Partimiz, Türkiye’nin dört bir yanında Nakliyat-İş öncülüğünde kararlıca mücadelelerini sürdüren yiğit Direnişçi İşçileri ziyaret etti

Muğla/Çınartaş Direnişi:

Halkın Kurtuluş Partisi İzmir İl Örgütü olarak 346 gündür direnişte olan Muğla Çınartaş İşçilerini ziyaret ettik, bir kez daha dayanışma duygularımızı dile getirdik.

Muğla’da Kömürcüoğlu/Çınartaş patronları tarafından kanunsuz biçimde işten atılan ve DİSK/ Nakliyat-İş Sendikası önderliğinde tam 346 gündür direnişlerini kararlı biçimde sürdüren, işe iade ve sendikal tazminat davaları devam etmekte olan işçi kardeşlerimizi, Halkın Kurtuluş Partisi İzmir İl Örgütü olarak Direniş Çadırlarında ziyaret ettik.

Ziyaretimizde, HKP MYK Üyesi Yusuf Gencer bir konuşma yaptı. Gencer, konuşmasında Çınartaş Direnişine yönelik olarak şunları dile getirdi:

***

Bugün bir kez daha Milas Çınartaş Direnişi’ni ziyarete geldik, Halkın Kurtuluş Partisi olarak.

Sendikalaştıkları için işten atıldılar ve tam 346 gündür direniyorlar. Halkın Kurtuluş Partisi olarak bu direnişe başından beri sahip çıktık, hep söyledik başarısı için elimizden gelen her şeyi yapacağız diye. Zaman zaman da ziyaretlerimiz oldu. Bugün de bir dayanışma için buradayız. Karınca kararınca Partimizin bir dayanışması var, hem onu sunacağız kendilerine hem de bir kez daha bu direnişin yanında olduğumuzu söylemeye geldik.

Nakliyat-İş Sendikamızın yürüttüğü tüm direnişlere Türkiye’nin her yerinde sahip çıkıyoruz çünkü gerçek anlamda Devrimci Sendikal Mücadeleyi veren tek sendika Nakliyat-İş. Ve böyle sendikaların çoğalması için Parti olarak tüm işçi kardeşlerimizi, işçi yoldaşlarımızı devrimci sendikal anlayışla yetiştiriyoruz.

Onun için Halkın Kurtuluş Partisi hep söyler: “Başta İşçi Sınıfımız Gelmek Üzere”, diye. Tüm Emekçi Halkların partisidir. Biz de bu inanç ve anlayışla bir kez daha Çınartaş’taki işçi kardeşlerimize başarılar diliyoruz. Direnişlerinin başarısı için bir kez daha söylüyoruz,  elimizden gelen her şeyi yapacağız. Teşekkür ederim.

***

Direniş ziyaretimizde “Çınartaş İşçisi Yalnız Değildir”, “Yaşasın Devrimci Sendikal Mücadelemiz” sloganlarımızın eşliğinde, işçi kardeşlerimize tüm devrimci inancımız ve coşkumuzla haklı mücadelelerinde başarılar diledik.

Yaşasın  Nakliyat-İş!

Yaşasın  Devrimci Sendikal Mücadelemiz!

Kastamonu TÜVTÜRK/Reysaş Direnişi:

Kastamonu’da 517 gündür süren TÜVTÜRK/Reysaş Direnişi’ni de ziyaret ederek yaklaşık bir buçuk yıldır Nakliyat-İş önderliğinde yiğitçe, kararlıca, yılmadan direnen işçi kardeşlerimize dayanışmamızı ifade ettik.

Dayanışma ziyaretimizde Partimiz adına MYK üyemiz Adnan Okur, bir konuşma gerçekleştirdi.

Adnan Okur Yoldaş, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

***

Değerli arkadaşlar, merhabalar…

Biz Nakliyat-İş’ten ayrı değiliz. Nakliyat-İş’i sizlere anlatmaya gerek yok: Türkiye’nin gerçek anlamda İşçi Sınıfı Sendikacılığı yapan, devrimci mücadelenin, devrimci sendikacılığın tek örneği, tek temsilcisidir Nakliyat-İş.

O gücünü nereden alıyor?

Partimizin İlk Genel Başkanı Hikmet Kıvılcımlı’nın öğrencileri, aynı zamanda “Yalınayak İsmet” olarak da bilinen İsmet Demir’in öğrencileridir Nakliyat-İş Sendikası’nın yöneticileri. Eğer bugün Ali Rıza Başkan efsane sendikacıysa, Nakliyat-İş Sendikası’nın bütün yöneticileri kendilerini İşçi Sınıfının Kurtuluş Davasına adamışlarsa; bu, onların öğrencileri olmalarından kaynaklı.

Devrimci Sendikal Mücadeleyi içselleştirmelerinden, bu uğurda hayatları dahil, yaşamları dahil her şeyi feda etmelerinden kaynaklı…

Biz de Halkın Kurtuluş Partisi’nden geliyoruz, Bayram Arkadaş’ın söylediği gibi. Türkiye’nin gerçek anlamıyla en yurtsever, en vatansever, en halkçı, en kamucu Partisiyiz. Bunu yapmış olduğumuz mücadelelerde de görüyorsunuz zaten. Son zamanlarda yapılan haksızlıklarda yetim hakkı yiyenlerin ensesindeyiz. Suç duyurularımızla onları boş bırakmıyoruz. Tarihe notlar düşüyoruz, Tarihe yazılar yazıyoruz.

Bir de bizim şöyle bir özelliğimiz var: Biz Genel Başkan’ımız gibi Hikmet Kıvılcımlı’nın öğrencileriyiz; her sözümüze, “Başta İşçi Sınıfı Gelmek Üzere”, diye başlarız. Bu sadece sözde değildir, İşçi Sınıfı örgütlenmelerinin içerisindeyiz, direnişlerin içerisindeyiz, grevlerin içerisindeyiz, işgallerin içerisindeyiz; o yüzden biz sadece sözde değil özde gerçek anlamıyla bunu içselleştiriyoruz. İşçi Sınıfının Davasına inanıyoruz. Kurtuluşun da İşçi Sınıfının Kurtuluşuna hizmet etmekten, İşçi Sınıfından geçeceğini düşünüyoruz.

Mücadelenizin başından beri içindeyiz. Başından beri destekliyoruz. Türkiye’nin şu anda birçok yerinde Nakliyat-İş Sendikası öncülüğündeki direnişler var. O direnişlerin de Halkın Kurtuluş Partisi olarak, parti olarak hep içerisindeyiz. Her türlü desteğimizle yanlarındayız. Dayanışma olsun, grevlerinde yanında olma olsun, işgallerinde yanlarında olma olsun, kavgada olsun, dayak yerken-dayak atarken hep beraberiz. O yüzden biz sizin bir parçanızız, sizden ayrı değiliz. Biz de sizi kendimizden ayrı görmüyoruz.

Ayrıca önümüzdeki Cumartesi günü, biliyorsunuz 1 Mayıs, “İşçi Sınıfının Uluslararası Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü. Bu vesileyle de sizlerin 1 Mayıs’ınızı şimdiden kutluyoruz.

1 Mayıs’ın tarihçesini biliyorsunuz. 1800’lü yıllarda 8 saatlik çalışma günü elde etmek için işçilerin ödediği bedel sonucu elde edilen bir bayramdır, bir mücadele günüdür. Biliyorsunuz adı, “İşçi Sınıfının Uluslararası Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü”dür. Öncesinde birlik, ondan sonra mücadele ve aynı zamanda da bayramdır. 8 saatlik işgünü elde edildiği için bayramdır. Ama aynı zamanda da mücadele günüdür. Sizleri bu duruma sürükleyen, bu “kanser düzeni” dediğimiz düzeni yaratan Parababalarına karşı da bir mücadeledir.

Bu anlamıyla da şimdiden 1 Mayıs’ınızı kutluyoruz.

Bir de biz “dayanışma” dedik. Türkiye’de direniş yürüten tüm işçileri Partili arkadaşlarımız ziyaret ettiler. Karınca kararınca, arkadaşlarımızın maddi katkılarıyla sizlerle dayanışma amacıyla erzaklarımızı da getirdik.

Mücadeleniz eninde sonunda zafere ulaşacaktır, biz buna inanıyoruz. Şu anda siz zaten kazanmış durumdasınız. Ne şanslısınız ki Nakliyat-İş Sendikası gibi bir sendikanın öncülüğünde örgütlendiniz. Bu, sizin çocuklarınıza bırakacağınız onurlu bir geçmiş. Çocuklarınıza böyle bir mücadele bırakıyorsunuz.

Sizleri kutluyorum, bir kez daha gazanız mübarek olsun, diyorum.

***

Şanlıurfa TÜVTÜRK/Polçak Direnişi

Gaziantep’ten Kurtuluş Partililer olarak Direnişçi Şanlıurfa TÜVTÜRK/Polçak İşçilerini ziyaret ettik. Direnişçi arkadaşlar ile Direnişin geldiği aşamayı, İşverenin direnişçilere karşı keyfi tutumunu, Şanlıurfa’da İşçi Sınıfının durumunu ve Direnişin Şanlıurfa Halkı içinde yarattığı umudu konuştuk. Şanlıurfa dışında, diğer yakın illerde de Polçak direnişinin yarattığı etkiyi konuştuk.

Direnişçi arkadaşlarımıza, Kurtuluş Partililer olarak dayanışma için hazırladığımız erzak kolilerini takdim ettik. Başarı dileklerimizle arkadaşlarımızdan ayrıldık.

Zafer direnen Şanlıurfa Polçak İşçilerinin Olacak!

28 Nisan 2021

Kurtuluş Partililer

Print Friendly, PDF & Email