Partimiz, masayı devirecek soru olan “Diploma nerede?” sorusunu ısrarla sormaya devam ediyor

28 Nisan 2021 tarihinde Marmara Üniversitesi Rektörlüğüne başvurarak, bu üniversiteden mezun olduğunu iddia eden Recep Tayyip Erdoğan’ın diploma örneğinin hem HKP hem de kamuoyuyla paylaşılmasını talep etmiştik. Bu talebe cevap ise; “Talebin kişisel verilerin paylaşılması kapsamında olduğu ve reşit olan kişinin rızası dışında diplomanın üçüncü kişilerle paylaşılmayacağı” yönünde olmuştu.

HKP olarak bir kez daha Marmara Üniversitesi Rektörlüğüne başvurarak, reşit olan kişinin yani Recep Tayyip Erdoğan’ın diplomasının paylaşılması konusunda rızasının olduğuna dair Cumhurbaşkanlığı resmi sitesinde yer alan ve Recep Tayyip Erdoğan’ın diplomasının paylaşılması “talimatını” içeren videonun bulunduğu bir CD sunduk.

Dilekçemizin ardından açıklama yapan HKP İstanbul İl Başkanı Av. Pınar Akbina şu ifadelere yer verdi:

“Değerli halkımız;

“Halkın Kurtuluş Partisi, ‘Diploma nerede?’ sorusunu ısrarla sormaya devam ediyor.

“Bildiğiniz gibi 28 Nisan 2021 tarihinde Marmara Üniversitesi Rektörlüğüne başvurarak, bu üniversiteden mezun olduğunu iddia eden Recep Tayyip Erdoğan’ın diploma örneğinin hem Halkın Kurtuluş Partisi’yle hem tüm kamuoyuyla paylaşılmasını talep etmiştik. 4982 sayılı Bilgi Edinme Kanununa göre yaptığımız bu talebe cevap ise; “Kişisel veri kapsamında olduğu ve reşit olan kişinin rızası dışında üçüncü kişilerle paylaşılamayacağı” cevabıdır.

“Biz bugün yeni bir başvuru yaptık. Bu başvurumuzun konusu ise, reşit olan kişinin yani Recep Tayyip Erdoğan’ın diplomasının paylaşılması konusunda rızasının olduğuna dair bir CD sunarak yaptık başvurumuzu.

“Recep Tayyip Erdoğan, 2015-2016 mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada; “Ben de böylesine köklü bir Eğitim Kurumu olan Marmara Üniversitesinden mezunum. Bugünlerde birileri yine şahsımla alakalı olarak diploması vardı-yoktu diye bir tartışma başlattılar. Emin Bey’e dedim ki; şu künyeyi bir karıştır da oradan arşivden çıkart. Şunları yayınlayacak mısın, kendilerine gönderecek misin, ne yapacaksan yap da… Çünkü bunlar benim söylediklerime hiçbir zaman zaten inanmadılar, inanmayacaklar. Siz Rektör olarak bunlara gönderirseniz belki inanırlar.”

“Evet, işte bu söyleme dayanarak bizimle ve tüm kamuoyuyla Recep Tayyip Erdoğan’ın üniversite diplomasının paylaşılması gerekmektedir. Bildiğimiz gibi Anayasanın 101’inci maddesine göre Cumhurbaşkanı olabilmek için 4 yıllık bir üniversite mezunu olunması gerekmektedir. Ancak bu koşulları sağlamadığını bildiğimiz için biz bu diplomanın peşini bırakmayacağız, sonuna kadar da mücadele edeceğiz; sonu nereye varırsa varsın.

“Çünkü biliyoruz ki masayı yıkacak olan soru; ‘Diploma nerede?’ sorusudur.”

Daha sonra söz alan HKP Avukatlarından Ayhan Erkan ise şu ifadeleri kullandı:

“Sözde muhalefet partileri, Mecliste iktidar partisinin dışındaki “Dörtlü Çete”, hepsine “Beşli Çete” diyoruz biz, gerek Meclis dışı kendine muhalefetim diyenler; hiç biri diploma konusunda ısrarla üstüne gitmiyorlar. Oysa Recep Tayyip Erdoğan’ın diplomasızlık nedeniyle yaptığı bütün işlemler hukuksuzdur.

“Niye çıkmıyor muhalefet partileri?

“Çünkü bunların hepsinin, meclis içi-dışı hepsinin ipleri ABD’nin, CIA’nın elindedir, ABD, CIA bunlara böyle görev vermiştir. Sen muhalefeti oynayacaksın ama iktidardan AKP’yi devirmeyeceksin… Bundan dolayı gitmiyorlar, hepsi biliyor. Cohen’in dediği gibi; ‘Zarların hileli olduğunu’ hepsi biliyor.”

Son olarak söz alan HKP MYK Üyesi Halil Arabulan Yoldaş ise şu sözleri söyledi.

“Ortada diploma yoksa Cumhurbaşkanı yoktur, yok hükmündedir. Yaptığı her işlem yok hükmündedir, sıfırdır.”

“Halkız Haklıyız Yeneceğiz!”

Halkın Kurtuluş Partisi olarak masayı devirecek olan soruya cevap aramaya, Diploma Sahtekârlığının üzerine gitmeye devam edeceğiz.

23 Kasım 2021

HKP Genel Merkezi

Başvuru Dilekçesini aynen yayımlıyoruz:

MARMARA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ’NE

                                                                                              İSTANBUL

Konu : Recep Tayyip Erdoğan Diploması

İlgi : 28.04.2021 tarihli başvurumuz ile 07.05.2021 tarihli cevabi yazınız

Müvekkil Parti, 28.04.2021 tarihinde Rektörlüğünüze başvurarak, Üniversitenizden mezun olduğunu iddia eden Recep Tayyip Erdoğan’ın diploma örneğinin müvekkil parti ve kamuoyu ile paylaşılmasını 4982 sayılı Bilgi Edinme Kanun’a göre talep etmiştir.

Bu talebimiz tarafınızın 07.05.2021 tarihli cevabı ile “kişisel veri kapsamında olduğu ve reşit olan kişinin rızası dışında üçüncü kişilerle paylaşılamayacağı” gerekçesiyle reddedilmiştir.

REŞİT OLAN KİŞİNİN RIZASININ OLDUĞUNA DAİR AŞAĞIDA CUMHURBAŞKANLIĞININ RESMİ SİTESİNDE YER ALAN LİNKTEKİ HABER NİTELİĞİNDEKİ BİLGİYİ DİLEKÇEMİZ EKİNDE YER ALAN VİDEO GÖRÜNTÜSÜNÜN YER ALDIĞI CD İLE BİLGİLERİNİZE SUNAR, GEREKÇENİZİN HÜKÜMSÜZ KALMASI NETİCESİ İLGİLİNİN DİPLOMASININ TARAFIMIZLA PAYLAŞILMASINI TALEP EDERİZ:

https://www.tccb.gov.tr/haberler/410/44271/bu-ulkede-asil-devrim-hic-suphesiz-2000li-yillarda-yasandi

“BEN DE BÖYLESİNE KÖKLÜ BİR EĞİTİM KURUMU OLAN MARMARA ÜNİVERSİTESİ’NİN MEZUNUYUM”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ben de böylesine köklü bir eğitim kurumu olan Marmara Üniversitesi’nin mezunu durumundayım. Bugünlerde birileri yine şahsımla alakalı olarak diploması vardı-yoktu diye bir tartışma başlattılar. Emin Beye dedim ki; ‘Şu künyeyi bir karıştır da oradan arşivden çıkart şunları yayınlayacak mısın, kendilerine gönderecek misin, ne yapacaksan yap da, çünkü bunlar benim söylediklerime hiçbir zaman zaten inanmadılar, inanmayacaklar, siz Rektör olarak bunlara gönderirseniz belki inanırlar.”

Eki: Recep Tayyip Erdoğan’ın Diplomasının paylaşılması ‘talimatını’ içeren video içerir CD.

HALKIN KURTULUŞ PARTİSİ VEKİLLERİ

Av. Ayhan Erkan      Av. Ali Serdar Çıngı                Av. Pınar Akbina

Print Friendly, PDF & Email