Ortadoğu’daki Savaşların Yaratıcısı ABD Emperyalizmi Halkların Kurtarıcısı Değil Celladıdır!

bidenABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, ülkemize, İstanbul’a geliyor bu akşam. Önce Obama’nın ‘IŞİD temsilcisi’ John Allen’in Ankara ziyareti şimdi de Joe Biden’in İstanbul ziyareti… Gündem aynı: Ortadoğu, IŞİD’le mücadele…

Joe Biden bu çerçevede; Ahmet Davutoğlu ve Tayyip Erdoğan’la görüşecek.

Başbakanlık Basın Merkezi’nden Joe Biden’in Türkiye ziyaretine ilişkin yapılan açıklamada, “Türkiye ile ABD, iki müttefik, ortak ve dost olarak birçok hayati konuda işbirliği yürütmektedir. Bu çerçevede konuk başkan yardımcısının ziyaretinde ikili, bölgesel ve küresel meseleler ele alınacak, işbirliğimizin her alanda daha da geliştirilmesi imkânları üzerinde durulacaktır” denildi.

Halkların başı belada ve süper kahramanlarımız(!) Ortadoğu’yu bu kötü canavardan kurtarmak için bir araya geliyorlar. Bu canavarları, diktatörleri yok edip Ortadoğu’ya demokrasi, özgürlük getirecekler. Gerçi büyük kurtarıcı ABD’nin 50-60 yıldır mücadelesi henüz sonuç vermedi ama olacak elbette! Evet, oluşturulan, yıllardır da yürütülen psikolojik hareketle yaratılmaya çalışılan algı bu.

En son örneği de IŞİD… Kurtarıcı, kahraman, uzlaştırıcı rolüyle Ortadoğu’da yine sahnede ABD. Ve bu aldatmacada maalesef yine başarılı oldular.

Hâlbuki en son canavarı, IŞİD’i de yaratan bizzat ABD. Destekleyen, bu topraklarda barındıran da Tayyipgiller Hükümeti. Dünyanın her yerinden devşirilmiş Ortaçağcıları, şeriatçı ideolojiyle ve savaş araç-gereçleriyle donattılar. İşleri bitince ya da kontrolden çıkınca da “özgürlük savaşçı”lığından terörist statüsüne indirip yok etmeye girişiyorlar.

ABD’nin BOP amacını gerçekleştirmesini sağlayan araçlardan biri IŞİD. Irak’taki Amerikan işgalinin ilk başladığı günlerden itibaren IŞİD’in tohumları atılmış ve bugünkü gücüne ulaşmıştır, emperyalistlerin desteğinde.

ABD’nin emperyalist politikaları sonuncunda bugün artık yanı başımızda, komşu ülkede katliam var demiyoruz. Bu toprakları da artık içine alan büyük bir trajedi yaşanıyor.

Ortadoğu zaten yıllardan bu yana bir kan gölü, gittikçe derinleşen… Halklar için tam bir cehennem. Bir yandan ölüm bir yandan acı, işkence, yoksulluk… Hiçbir deftere, hiçbir kitaba sığmayacak kadar çok ölüm ve acı… Bilfiil AB-D askerlerinin katliamlarının yanı sıra Müslümanların birbirini kırdığı, birbirine kırdırıldığı bir coğrafya…

Ama bu savaş Ortadoğu Halklarının savaşı değildir. ABD Emperyalistlerinin bir savaşıdır bu. “Dünyayı bin ülkeli bir hale getirmek” ya da “şehir devletçiklerine dönüştürmek” için.

Bölgemizdeki bu savaşı projelendirip yaratan ve başımıza bela eden, Ortadoğu Halklarına kan ağlatan hep ABD Emperyalistleridir; onların casus örgütleridir, ordularıdır.

Ortadoğu’daki kendilerine direnç noktası oluşturabilecek büyük devletler ortadan kalksın, onun yerine tümüyle kendilerine uydu olmuş küçük devletler yani devletçikler oluşsun, ben de burayı gönlümce sömüreyim, amacıyla gerçekleşiyor bu savaşlar… İşte Yugoslavya, İşte Irak, İşte Libya işte Suriye… BOP’un öngördüğü parçalanmışlık ve oluşturulan yeni harita her geçen gün biraz daha pekiştirilmekte ve kalıcılaştırılmaktadır. Ve hedefteki ülkeler İran, Türkiye… BOP’un Türkiye payına düşen kısımda da bölünme vardır.

Bu projenin yürürlüğe girdiği ülkelerde kazananlar; emperyalistler ve işbirlikçileri kaybedenler ise halklardır. Bu bölünmeler, savaşlar ABD Emperyalistlerinin ve uşaklarının bölgedeki tahakkümünü artırıp sömürülerine olanak sağlarken milyonlarca insanın hayatını kaybetmesine, ülkesine terk etmesine ve yaralanmasına yol açmıştır.

Halklarımızın kaderini AB-D belirledikçe bu savaşlar, kırımlar artarak sürecektir. Bu nedenle AB-D halkların kurtarıcısı hele kahramanı hiç değildir. AB-D’cilik yapmak da halkımızı, halklarımızı zehirlemek demektir. Tayyipgiller, ABD Emperyalistleri, Obamalar, Bidenler bu halkın kahramanları değil başdüşmanıdır.

Bu nedenle ülkemizde ve Ortadoğu’da sıfır toleransla AB-D Emperyalistlerine ve tüm projelerine karşıyız. Aynı zamanda Ortaçağcılığa ve her türlü örgütlerine sonuna kadar karşıyız. Ve tüm bölünme çabalarına, halkların birbirine düşman edilmesine karşı halkların kardeşliğinden, eşitliğinden, özgürlüğünden yanayız. “İnsan soyunun başdüşmanı ABD Emperyalistleri”ne karşı ülkeler ve halklar özgürleşene kadar da mücadele edeceğiz.

Emperyalistler ve müttefikleri Tarihin utanç sayfalarında yerlerini mutlaka alacaklardır. 21.11.2014

Halkın Kurtuluş Partisi

İstanbul İl Örgütü

Print Friendly, PDF & Email