ORTAÇAĞCI GERİCİLİĞE KARŞI DEMOKRAT LAİK GENÇLİK / İZMİR

AK AK DEDİLER KARANLIĞA GÖMDÜLER!

   Tayyipgiller hükümeti gençliğe dayatmak istedikleri Ortaçağcı ve gerici planlarını şu günlerde açık açık uygulamaya başladı. Son günlerde medyaya yansıyan ilköğretim müfredatına Arapçanın seçmeli ders olarak konulması, Diyanet İşleri’nin öncülüğünde MEB tarafından desteklenen ortaokul ve lise öğrencilerinin Umreye götürülmesi, 19 Mayıs törenlerinin ve Gençliğe hitabenin kaldırılması gibi uygulamalar, ülkemizin geleceği olan gençlerin beyinlerinin yıkanmasına, yobaz ve gerici düşünceler içine itilmelerine neden olacak çalışmalardır.

          Biz “ORTAÇAĞCI GERİCİLİĞE KARŞI DEMOKRAT LAİK GENÇLİK” grubu olarak bu gidişata seyirci kalmayıp 25.02.2012 tarihinde Karşıyaka dolmuş duraklarından başlayarak çarşı boyunca yürüyüş yapıp Karşıyaka İskelesi’nin önüne geldik ve halkında büyük desteğiyle basın açıklamamızı yaptık.

        Yürüyüşümüz boyunca halka megafondan Tayyipgiller hükümetinin Ortaçağcı ve gerici planlarını bir bir nasıl uyguladığını, halkımızın buna tepki göstermesi gerektiğini, biz liselilerin yanında olmaları gerektiğini vurguladık. Halkımız da ıslıklarıyla, alkışlarıyla ve gözyaşlarıyla bizlere yürüyüşümüzde katılıp basın açıklamamız sırasında destek oldular.  Yine yürüyüşümüz sırasında “Şeriat Ortaçağdır”,Gün Gelecek, Devran Dönecek, Tayyipgiller Halka Hesap Verecek!”, ” Ak ak dediler karanlığa gömdüler” , “Şeriata karşı omuz omuza “, “İzmir uyuma laikliğe sahip çık!” sloganlarımızı Karşıyaka Çarşıyı inleterek attık. Attığımız sloganlarımıza halkımız da katıldı. Açıklamamızı liseli bir arkadaşımız okudu ve arkasından başka bir arkadaşımız “Bıçak Kemikte” adlı şiiri okudu. İnternet grubumuzun çağrısını yapıp alkışlarımız, sloganlarımız ve coşkumuzla eylemimizi sonlandırdık. 25.02.2012

Lütfen resimlerin üzerine tıklayınız

{gallery}laik_genclik{/gallery}

ŞERİAT ORTAÇAĞDIR!

GÜN GELECEK DEVRAN DÖNECEK TAYYİPGİLLER HALKA HESAP VERECEK!

AK AK DEDİLER KARANLIĞA GÖMDÜLER!

İZMİR UYUMA LAİKLİĞE SAHİP ÇIK!

ORTAÇAĞCI GERİCİLİĞE KARŞI DEMOKRAT LAİK GENÇLİK / İZMİR

 

Print Friendly, PDF & Email