Özelleştirmeye Karşı Direnen Yatağan İşçilerine Destek İçin 01 Aralık 2014 Günü Sabahından Beri, Direniş Yerinde Bulunan ve Geceyi Çadırda Geçiren Muğla İl Örgütümüz Tarafından Yapılan Basın Açıklamasıdır.

yatagan_hkpHALKIMIZA

Şu anda, AKP iktidarı tarafından yandaş parababalarına peşkeş çekilen Yatağan Termik Santrali’nin önünde kurulmuş Direniş Çadırından sesleniyoruz.

Pazartesi sabahından itibaren burada işçi kardeşlerimizin yanındayız. Yatağan Termik Santrali; Özelleştirilmesinin ardından 7 Aralık 2014 tarihine kadar yapılacak devir teslim işlemiyle birlikte el değiştirilecek. Bu kamu malının da Tayyipgillerin yandaşı parababalarına ve uluslararası tekellere peşkeş çekilmesi ile birlikte, işçi kardeşlerimiz işlerinden,  ekmeklerinden, aşlarından olacaklardır.

İşçiler ekmeklerine-geleceklerine sahip çıkmak için direniyorlar ve bu özelleştirmenin durdurulmasını istiyorlar. Her an olabilecek bir devir teslim işlemini de engellemek için hazırlanan işçiler bu mücadeleyi sonuna kadar götürmeye kararlılar

Şu anda 2 Aralık gece yarısı 01:00 suları. İşçiler, direniş yerinde ateş yakarak ısınıyor ve olabilecek ani bir baskına anında karşı koyabilecek refleksi göstermek için uyanık kalmaya çalışıyorlar. Bu mücadele artık onlar için bir namus meselesine dönüşmüş durumda haklı olarak..

İşçiler bir saldırı anında neler yapılacağını planlamış ve ona göre hazırlıklarını yapmış durumdalar. En ufak bir müdahalede işçiler içeri girip fabrikayı işgal edecek. Devrimci unsurlarda polise barikat kurup dışarıda direnecek. Barikat için iş makineleri hazır tutuluyor. Santralin etrafında sivil ve resmi polis arabaları yerleştirilmiş beklenmekte

Bizler de Halkın Kurtuluş Partisi Muğla İl Örgütü olarak başından beri işçilerle dayanışma içindeyiz. Yatağan Termik Santralinin yiğit işçileriyle burada omuz omuza dayanışma içinde bulunmak ve bu mücadeleyi zafere ulaştırmak için elimizden gelen her şeyi yapmaya kararlıyız.

Burada yaşananları an an sizlerle paylaşmaya çalışacağız. 02/12/2014  Saat: 01:20

Yaşasın işçi sınıfımızın devrimci mücadelesi.

HKP Muğla İl Örgütü

Print Friendly, PDF & Email