Partimiz, Pensilvanyalı İblis’in tezgâhından geçen Nureddin Nebati ile onu Hazine ve Maliye Bakanı olarak atayan Tayyip Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulundu

AKP’giller, ne kadar Laik Cumhuriyet’in Ganimetini paylaşmak için birbirlerine de girseler, birbirlerine silah da çekseler, vursalar da FETÖ’den vazgeçemiyor. Ortak paydaları Ortaçağcılık, Amerikancılık olunca, yolları eninde sonunda bir yerlerde kesişiyor. Yok aslında birbirlerinden farkları; her ikisi de Ümmet Konağının özlemi içerisindeler, her ikisi de Laik Cumhuriyet, her ikisi de Emekçi Halk düşmanı.

FETÖ ile AKP’giller ilişkisi aşağıda şarkıdaki gibi:

Yarından bir haber kaldım
Bavuluma, canımdan bir parça kattım
Yola çıkıyor, yine hangi yöne dönsem sana çıkıyor
Kaçışım yok, ne senle ne de sensiz olmuyor
Yola çıkıyor, yine hangi yöne dönsem sana çıkıyor
Kaçışım yok, ne senle ne de sensiz olmuyor
Sensiz olmuyor
Sensiz olmuyor

AKP’giller’in son vukuatları; Hazine ve Maliye Bakanı olarak FETÖ’nün Lideri Pensilvanyalı İblis  ile yan yana fotoları çıkmış, Mustafa Kemal ve Laik Cumhuriyet Düşmanı Nureddin Nebati’yi atamaları oldu. Adamın ekonomiyle ilgili bir tahsili yok, ehil değil, üstüne üstlük FETÖ ile iltisaklı.

Adamın sözde doktora tezi bile AKP’ye yandaşlığın göstergesi. Doktora tezinin konusu; “AK Parti Teşkilatlarının Demokratik Değerlere Bakışı Üzerine Karşılaştırmalı Bir Analiz: Milli Görüş’ten Muhafazakâr Demokrasiye”. Tezinde de Laik Cumhuriyet’e, kurucusu Mustafa Kemal’e kinini kusuyor. Gerici Şeyh Sait İsyanlarını, Menemen Katliamı’nı savunacak kadar damardan gerici biri. Bilimsel hiçbir değeri olmayan tezinde “Sosyalizmin şiddet içerdiğini, aşırı bürokratikleşmeye dayandığını ve totaliter olduğunu” savunabilecek kadar da İnsanlık düşmanı.

Nureddin Nebati bir konuşmasında; “Ama tespih gibi dağılanları toparlayacak bir şeye ihtiyaç var. O da imamedir. İmameyi de bu ülke, bu ümmete hediye etti, Recep Tayyip Erdoğan. İmamımız var, bunları toparlayacak güçlü bir Türkiye var. Bizim için çok önemli ümmetin duası var”, diyor. İşte bu söylemi Nureddin Nebati’yi Hazine ve Maliye Bakanı yaptı.

İşte Partimiz AKP’giller’in bu suçlarını da yargıya taşıdı, kayıt altına aldırdı ve Tarihe bir kez daha not düştü.

Suç duyurumuz sonrası Partimiz MYK Üyesi Adnan Okur Yoldaş’ın yaptığı açıklama aşağıdadır:

***

Değerli Halkımız;

Halkın Kurtuluş Partisi olarak bugün; Fethullah Gülen’in Rahle-i Tedrisatından geçen, İlim Yayma Cemiyeti, TÜGVA, Önder, Utesav, ÜTEV gibi Ortaçağcı dernek ve vakıflara üyeliği, yöneticiliği bulunan, Ortaçağ’ın Ümmet Konağının özlemcisi Nureddin Nebati’nin Hazine ve Maliye Bakanlığına Bakan olarak atanmasını yargıya taşıdık.

FETÖ’nün siyasi ayakları nerede diye soranlar, olmadık yerde bu ayağı arayanlar; Partimizin Genel Başkanı Nurullah Ankut’un deyimiyle Siyasi Ayak Balkabağı gibi ortadadır.

HKP olarak bu atamayı yapan Recep Tayyip Erdoğan ve atanan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati hakkında:

TCK 220’nin 7’nci fıkrasında tanımlanan;

“Örgüt içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte, örgüte bilerek ve isteyerek yardım eden kişi, örgüt üyesi olarak cezalandırılır”,

Sekizinci fıkrasında tanımlanan;

“Örgütün cebir, şiddet veya tehdit içeren yöntemlerini meşru gösterecek veya övecek ya da bu yöntemlere başvurmayı teşvik edecek şekilde propagandasını yapan kişi, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Bu suçun basın ve yayın yolu ile işlenmesi halinde, verilecek ceza yarı oranında artırılır” hükümleri doğrultusunda cezalandırılmaları için suç duyurusunda bulunduk.

Saygıdeğer Halkımız;

Bu ülkenin en Vatansever, en Halksever, en Haksever Partisi Halkın Kurtuluş Partisi olarak bu haksızlıklara, Halkın İktidarını kurma görevini omuzlarımızda ve bu sorumluluğu yüreğimizin en derinlerinde hissettiğimizden sessiz kalmadık, kalamazdık, kalmayacağız.

Her dönem tespihin imamesi gibi gördüğü birilerine sarılarak ikbal kapılarını açan Nebati’lerin, Organize Suç Örgütü, suç makinesi AKP’giller’in peşlerini bırakmayacağız. Onların bütün suçlarını kayıt altına aldırıp, bıkmadan, usanmadan, yılmadan tarihe not düşmeye devam edeceğiz.

Emekçi Halkımıza reva görülen bu kanser düzeni yıkılıp Halkın İktidarı kuruluncaya kadar mücadeleye devam. O mahkemeler kurulacak.

Bu insanlık suçlarını işleyenler şu andaki kanunlar çerçevesinde yargılanacak ve Çelik Bilezikle tanışacaklar. O güne kadar korkmak yok, yılmak yok, vazgeçmek yok. Vazgeçtiğimiz anda yenileceğimizin bilinciyle, Devrimci Nefesimizi enselerinde hissettirmeye devam edeceğiz.

4 Aralık 2021
HKP Genel Merkezi

Suç Duyurusu Dilekçesini aynen yayımlıyoruz:

ANKARA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA

 

SUÇ DUYURUSUNDA

BULUNAN                           : HALKIN KURTULUŞ PARTİSİ GENEL BAŞKANLIĞI

Karanfil Sokak No:24/15 Kızılay/ANKARA

VEKİLLERİ                                    : Av. Metin BAYYAR – Av. Ayhan ERKAN – Av. Ali Serdar ÇINGI – Av. Tacettin ÇOLAK – Av. Sait KIRAN – Av. Azime Ayça OKUR – Av. Halil AĞIRGÖL – Av. Pınar AKBİNA – Av. Doğan ERKAN

Korkut Reis Mah. Sezenler Cad. No:4/15 Sıhhiye/ANKARA

ŞÜPHELİLER                     : 1.Recep Tayyip Erdoğan

                                                 2.Nureddin Nebati (Hazine ve Maliye Bakanı)

SUÇ                                       : Terör Örgütüne Yardım Etme (TCK 220/7-8, TCK 314-3)

SUÇ TARİHİ                                   : 03.12.2021

AÇIKLAMALAR   :

Müvekkil Partinin suç duyurusuna konu Haber Linkleri aşağıda verilmiştir:

1.Şüpheli yeni atanan Maliye Bakanı Nureddin Nebati; Berat Albayrak’ın Hazine ve Maliye Bakanı olduğu dönemde Bakan Yardımcılığına Şüpheli Recep Tayyip Erdoğan tarafından atanmıştır.

Bu atamanın yapıldığı günlerde FETÖ’ye 36 yıl “hizmet etmiş” Nurettin Veren tarafından Fethullah Gülen’le  yan yana fotoğrafı basında yayınlanmak suretiyle FETÖ ile ilişkisi gündeme getirilmiştir.

Fotoğrafları basına veren Nurettin Veren; Şüpheli Nureddin Nebati tarafından “‘Keşke 40 sene ceza alsaydın’ dedi. ‘Keşke bedel ödediğin gibi FETÖ seni öldürseydi’ dedi” açıklamasında görüleceği üzere tehdit edilmiş ve Nureddin Nebati’nin FETÖ ile iltisaklığı deşifre olunca deşifre eden Nurettin Veren Akit Gazetesindeki işinden kovulmuştur. (https://odatv4.com/guncel/gulen-in-eski-sag-kolu-nurettin-veren-odatv-ye-anlatti-yeni-bakan-nebati-nin-fotografinin-hikayesi-223009)

“Düğme farkı

“Ayrıca Nebati iktidarda yükselebilmek için gerek şartlardan birini daha yerine getirdi.

“Vaktiyle Pensilvanya’ya gidip Gülen ile fotoğraf çektirdi. Poz verirken Gülen’in yanında durdu. Ceketinin iki düğmesini ilikledi.

“Böyle ölçü mü olur” diyeceksiniz.

“Oldu.

“Olmuşu var.

“Mülke el koyar gibi 4.5 milyar dolar vergi cezası kesmek, meydanlarda “Parasını sen veriyorsun, at bunları” diye tehdit etmek, boykot çağrısı yapmak, gazeteci dövdürmek, bina basıp cam çerçeve indirtmek yetmemiş olmalı ki…

“Aydın Doğan‘a FETÖ ile gözdağı vermek için Doğan Holding Ankara Temsilcisi Barbaros Muratoğlu, 15 Aralık 2016 günü tutuklandı. Kanıt olarak, Muratoğlu’nun bir grup gazeteciyle gerçekleştirdikleri Pensilvanya ziyareti ve Gülen’le çektirdikleri fotoğraf gösterildi. Tutuklanma gerekçesi şöyle:

“2012’de ABD’ye İzmirli gazetecilerle giderek Pensilvanya’da Gülen ile görüştükleri, hatıra fotoğrafı dikkatlice incelendiğinde şüphelinin iki düğmesinin iliklenmiş vaziyette olduğu…”

“Demek ki FETÖ’cü olmak için hukuken iki düğme iliklemek şartı aranıyordu.

Muratoğlu, 2012’de çektirdiği bu fotoğraftan ötürü cezaevine….

“2013’te aynı pozu veren Nebati ise bakanlığa yürüdü.” (https://halktv.com.tr/makale/hazine-ve-maliye-kayyumu-655233)

SUÇ NİTELEMESİ                        :

Recep Tayyip Erdoğan ve Nureddin Nebati hakkında TCK 220/7-8, TCK 314-3 koşulları oluşmuştur:

Suç işlemek amacıyla örgüt kurma başlıklı TCK m. 220’nin 7. Fıkrası şöyledir: “Örgüt içindeki hiyerarşik yapıya dâhil olmamakla birlikte, örgüte bilerek ve isteyerek yardım eden kişi, örgüt üyesi olarak cezalandırılır”, 8. fıkrası ise: “Örgütün cebir, şiddet veya tehdit içeren yöntemlerini meşru gösterecek veya övecek ya da bu yöntemlere başvurmayı teşvik edecek şekilde propagandasını yapan kişi, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Bu suçun basın ve yayın yolu ile işlenmesi halinde, verilecek ceza yarı oranında artırılır” der.

Suç duyurumuza esas teşkil eden olayımızda söz konusu FETÖ; silahlı olduğu kanıtlanmış ve Yargıtay’ca da kabul edilmiş bir silahlı terör örgütüdür. Dolayısıyla, 3713 sayılı TMK m. 3 uyarınca terör suçu kapsamında kabul edilen TCK m. 314’ün de şüphelilere uygulanması gerekmektedir. Şüpheli Nureddin Nebati’nin FETÖ’nün hiyerarşik yapısı içindeki yerinin tarafımızca bilinebilmesi mümkün değildir. Bu soruşturma yapılarak savcılık makamınca ortaya çıkartılacak bir olgudur. Ancak TCK m. 220/7, örgüte hâkim olan hiyerarşik yapıya dâhil olmamakla birlikte, suç örgütünün amacına bilerek ve isteyerek hizmet eden veya maddi yardımda bulunan kişinin örgüt üyesi olarak kabul edilip cezalandırılmasını öngörmüştür.

Bu bağlamda Şüpheli Nureddin Nebati Hazine ve Maliye Bakan Yardımcılığından Bakanlığa kadar “yükseltilmiş”, MÜSİAD Yöneticiliği, İstanbul Ticaret Odası Disiplin Kurulu Üyeliği, TÜGVA, Önder Vakfı üyeliği ve Ümmetin Temsilcileri Vakfı’nın kurucusu olarak kendisi başkanı, eşi, oğlu ve kızı vakıf yöneticisi ve başka birçok dernekte üyeliği olan, 3 dönem AKP’de Milletvekilliği de yapmış biridir. Sıradan bir iş adamı değildir. Zira Fethullah Gülen’in yaşadığı, örgütünü yönettiği Pensilvanya’ya gidip onunla yan yana görüntüyü herkes veremeyeceği aşikârdır.

Burada Ümmetin Temsilcileri Vakfı da özel irdelenmesi gereken bir kuruluştur. Zira 2018 yılında Şüpheli tarafından kurulan bu vakıf https://www.utev.org.tr/hakkimizda/ adresli kendi sitesinde de belirttiği üzere; “Vakıf kuruluş amacını, ‘Kudüs-ü Şerif ve mübarek Mescid-i Aksa’nın özgürlüğü için çalışmak’ ve ‘İslam davasını hak ettiği yere taşımak’ diye açıklıyor.

Bu açıklama doğrultusunda, https://halktv.com.tr/makale/hazine-ve-maliye-kayyumu-655233 adresli linkten alıntılarsak “Belli ki Nebati, Türkiye’nin milli çıkarlarını altüst edecek radikal inanç ve düşüncelere sahip. Ümmeti kurtarırken, Türkiye’yi batıracak.”

Şüpheli Nureddin Nebati’nin atamasını yapan Recep Tayyip Erdoğan’ın, Hazine ve Maliye Bakanlığına FETÖ iltisaklı birini ataması hukuka da, kanunlara da aykırıdır. Bu nedenle Şüpheli Recep Tayyip Erdoğan ve Şüpheli Nureddin Nebati hakkında TCK 220/7-8 ve 314/3 hükümleri doğrultusunda soruşturma başlatılması gerekmektedir.

SONUÇ VE İSTEM                        Yukarıda açıkladığımız ve Cumhuriyet Savcılığınca re’sen araştırılacak sebeplerle, şüphelilerin eylemlerine uyan suçlardan yargılanıp cezalandırılması amacıyla haklarında gerekli soruşturmanın yürütülerek Kamu Davası açılmasını Müvekkil Parti adına vekâleten talep ediyoruz. 04.12.2021

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNAN

HALKIN KURTULUŞ PARTİSİ GENEL BAŞKANLIĞI VEKİLLERİ

Av. Metin BAYYAR – Av. Sait KIRAN – Av. Azime Ayça OKUR- Av. Doğan ERKAN

Print Friendly, PDF & Email