mersin’in Erdemli ilçesinde aracını çeviren Trafik Polisine hakaret ettiği anın görüntüsünün ortaya çıkması üzerine Mersin Valiliği, “Görevli memurlar yasal mevzuatın dışına çıkmışlar, bunun üzerine haklarında gerekli yasal işlem başlatılmıştır” açıklamasını yapmıştı. Olan yine görevini yapan gariban polise oldu.

Bunun üzerine Partimiz harekete geçerek, AKP Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, Mersin Valisi Ali İhsan Su, Mersin İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan hakkında, “Hakaret”, “Görevi Yaptırmamak İçin Direnme”, “Kamu Görevlisinin Suçu Bildirmemesi”, “Suç Delillerini Yok Etme, Gizleme veya Değiştirme”, “Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin Kurum ve Organlarını Aşağılama” suçlarını işlediklerini belirterek İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı aracılığıyla Erdemli Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurumuz sonrası Partimizin Genel Sekreter Yardımcısı Av. Tacettin Çolak Yoldaşın yaptığı açıklama aşağıdadır:

***

Halkın Kurtuluş Partisi bugün bir suç duyurusunda daha bulundu. AKP Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, polislere açıkça hakarette bulundu. Kendisinin hiçbir ayrıcalığı olmamasına rağmen otoyolda hız sınırını aştığından durdurulduğu için polis memurlarına hakaret ve tehditlerde bulundu. Polise, “Adını verir misin? Sen kimin adına hizmet ediyorsun? Şerefsize bak, sana tükürürüm” şeklinde açıkça hakaret ve tehdit içeren kelimeler sarf etmiştir. Polis memuru görevini yaptı diye taltif edilmesi gerekirken maalesef Mersin Emniyet Müdürü ve Mersin Valisi tarafından üstüne bir de açıklama yapılarak açığa alınmıştır, haksız görülerek.

Bu idareciler tamamen siyasilere yani AKP’ye yaranmak için yapmışlardır bunu. Polisler bu toplumda en güvencesiz kesimlerden bir tanesidir. Sendika hakları yok, angaryaya maruz kalırlar. Yaptıkları stresli iş karşılığında da yeterli ücret alamazlar. Dolayısıyla Halkın Kurtuluş Partisi olarak bu ülkedeki tüm haksızlıkların, kanunsuzlukların karşısında olan ve tüm toplumsal kesimlerin uğradığı sıkıntılarına tercüman olan bir parti olarak, mazlumun yanında, zalimin karşısında olduğumuz için, Erdemli’de haksızlığa uğrayan polis memuru kardeşimize sahip çıkmak amacıyla bu suç duyurusunda bulunuyoruz. Mersin AKP Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, Mersin Valisi, Mersin İl Emniyet Müdürü hakkında bugün itibariyle İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı aracılığıyla Erdemli Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur.

2 Eylül 2021

HKP Genel Merkezi

Print Friendly, PDF & Email