Partimiz, 30 Ağustos Dumlupınar Zaferi’mizi 101’inci yıldönümünde coşkuyla kutladı!

Kuvayimilliyecilerin Emperyalist Yedi Düvele karşı verdiği Kurtuluş Savaşı’mızın en önemli zaferi olan Dumlupınar Zaferi’mizin 101. yılını kutluyoruz. Her yıl ne yazık ki Ortaçağcı AKP’giller’in Cumhuriyetimize ve Mustafa Kemal’e saldırıları altında kutluyoruz milli bayramlarımızı ve zaferlerimizi.

Birkaç gün önce AKP’giller’e muhalif görünen Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclisi Anıtkabir yakınına görkemli bir camii yapma projesini oybirliği ile kabul etti. Mustafa Kemal’in halkımıza “eğitim alanı” olarak miras bıraktığı alanı “ibadet alanı” haline getirme planı Laik Cumhuriyet’e, Mustafa Kemal’e, Kurtuluş Savaşı’mıza saldırmak demektir. AKP’giller’in ülkemizi Ortaçağ karanlığına, Faşist Din Devletine götürme projesine destek niteliğindedir.

Atatürk Orman Çiftliği’nin AKP’giller tarafından Kaçak Saray yapılarak, ABD Büyükelçiliği yapılarak yağmalanması, ABB’nin Anıtkabir saldırısı ve daha niceleri ABD ve AB Emperyalizminin ülkemiz üzerinde oynadığı oyunlarının bir parçasıdır.

İşte tüm bu emperyalist oyunların arasında kutluyoruz 30 Ağustos Zafer Bayramımızı. Kurtuluş Partililer olarak İkinci Kurtuluş Savaşımızı vererek, nice 30 Ağustos zaferleri yaratarak tüm bu halk düşmanı, doğa ve hayvan düşmanı tüm emperyalistleri ve yerli uşaklarını ülkemizden bir daha gelmemecesine atacağız.

Bu nedenle her yıl ulusal bayramlarımıza ve zaferlerimize sahip çıkarak o zaferlerimizi yaşatıyoruz ve yaşatmaya devam edeceğiz.

Kurtuluş Partililer olarak her yıl olduğu gibi bu yılda 30 Ağustos Zafer Bayramı’mızı alanlarda coşkuyla kutladık.

ANKARA

Anıtkabir’e yine yasa dışı bir şekilde alınmadık. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıldönümünde AKP’giller Mustafa Kemal’den ve “Bağımsızlık Benim Karakterimdir” diyenlerden korkmaya devam ediyor. “Tam Bağımsızlık” ülküsü biz İkinci Kurtuluş Savaşçılarının Mücadelesinde Yaşatılıyor!

Ankara’da her yıl olduğu gibi bu yılda 30 Ağustos Zaferi’ni kutlamak için Anıtkabir’e gittik. Ancak 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. Yıldönümünü Antiemperyalist Birinci Kurtuluş Savaşı’mızın Önderi, 30 Ağustos Zaferi’nin komutanı Mustafa Kemal’in huzurunda kutlamamız bir kez daha yasa dışı bir şekilde bir kez daha engellendi.

Her ulusal bayramda olduğu gibi ellerimizde Mustafa Kemal’in kalpaklı portresi ve “Bağımsızlık Benim Karakterimdir” sözünün yazılı olduğu bayraklar nedeniyle Anıtkabir’e girişimiz AKP’nin kolluk kuvvetleri tarafından yine hukuksuz bir şekilde engellendi.

Bunun üzerine açıklamamızı Anıtkabir’e yakın bir yer olan Tandoğan Meydanı’nda yaptık. Basın açıklamasında Partimiz Ankara İl Yöneticisi Reycan Çakır yoldaş Partimizin basın bildirisini okudu.

İSTANBUL

HKP İstanbul İl Örgütü olarak Beşiktaş İskelesinde bir basın açıklaması yaparak “Yaşasın 30 Ağustos Zaferimiz”, “Emperyalistler, İşbirlikçiler Geldikleri Gibi Gidecekler” pankartımız, bayraklarımız dövizlerimiz ve coşkulu sloganlarımızla Zafer Bayramımızı kutladık. Eylemimizde İstanbul İl Yönetim Kurulu üyesi Gülay Akyürek Yoldaş’ımız Partimizin basın bildirisini okudu.

İZMİR

30 Ağustos Zafer Bayramımızı 101. yıldönümünde İzmir Karşıyaka Çarşıda yaptığımız yürüyüş ve eylemle coşkuyla kutladık.

Halkımızın coşkumuza ortak olarak ilgiyle izlediği eylemimiz; Karşıyaka İlçÖrgütümüzüönünde oluşturduğumuz kortejin alkışlar, sloganlar ve marşlar eşliğinde yürüyüşüyle başladı. Alkışlar ve sloganlar eşliğinde devam eden yürüyüşümüz açıklama yapacağımız Karşıyaka Çarşı Girişine kadar devam etti.

Burada çalınan marşların ardından partimiz adına Genel Sekreter Yardımcımız ve İzmir İl Başkanımız Av. Tacettin Çolak Yoldaş’ımız basın açıklamasını yaptı. Yoldaşımızın konuşması sık sık sloganlarla kesildi. Yapılan açıklamanın ardından kutlama programımız sloganlar ve marşlar eşliğinde sona erdi.

Tüm eylemlerimizde sık sık “Yaşasın 30 Ağustos Zaferimiz”, “Emperyalistler, İşbirlikçiler, Geldikleri Gibi Gidecekler”, “Kahrolsun AB-ABD Emperyalizmi”, “Halkız, Haklıyız, Yeneceğiz”, “Gün Gelecek Devran Dönecek AKP Halka Hesap Verecek” “Yeni Sevr’e Karşı Yaşasın İkinci Kurtuluş Savaşımız”, “Mustafa Kemal Ölümsüzdür” sloganları atıldı.

Kurtuluş Partisi olarak vatanımızın AB-D Emperyalist haydutlarından ve onlarla kader birliği etmiş yerli satılmışlardan kurtaracağız. İkinci Antiemperyalist Kurtuluş Savaşı’mızla vatan satıcılarını, halk düşmanlarını, doğa ve hayvan katliamcılarını tarihin karanlık sayfalarına bir daha geri gelmemecesine göndereceğiz. Buna inancımız tamdır.

Yaşasın 30 Ağustos Zaferimiz!

Kahrolsun AB-ABD Emperyalizmi!

Halkız Haklıyız Yeneceğiz!

Basın açıklamamızın tam metnini bu linkten okuyabilirsiniz:

https://www.hkp.org.tr/yasasin-30-agustos-dumlupinar-zaferimiz-san-olsun-bas-egmeyi-boyunduruktan-agir-kabul-eden-mustafa-kemale-ve-birinci-kuvayimilliyeci-atalarimiza/

30 Ağustos 2023

Kurtuluş Partililer

Print Friendly, PDF & Email