Partimiz Kurucu Üyesi Hasan Semerci Yoldaş’ı bedence aramızdan ayrılışının 7’nci yılında andık

 

Partimiz Kurucu Üyesi Hasan Semerci Yoldaş’ı bedence aramızdan ayrılışının 7’nci yılında andık

 

     Hasan Semerci Yoldaş; Türkiye Devrimi’nin Önderi Hikmet Kıvılcımlı’ya, O’nun teorik ve pratik mirasçısı ve de devamcısı olan Hareketimize 12 Eylül öncesinde bağlanmış, 12 Eylül zindanlarında da bu bağlılığını, mücadele azmini en ufak bir sarsılma göstermeden devam ettirmiştir. Partimizin Kurucu Üyesi olmuş, sinsi kanser hastalığına yenik düşerek aramızdan bedence ayrıldığı son güne dek nöbet yerini bir saniye bile terk etmeksizin savaşmıştır.

Ölüm acıdır… Bir insanın en verimli olabileceği çağda, kanser denilen illet yüzünden ölümü acıdır… Hele Hasan Yoldaş’ınki gibi henüz 45 yaşında gelen bir ölüm daha da acıdır…

Ancak eğer insan sosyalist olarak ömrünü geçirmiş ve son nefesini verirken de insanlığın kurtuluşu davasına inancında ödediği bedellere dair en ufak bir pişmanlık duymamış ve geride kalanlara miras olarak inandığı değerlerden başka bir şey bırakamamışsa ne mutlu öyle ölüme… Hepimiz öleceğiz; mesele ölmek değil, mesele nasıl yaşadığımızdır, der ya Önderlerimiz, ne mutlu Hasan Semerci Yoldaş’a ki davaya yürekten bağlı olarak yaşadı, davasını sürdürecek bir eş, evlat ve yoldaşlar bıraktı.

Ankara İl Örgütü’nde 12 Eylül 2013 günü Hasan Semerci Yoldaş’ı anma programı düzenledik. Saygı duruşu ile başlayan anmada, aynı dönemde birlikte mücadele eden yoldaşları, tanımayan genç yoldaşlarımıza, Hasan Semerci Yoldaş’ın, alçak gönüllü, temiz ve son derece iyi niyetli, fedakâr, moral gücü yüksek, inançlı kişiliğini ve devlet terörünün, saldırıların karşısında hiçbir yılgınlık bilmeyen gözü pekliğini anlattılar, anılarını paylaştılar.

İnsanlığın kurtuluşu davasına ömrünü adayanlar unutulmazlar. Halkların yüreğinde ve bilincinde yaşamaya devam ederler.

 

Hasan Semerci Yoldaş Ölümsüzdür!

Yaşasın Sosyalizm!

Yaşasın Halkın Kurtuluş Partisi!

 

Ankara’dan Kurtuluş Partililer

Print Friendly, PDF & Email