Partimiz, günah çıkartan Ahmet Davutoğlu’nun itiraflarını yargıya taşıdı

AKP’giller yolun sonuna yaklaştıkça; ihanet yollarında beraber yürüdükleri, beraber ıslandıkları, beraber ülkeyi felakete götürdükleri, ama giriştikleri çıkar kavgasında yol verilen yol arkadaşları bir bir yapılan soygunları, vurgunları, yağmayı, peşkeşleri ortaya döküyorlar. Kriminal suç örgütü, cürüm iktidarı AKP’giller’in ülkeyi yıkıma götüren, Laik Cumhuriyet’i yıkan, Halk düşmanı, doğa düşmanı, hayvan düşmanı politikalarına katkı sunan; ama AKP’giller’de başlayan çözülmeyi görünce konuşmaya başlayan eski AKP’giller mensuplarının ifşaları, gerizleri patlatıyor.

AKP’giller’e Bakanlık, Başbakanlık yapmış Ahmet Davutoğlu da “ben uyardım, ben haram lokma yemedim, benim günahım yok” diyenlerin kervanına son katılanlardan. Partimiz; Davutoğlu’nun, aslında hiç kimsenin suç duyurusuna gerek kalmadan Savcılıların re’sen harekete geçip soruşturma başlatmaları gereken itirafları üzerine bir kez daha harekete geçerek suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurusu sonrası Partimizin MYK Üyesi Adnan Okur Yoldaş’ın yaptığı açıklama aşağıdadır:

***

Saygıdeğer Halkımız;

Bugün eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun itiraflarını yargıya taşıdık.

Ne demişti AKP’giller’in Eski Başbakanı?

“İtiraz etmeseydim benden sonraki Başbakan gibi bakanlar gibi milyarlarıma milyar katardım. Çevrelerini zengin ettiler, Damadını Bakan yaptı, akrabalarını zengin etti, 5 tane müteahhide Türkiye’yi peşkeş çekti.”

Ahmet Davutoğlu sıradan biri değildir. Yıllarca Devletin en üst düzey makamlarında bulunmuş, Kriminal bir suç örgütü, bir cürüm iktidarı olan AKP’giller Hükümetlerinde Başbakanlık, Bakanlık yapmış, en kritik kararlarda imzası ve onayı olan bir kişidir. Ülkenin ekonomik ve siyasi durumunun gidişatını belirleyebilecek, ülkenin emniyet, istihbarat ve ekonomik kurumlarına talimat verebilecek düzeyde görev icra etmiştir.

AKP’giller’in yaptıkları akıl almaz hırsızlıklara, yolsuzluklara, kanunsuzluklara karşı ilk günden itibaren, her alanda bıkmadan, korkmadan, yılmadan mücadele veren bir parti olarak Davutoğlu’nun bu itirafları üzerine, Recep Tayyip Erdoğan, Binali Yıldırım, Ahmet Davutoğlu, Berat Albayrak ve o günden bugüne bakanlık yapmış bütün bakanlar hakkında, İrtikâp, Nüfuz Ticareti, Kamu Görevlisinin Suçu Bildirmemesi ve Görevi Kötüye Kullanma suçlarını işledikleri için suç duyurusunda bulunduk.

AKP’giller’in Reisinin serveti bir yüzüktü, şimdi kendi ailesini, avanesini, yedi sülalesini milyarder yaptı. Tabiî ki iç edilen Halkımızın parası, peşkeş çekilen yılların birikimi.

Gün gelecek, devran dönecek; yeniden hukuk, kanun, kanuna ve vicdana göre hüküm kuran bağımsız ve tarafsız mahkemeler egemen olacak. İşte o zaman sorulacak bu zulümlerin hesabı.

Bu cürüm iktidarına karşı ilk günden itibaren cepheden yiğitçe ve mertçe mücadele eden tek Siyasi Parti HKP olarak, o hesap gününün bir an önce gelmesini sağlamak için mücadele ediyoruz.

Bıkmadan, korkmadan, yılmadan da mücadele etmeye devam edeceğiz.

17 Nisan 2022

HKP Genel Merkezi

Print Friendly, PDF & Email