Partimiz İzmir İl Başkanı Av. Tacettin ÇOLAK’ın Bürosunu Basarak Yoldaşlarımıza Saldıran Tayyip ERDOĞAN’ın Korumalarına Mahkemeden Ceza

Partimiz İzmir İl Başkanı Av. Tacettin ÇOLAK’ın Bürosunu Basarak Yoldaşlarımıza Saldıran Tayyip ERDOĞAN’ın Korumalarına Mahkemeden Ceza!

 

2009 yılının 30 Eylül’ünde, AKP İzmir İl binasının açılışı bahanesiyle, kendisi ve yandaşlarının “gâvur” diye niteledikleri İzmir ilimize gelen Tayyip için, İzmir İl polisi alarma geçirilmiş, yollar tutulmuş, uçan kuştan kimlik sorulur hale getirilmişti, Tayyip’in geleceği bina ve çevresi. Kaderin cilvesi bu ya, Partimiz İzmir İl Örgütü de, MK üyesi ve İzmir İl Başkanı Av. Tacettin ÇOLAK’ın avukatlık bürosu da, açılışı yapılacak AKP binasının tam yanındaki binada bulunmaktaydı.

Tayyip’in korumalarının gün boyunca estirdikleri terör öylesine azgındı ki, diğer yerel polisler bile bu durumdan usanmışlardı. Girişi tamamen ayrı olan bu iki binanın tamamının giriş çıkışlarını tutan polisler, Av. Tacettin ÇOLAK Yoldaş’ımızın ofisine gelen müvekkillerinin ve hatta eşinin dahi binaya girmesini engellemişlerdi.

Bunun üzerine yoldaşımız, bürosunun camından seslenerek polisin bu tutumunu eleştirmiş ve “Başbakan geldi diye hayatı durdurdunuz, halkından böylesine korkan biri başbakan olamaz” şeklindeki tepkisini haykırmıştı. Efendilerine kimsenin söz söyleyemeyeceğini sanan Tayyip’in 15-20 koruması bunu duyunc,a biraz da ezberlerinin bozulmasının verdiği hışımla yoldaşımızın bürosunu basmışlar, o an büroda bulunan bir diğer avukat yoldaşımız da dâhil olmak üzere iki avukat yoldaşımıza saldırmışlar, küfürler etmişler, yere yatırarak ve darp ederek kelepçe takmışlardı. Yoldaşlarımız, hem avukatlıktan kaynaklanan hem de HKP’li olmanın verdiği inançla, haklı-meşru ve yasal dirençlerini gösterdiklerinde, bir süre sonra geri adım atarak olay yerinden ayrılan Tayyip’in bu pervasız korumaları hakkında aynı gün suç duyurusunda bulunmuşlardı.

Tayyip’in korumaları hakkında “Zor Kullanma Yetkisinin Aşılması Suretiyle Kasten Yaralama” ve “Hakaret” suçlarından açılan davanın İzmir 18. Sulh Ceza Mahkemesi’nde süren yargılaması 24 Mayıs 2012 günü sona erdi.

Sanıklardan Başbakanlık Koruma Müdürü Zeki BULUT ve diğer sanıklar İsmail DALKIRAN, Refik FARSAKOĞLU ve Aydın AKGÜL her iki suçtan da suçlu bulundular. Haklarında verilen hapis cezaları paraya çevrilerek hükmün açıklanması geri bırakıldı.

Verilen cezanın sonuçları Ceza Usul Yasası uyarınca yumuşatılmış olsa da, şimdiye kadar yaptıkları hep yanlarına kâr kalan bu saldırganlar, artık meydanın boş olmadığını gördüler. Yasa-hak-hukuk tanımaz bu güruhun bundan sonra suç işleyeceği zaman ellerinin titremesini sağlayacak bu kararı olumlu karşılıyoruz. Yargının, Tayipgiller tarafından AKP’nin Hukuk Bürosuna dönüştürüldüğü bugünlerde verilen bu kararı Partili avukatlarımızın ve davayı bizlerle takip ederek destek sunan İlerici Avukatlar Grubu’ndan dostlarımızın bir hukuk mücadelesi zaferi olarak addediyoruz.

Tayyipgiller ve şürekâsı hakkında cezalandırmanın tam müeyyidesiyle uygulanacağı Halk Mahkemelerinin ve Demokratik Halk İktidarının kurulacağına inancımızla bir kez daha yineliyoruz: 24.05.2012

 

GÜN GELECEK, DEVRAN DÖNECEK,

TAYYİPGİLLER HALKA HESAP VERECEK!

 

Kurtuluş Partili Hukukçular

Print Friendly, PDF & Email